Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Da, Diana, acum sunt in Dubai (de 3 ani mai exact), dar am locuit la Brasov 25 de ani.
Nu stiu pe nimeni pe Zorilor, stiu ca mai e o policlinica pe Livada Vulturului unde e d-na Sebesan, dar eu n-am fost personal acolo. Una dintre prietenele mele a nascut cu ea.

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Felicitari noilor gravidute!
Sa povestesc putin de mine. Ne chinuim de 3,5 ani sa facem un bb. Dupa analize s-a descoperita ca sotul are astenozoospermie ( din cauza la varicocel). Rezultat dezastruos; ne-au trimis la ICSI daca nu acceptam sa se opereze sotul. Dar m-am incapatanat si am facut intai IUI. Am facut histeroscopie, apoi 2x IUI si m-am suparat ca nu mi-au controlat permeabilitatea trompelor, asa ca m-au programat la Laparoscopie. A iesit ok, fara probleme, doar prin trompa dreapta s-a scurs lichidul mai lent. A treia IUI tot fara succes. Ne-au zis ca fara ICSI nu avem sanse, decat cu o minune se poate intampla natural. Ca si voi sper in fiecare luna sa se intample minunea. Astazi sunt in ziua 27 ( ultimele cm au fost la 26, 26, 28, 26, 28 zile), iar din ziua 25 am avut un test destul de pozitiv (ozone test). Nu faceam test dar parca ma ustura sanii si ma dor, iar prin burtica am tot asa o senzatie ciudatica: o tensiune, dureri ca la cm si dureri/junghiuri in spate in dreptul rinichilor. Am facut 2 teste de dimineata ( cel casetuta e de la o firma germana si al doilea e ozone). Va puteti arunca o privire aici sa-mi spuneti daca sunt destul de pozitive incat sa am o speranta....maine ziua 28, daca nu-mi vine am sa fac programare la dr pe miercuri-joi. Multumesc!
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

diana: hehehe....esti o fericita ca nu stii cum e sa astepti luna de luna, sa numeri zilele iar si iar...eu chiar o luasem razna intr-o perioada dupa atatea luni soldate cu esec...aveam de multe ori impresia ca sunt gravii si cumparam teste marci diferite si de-asta faceam mai multe pe zi pt ca ma gandeam ca poate n-a fost bun testul marca X ...sa incerc si marca Y...+ nerabdare si stres cu carul...acum as putea spune ca m-am linistit si intr-un fel m-am obisnuit sa-mi vina uratii in fiecare luna


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Marunzika FELICITARI!!!! Sunt cat se poate de pozitive testele tale!!! O sarcina usoara si un sanatos tun!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Marunzika, eu zic ca fara indoiala esti .
Felicitari, sarcina usoara. Ce frumos, dupa atata asteptare. Esti dovada vie ca putem spera.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

[quote]Originally posted by bibyrox

Marunzika FELICITARI!!!! Sunt cat se poate de pozitive testele tale!!! O sarcina usoara si un sanatos tun!
Multumesc pt raspunsul rapid. Mi-au dat lacrimile cand am vazut ca m-ai felicitat! Tot imi e frica sa nu fie testele fals pozitive, dar parca sunt prea pozitive sa fie false si 2 de firme diferite. Mai fac maine un test si daca nu apare cm maine (28 zile) atunci ma duc miercuri la dr.
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Maruntzika, esti cu siguranta ! Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!

Bubu, de cat timp incerci sa ramai ? Mai ai alti copii?

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Marunzika stai linistita iubita ca nu sunt fals pozitive testele tale! Daca vrei iti arat eu teste fals pozitive pe care le-am facut luna trecuta si bineinteles ca nu era bb! Poate imi tii si mie un loc caldutz la Odisee!
Inca o data FELICITARI!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Cu placere va iau pe toate la Odisee si-mi doresc din inima sa aveti in cel mai scurt timp teste II si sa incepem discutiile dspre greturi, ecografii si toate cele. Inca nu spun la nimeni de banuiala mea ca sunt gravi, astept ziua de maine (daca as putea sari peste ziua de maine si sa vina direct miercuri si sa nu am cm si sa ma pot duce la dr pt analize/confirmare- ce bine ar fi).
Nu am insa alte semne: nu foame excesiva, nu somnolenta ( ba din contra insomnie), dar poate e si prea devreme (ziua 27 a cm) sa caut semne concrete.
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Marunzika, felicitari, iubita!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Hai la odisee!
Fetelor, va tin pumnii si ma rog pentru voi. Toate imi sunteti dragi si va vreau cu mine la odisee. Nu plec fara voi.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput