Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Dragele mele aspirante,
Eu ma numesc Diana, sunt mamica unei fetite de 2 ani si 9 luni, Maria, si acum sunt intr-o mare dilema.... Mi-a intarziat...uups... treaba e ca mi-am facut testul de sarcina de 2 ori pana acum si au iesit f. clar negative.....
Mi-a intarziat 8 zile deja. ceea ce pentru mien e f. mult pentru ca imi venea ceas..
Treaba e ca eu sunt noua in Brasov, am stat in Bucuresti unde am si nascut, si aici nu cunosc pe nimeni...si stiu perfect ca trebuie sa ma vada un medic, insa nu stiu la cine sa ma duc....Ca am oroare...
Oare sa mai astept un pic? O veni? n-o veni?
va pup , cu drag diana
astept sfaturile voastre cu nerabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

ade: ai simptome clare de gravidutza! eu sunt sigura ca esti!! dar nu inteleg de ce ai facut doar 2 teste la asa o intarziere...eu cand am intarziere fac si 2 teste/zi!!! eu zic sa mai faci unul maine dim, s-ar putea sa ai o supriza frumoasa! Nu mai astepta!!!

Nana: felicitari inca o data!!! sarcina usoara si bebe sanatos!!!

ma abonez si eu la barzuta ta, s-o trimiti si la mine caci sunt Z24 si (nu) astept uratii sapt asta

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Bubu, s-a facut! Sa fii pe faza cand ajunge ca sa o trimiti mai departe la fete.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Diana, eu sunt din Brasov. Te-as sfatui sa mergi la Ginemedica (langa Maternitate) si sa ceri o programare cu d-l doctor Moldovan. Dansul m-a ajutat pe mine sa nasc acum 6 ani. Este un medic foarte bun si ti-l recomand.
Daca nu vrei sa mergi acolo, pe Aurel Vlaicu este un cabinet de analize medicale si acolo iar au un foarte bun medic ginecolog (sora mea merge acolo).
Sper sa-ti fie de folos!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:


Salut fatele,

Ma bucur enorm pe fetele care raman,sunt bucuroasa parca as fi eu....:)
Le doaresc sanatate si multa iubire ,..

Eu sunt a 2 luna de cand fac teste de ovulatie si se pare ca acum e mai devreme decat luna precedenta care a fost in ziua 18.
luna asta am avut dureri cam mari la ovulatie,azi sunt z 12 si testul a iesit aproape pozitiv,m-a durut din ziua 9-10 si azi parca nu ma mai doare asa rau,ma sperie ca durerile la ovulatie e semn de inflamatie,si de ieri ma doare si pietul,deja s-au marit putin.
de 3-4 zile iau vitamine cu fier + vit e. si ma simnt bine in sensul ca sunt mai vioaie si vesela


daca nu vine luna asta bb ma duc la buc.sa fac un hsg.in ferbruarie

va doresc iubire cu bb-ei si pupici
mai vin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

multzumesc pentru raspunsuri
Bubuleanooo, m-ai uimit... cate teste pe zi....nu cred ca e posibil ca in decursul unei zile un test sa iti apara negativ si o data pozitiv...mai ales ca dimineata e cel mai indicat s afaci testul...Dar ce s a zic? nerabdarea..face minuni!
Ade...tu asa zici? hm? Eu am asa indoieli pentru ca atunci cand am ramas insarcinata prima oara, cu fetita mea, mi-am facut testul in prima zi de intarziere si a iesit clar pozitiv. Alta data mi-a intarziat 2 zile si mi-am facut testul.. clar negativ .. si intradevar nu ramasesem... dar acum..sunt in ceata rau..
imi mai cumpar azi unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Diana, cum de nu ti-ai facut test pana acum? Eu cum m-am vazut intarziata mi-am facut unul si apoi, pentru ca scria ca tre' sa astept o saptamana l-am facut si pe al doilea. Acum am exact 21 de zile de intarziere...

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nana, felicitari! Citeste la aspirante cu 3-4 capitole in urma sa vezi ca ti-am scris ca o sa ti se indeplineasca dorinta! Exact inainte de sarbatori! Pupici si sarcina usoara!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Ade?
mi-ai zis ca esti din Brasov.. dar acum esti in Dubai, nu? asa vad!!
Nu vreau sa merg la doctori domni, adik, am avut o experienta un pic neplacuta la Buc. Vreau la o doamna doctor. Eu stau pe Siatrului, daca stii unde e, si Am auzit de o doctorita f. buna care are cabinet pe Zorilor, intr-un bloc...Acolo m-as duce..Dar trebuie sa fac rost de nr. de telefon. Multzumesc pentru ajutor oricum...
Ma bucur pentru tine ca avei fi mamica din nou!
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Nana, felicitari! Citeste la aspirante cu 3-4 capitole in urma sa vezi ca ti-am scris ca o sa ti se indeplineasca dorinta! Exact inainte de sarbatori! Pupici si sarcina usoara!

Ioana




si iti tin pumnii sa vii dupa mine la odisee.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput