Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nana povesteste-ne cum ai facut????sa facem si noi!!
Hai zi-ne tot!!!!!!!!Si cum a fost cand ai facut testul?????Si simtome ai avut???????

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

NANA FELICITARI!!!!!!!!!! Ma bucur enorm de mult pentru tine... Sincer am ramas fara cuvinte... TE IMBRATISEZ CU DRAG!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by ade7928

Bubuleana, mi-e greatza rau de tot de vreo saptamana, de vomitat ... mai rar, dar vine. Sanii mi s-au umflat si ma dor de mor. Noaptea mi-e greu sa adorm, dar ziua mi-e somn de nu mai pot. Anumite mirosuri (inclusiv cel al parfumului pe care il folosesc mereu) ma fac sa-mi fie greata si am asa o stare generala de disconfort. Temperatura corpului este 36.9 - 37.1 si ciclul n-a venit (am avut intotdeauna ciclu regulat la 28 de zile, fara nici o exceptie).

Laura, mi-am facut o programare la medic pentru miercuri, o sa cer sa-mi dea trimitere pentru Beta HCG, ca aici fara trimitere nu se poate...



Sper sa fie bb .
In a cata zi de intarziere esti?
Test ai facut?


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Anca, uratii trebuiau sa apara pe 19 Decembrie, dar nimic pana azi ...
Am facut 2 teste(unul Fortel si unul Clear Blue), dar au fost negative. Dupa cum am scris, am fost apoi la medic si mi-a zis ca poate fi "late conception" si mi-a facut programare pe 10, adica miercuri.Pana atunci nu stiu daca sunt sau nu .

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ade poate este o dereglare hormonala ,eu am avut acum 2 luni CM de 45 de zile.
Mai ai putin si mergi la medic asa ca o sa vezi atunci....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Nanaaaa, uraaa, FELICITARI!!!! Doamne cat ma bucur! Bravo. Sarcina usoara si un bebe perfect iti doresc. Sa ne tii loc ca sosim si noi cat de curand.

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Nana Felicitari!
Ma bucur din suflet pentru tine,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Anca, deja am programarea pentru miercuri o sa vad ce zic ei.

Tocmai am vazut o pata maronie micutz de tot cand am fost la toaleta. Si chiar nu stiu ce poate sa fie

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am revenit.
Cred ca e prima luna in care nu m-am gandit ca o sa fiu gravidutza.
Cand am ajuns acasa am facut gripa si 4 zile am fost la pat, cu temp 38,5-39 si 3 zile am facut polidin. Miercurea trecuta am fost in oras cu finutza mea, am colindat magazinele, si cand am ajuns acasa ma durea capul cumplit de tare, am vomat dupa care am adormit.
Sanii au inceput sa ma doara de vreo 4 zile, insa de data asta si sfarcurile si s-au facut rozalii. Mi se parea mie ceva in neregula, insa nu am dat mare atentie. Ieri trebuia sa imi vina uratzii, eram Z28, si cum nu au venit, am luat aseara 2 teste Clear Blue cu gandul ca daca nu vin fac test dimineata.
Pe la 4 si 10 m-am trezit, nu mai aveam somn, m-am chinuit s amai dorm pana la 6 jumate dupa care am facut testul. Am ramasa muta de uimire, ma uitam si nu imi venea sa cred. Nici acum nu realizez f tare.
Caam asta este povestea mea. Nu am facut nimic, nimic deosebit. Cred ca acum a considerat DD ca trebuie. Dimineata m-a busit plansul ptr ca, initial, asa calculasem, ca daca raman in dec voi naste in sept. Cand ne-am pus pe treaba si am vazut ca trec lunile si nici un rezultat, imi pierdusem speranta ca va fi cum calculasem. Dar uite ca se mai intampla si minuni. Cred in sufletul meu ca DD mi-a facut surpriza asta, sa fie exact asa cum ne-am dorit.
Va pup si va imbratisez cu drag.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

NANA, FELICITARI
Sa ai o sarcina usoara si un frumos si sanatos

Mergi la inceput