Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

LaviniaN,nu toate femeile au parte de simptomele/neplacerile primelor luni de sarcina iar, daca testul ti-a aratat limpede II-a liniute ,eu cred ca este sigur, cu ochisori.Bravo!
FELICITARI PENTRU SARCINA!


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Lavinia si eu am 2 teste pozitive,unul SureCheck si unul Barza,si nu am inca nici un simptom de sarcina.Astept confirmarea de la medic.
Sigur esti insarcinata,nu aveau cum sa se pozitiveze testele mai ales ca ai si o intarziere.Felicitari!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

mirela! in a cata zi erai? intarziase???

ce ai simtit? eu am ovarele umflate, ca si cum ar veni uratii (care tre sa vina pe 5 ian). am prestat pe 21 si 24 cand erau zilele fertile (am facut test ).
sa fac test maine???


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Alexandra cand am facut testul avem 1 zi intarziere.Aveam totusi senzatia ca trebuie sa-mi vina CM in orice moment!Dar nu s-a intamplat!
Incearca un SureCheck poate arata macar o liniuta pala chiar daca este mai devreme.Ce ai de pierdut?
Iti tin pumnii sa fie bebe!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor multumesc mult pt incurajari,chiar aveam nevoie...asteptam un BB de 3 ani si nu sa intamplat niciodata,mai tot timpul am calculat si numarat sa prind data exacta a ovulatiei,am facut tot felul de tratamente si de stimulari ovariene,am facut chiar si laparoscopie in octombrie si eram hotarata sa ma programez pt FIV in aprilie-mai 2007...luna aceasta nu am calculat nimic,nici macar nu mi-am dat seama daca am avut ovulatie sau nu...dar cred ca se intampla atunci cand vrea DD si cand te astepti mai putin.

sunt foarte surprinsa pt ca nu ma asteptam,maine cred ca mai fac un test,oricum test de sange nu pot face pana in 3 ianuarie....sper sa fie totul in regula...sunt putin stresata ca am baut saptamana trecuta un KETONAL,am avut dureri groaznice de cap.

BLUEEYES2003 FELICITARI si sper sa ne auzim cu bine in anul 2007 si sa mergem cu bine la odisee.

Va pup LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

mirela. asa am sa fac. crezi ca iese asa devreme daca e sa fie?
am un test Clear Blue, crezi ca e la fel de bun ca SureCheck ????


Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Alexandra stiu de la fete ca testul Clear Blue este mai bun decat SureCheck,asa ca...bafta!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LA MULTI ANI PE 2007!! Si fie ca noul an sa fie mai bun si mai darnic pentru noi toate!!

Buleeyes2003 si LaviniaN FELICITARI FETELOR!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

IOANATUGS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: livia_sampetru
Subiect: Fac testul sau e prea devreme?
Trimis la: 30/12/2006 16:13:44
Mesaj:

Buna fetelor!
Azi de dimineata m-am trezit cu o dilema, pentru ca musafirii au intarziat sa apara de ieri de dimineata, cand de obicei nu am dereglari;pot spune ca stiam ziua si ora la care trebuia sa vina.Asa ca nu stiu ce sa fac, sa fac testul acum sau sa mai astept pana maine de dimineata????Sunt acum in pauza cu pastilutele anticonceptive in a 4- aluna, si doar o singura data nu a folosit sotul prezervativul.Am inteles ca rezultatul este veredic numai cu urina de dimineata... dar sunt atat de iluzionata ca nu mai vreau sa astept, mai ales ca ar fi prima data cand as astepta un bb.Poate o sa ziceti ca sunt nebuna dar acum vreo saptamana, am simtit cum imi batea o inimioara in partea stanga jos, asa ceva asemanator ca atunci cand se zbate ochiul.Nu mai stiu ce sa zic, dati-mi un sfat , o parere... orice.
Multumesc din suflet.


LIV


quote:
Autor: kla78
Raspuns la: 30/12/2006 16:19:00
Mesaj:

ca sa fi sigura ca testul va iesi corect parerea mea este sa astepti pana maine dimineata si sa-l faci cu prima urina.

iar cu "inimioara"care ti se zbatea in burta ar putea fi vreun nerv ceva.....nicidecum inimioara lui bebe

tin pumnii sa fie cu okisori!mult succes si un an nou plin de impliniri si bucurii!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos


quote:
Autor: bibyrox
Raspuns la: 30/12/2006 17:27:11
Mesaj:

Livia bineinteles ca poti face testul!!! Asteptam rezultatul desi... mai mult ca sigur e !
Cat despre "inimioara din burtica" am si eu unele momente cand simt asa ceva... Cred ca e doar un nerv ceva.. cum a zis si Kla.
Asteptam vestea cea buna!

Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...fetitzei mele


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 30/12/2006 17:44:49
Mesaj:

Fetelor, va multumesc de incurajari, si eu sper sa fie un bibic mic in burtica....dar nu am nici un fel de simptome, nimic, doar intarzierea.Cu inimioara pe care am simtit-o batand, ma gandeam doar ca ar fi un semn prevestitor, caci a lui bb, cum a spus si Kla nu avea cum sa fie... dar eu sper.Maine fac testul, sperand ca intre timp sa nu apara nepoftitii si Anul Nou sa-mi aduca un cadou .Va tin la curent cu noutatile.

LIV


quote:
Autor: bibyrox
Raspuns la: 30/12/2006 17:49:05
Mesaj:

Abia astept sa ne spui maine rezultatul!!! iti tin pumnii sa fie!



Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...fetitzei mele


quote:
Autor: kla78
Raspuns la: 30/12/2006 18:51:16
Mesaj:

eu ma pregatesc pe maine sa te felicit

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos


quote:
Autor: blueeyes2003
Raspuns la: 30/12/2006 20:45:52
Mesaj:

Livia iti tinem pumnii sa fie bebe!


Eu mi-am luat un test in prima zi de intarziere si nu mai aveam rabdare si l-am facut pe seara.A iesit si a doua liniuta mai pala,dar a iesit.


Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 30/12/2006 21:17:11
Mesaj:

si eu am aceeasi dilema, insa la mine e putin schimbata situatia. mie trebuie sa-mi vina CM pe 4 sau 5 ianuarie si nu mai am rabdareee . ma dor ovarele si ma gandesc ca totusi or sa vina uratii. nu stiu ce sa zic.

sa fac test maine?

Alexandra


quote:
Autor: blueeyes2003
Raspuns la: 30/12/2006 21:34:35
Mesaj:

Alexandra poate totusi este prea devreme...nu stiu ce sa zic...o fata a facut un test SureCheck in Z24 la un CM de 28 de zile si a iesit pozitiv.Bafta!


Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 30/12/2006 21:35:46
Mesaj:

Draga Ale, daca nu mai ai rabdare, fa testul, dar maine de dimineata, cand valorile hormanului sunt mai accentuate.Eu stau cu el langa mine, ma uit la el, si il bag la loc in cutiuta, tre sa mai astept putin;si sa nu vina musafirii in noaptea asta.In rest, simptome nu am nimic, nu ma dor nici ovarele, nici sanii nu ma dor, nimic special.... doar ca sunt foarte usor iritabila.Bafta si asteptam vesti cat de curand.

LIV


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 30/12/2006 21:37:38
Mesaj:

Draga blueeys, tu aveai ceva simptome? Ca eu.. nimic.Intuitia imi spune ca e ceva la mijloc... dar eu stiu.. sper sa fie.
Toate cele bune si pupici!

LIV


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 30/12/2006 21:52:40
Mesaj:

Livia poti sa-ti faci maine un test de sarcina...si eu am facut azi doua teste de dimineata ambele pozitive,dupa 6 zile de intarziere.
maine mai fac unul BARZA SI MAI AM CATEVA,CRED CA AM INEBUNIT!!

le-as face pe toate numai sa fie cu ochisori,problema e ca nu am nici un simtom,sunt putin nelinistita si ma doare pe sub burta ca la ciclu ,nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu inca,familiei nu le-am spus de frica sa nu fie alarma falsa....EU ASTEPT UN BB DE 3 ANI.

iti tin pumnii pe maine multa bafta,o sa intru sa vad ce rezultat ai
LAVINIA


quote:
Autor: blueeyes2003
Raspuns la: 30/12/2006 22:05:36
Mesaj:

Livia nu am absolut nici un simptom.Pana sa fac testul ma durea burta ca si cum ar fi trebuit sa-mi vina CM dar nu a mai venit.
Lavinia dupa 2 teste clar pozitive si asa intarziere este clar ca esti -dutza! Nu-ti face griji in privinta simptomelor ca apar ele in curand.Nici eu nu am nici un simptom,doar 2 teste pozitive.


Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 30/12/2006 22:18:56
Mesaj:

Fetelor, cred ca nici nu mai dorm pana maine, nici chef de facut salate si prajituri nu mai am .Sper sa treaca noaptea asta mai repede sa vad ce si cum; va tin la curent.Pupicei !

LIV


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 10:58:09
Mesaj:

eu am hotarat sa mai astept. oricum e inchis la farmacie. as putea face un Clear Blue insa ma gandeam sa nu stric un test scump. sa mai astept. asa ca probabil ca il fac la anul. poate incep 2007 cu o bucurie. nu prea ma mai dor ovarele. aveam asa,,,, o durere surda ca de urati. dar nu mai e chiar asa. sanii sunt umflati, dar asta poate fi de la CM.

Alexandra


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:00:04
Mesaj:



Mirela, Liv, haideti fetelor cu testele!!!!!!!1 va tin pumnii.



Alexandra


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 31/12/2006 11:08:00
Mesaj:

Fetelor eu am mai repetat un test BARZA si a iesit tot pozitiv,dar sunt ingrijorata de absenta semnelor de sarcina,mie frica sa nu se opreasca in evolutie.

Fetelor astept rezultatul vostru


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 11:08:45
Mesaj:

LAVINIA CAND AI AVUT ULTIMA MENSTRUATIE?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 31/12/2006 11:10:36
Mesaj:

ultima menstruatie a fost pe 26 noiembrie


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 11:12:23
Mesaj:

Pai inseamna ca esti in 5 sapatmani si atunci nu prea ai ce simptome sa ai.
Sanii ii ai mariti si usor durerosi?


anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: bibyrox
Raspuns la: 31/12/2006 11:27:31
Mesaj:

Lavinia felicitari!!!!
Pai ce semne sa ai acum?? Multe femei nici macar nu stiu ca au ramas gravide decat prin luna a 2-a! Nu-ti face probleme! Nu e musai sa ai semne! Sa dai o fuga la dr. saptamana care vine ca sa te linistesti.

Livia cum e testul????

Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...fetitzei mele


quote:
Autor: kla78
Raspuns la: 31/12/2006 11:30:13
Mesaj:

LAVINAI FELICITARI PT SARCINA!este prea devreme pt simptome,stai linistita ca e ok,



va doresc un nou fericit si plin de impliniri!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:39:36
Mesaj:

yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.. stiam eu ca macar una din noi pleaca la odisee.

eu nu am curajul sa fac testul

o sa mai astept cateva zile


Alexandra


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 31/12/2006 11:40:53
Mesaj:

Dragele mele, sunt dezamagita.A aparut decat o liniuta, cred ca m-am uitat la el un sfert de ora si nimic, doar una. Si uratii nu au aparut,cred ca o sa mai fac unul marti, poate poate.
Felicitari Lavinia,Bravo, ma bucur mult pentru tine,si stai linistita ca apar ele simptomele, sarcina usoara iti doresc.
Mersi mult dragele mele pentru sprijin, si eu tot mai sper daca nu apar nepoftitii inca.Pupicei dulci.

Kla, si eu tot in Spania sunt, in Ciudad real.

LIV


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 11:42:39
Mesaj:

Pana nu vezi rosu nu dispera,repeta testul peste 2 zile.
Iti tin pumnii.....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:43:51
Mesaj:

liv. imi pare rau ca nu a aparut si a 2-a liniuta. poate totusi e prea devreme sau poate testul nu este asa de bun sa detecteze.

iti tin pumnii


Alexandra


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:45:10
Mesaj:

anca! tu ce faci? in ce zi esti???


Alexandra


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 11:50:28
Mesaj:

Alex uite ce sa fac,nimic nou...
Sunt in Z24 di 26,astept

anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:52:52
Mesaj:

ufff. sunt in aceeasi situatie. Z27 din 30. nu am curaj sa fac testul.

tu? ai riscat sa faci? sau si tu astepti?



Alexandra


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 11:54:08
Mesaj:

Alex eu astept ptr ca sunt patita rau de tot cu testele,o sa fac unu in prima zi de intarziere,pana atunci nu fac.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: bibyrox
Raspuns la: 31/12/2006 11:56:09
Mesaj:

Livia imi pare rau pentru testul negativ... Poate totusi nu a fost bun testul. Daca nu vin uratzii repeta-l! iti tin pumnii!

Eu Z28 si... astept. Normal trebuiau sa vina ieri ca am avut si durerile specifice dar... nimic!

Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...fetitzei mele


quote:
Autor: betty78
Raspuns la: 31/12/2006 11:56:29
Mesaj:

LaviniaN, felicitari si iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos!

betty784+


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 31/12/2006 11:57:34
Mesaj:

ANCADRAGOMAN nu am nici un simtom de sarcina,nici macar sanii care trebuie sa fie mai mari si durerosi nu sunt...poate doar o mica sensibilitate
am inceput sa iau de azi ELEVIT sper ca nu e prea tarziu,am luat 5 pastile de elevit in noiembrie si 5 in dec in perioada ovulatiei asa mi-a spus medicul.

Fetelor va multumesc mult pt sustinere.
Liv eu zic sa mai astepti vreo 2 zile si apoi repeta testul

LAVINIA


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 11:58:25
Mesaj:

asa ma gandeam si eu, sa fac in prima zi de intarziere, dar asta inseamna sa mai astept pana pe 5 . mai bine astept decat sa fiu dezamagita, ca daca vin uratii, oricum o sa fiu. asa... mai sper. si ma gandesc la BB

Alexandra


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 31/12/2006 12:03:11
Mesaj:

AleDutulescu sa fii increzatoare si poate anul 2007 iti va aduce marea bucurie

betty78 tu ai confirmarea de la medic?
ai luat ceva pt sustinere sau acid folic?
ma tot gandesc ce pot sa fac pana miercuri cand o sa ajung la medic.


quote:
Autor: ancadragoman
Raspuns la: 31/12/2006 12:04:34
Mesaj:

Alex dezamagire o sa fie si daca faci testul azi si daca il faci peste 5 zile.Mai bine astepti.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....


quote:
Autor: Androix
Raspuns la: 31/12/2006 15:13:31
Mesaj:

quote:Originally posted by laviniaN

Fetelor eu am mai repetat un test BARZA si a iesit tot pozitiv,dar sunt ingrijorata de absenta semnelor de sarcina,mie frica sa nu se opreasca in evolutie.

Fetelor astept rezultatul vostru



E mult prea devreme sa ai vreun semn. Stai calma ca nu se opreste in evolutie! Felicitari!

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 31/12/2006 16:13:36
Mesaj:

ai dreptate anca, tot dezamagire e. dar macar nu stric altora si sotului noaptea de revelion.

Alexandra


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 01/01/2007 07:36:41
Mesaj:

La Multi Ani dragutele mele , si un An nou asa cum vi-l doriti...cu bibici in burtici.
Uuuuf, sunt tare dezamagita de testul de ieri, dar inca sper pentru ca nu au aparut uratii, deja sunt in a 3.a si si jumate de intarziere.Poate ar fi mai bine sa revin cu picioarele pe pamant, sa nu-mi mai fac atatea iluzii, dar totusi, spuneti-mi.... a facut cineva test care a iesit negativ, pentru ca apoi sa afle ca era gravidutza... helppppppppppp.
La cat mai multe dutze in Noul An!

LIV


quote:
Autor: mav
Raspuns la: 01/01/2007 09:28:45
Mesaj:

La multi ani! Sa va aduca 2007 tot ce va doriti, mai ales multa sanatate si bebici sanatosi, cuminti si mancaciosi!

Cum am scris si aici, cred ca nu orice test de sarcina este ok.... Si din cate am constatat, "Barza" cam da rateuri...

De ce nu faceti voi analiza sangelui (HCG total= HCG+beta)?!
E un test la fel de simplu, e rapid si mai sigur! La o valoare minima a HCG de cel putin 5 mlU/ml, se considera sarcina! Pana acum, din cate am cautat eu pe net, nu exista nici un test rapid (pt acasa) de sarcina, la urina, care sa detecteze un nivel asa mic de HCG. Deci, tot analiza la sange, in lab. este cea mai sigura!

Mie nu mi-a iesit niciun test "fals pozitiv" (cel putin pana acum). Cand n-a fost sarcina, au iesit toate clar negative, orice test am folosit!
Acum cateva zile, am facut 3 teste (la doar 2 zile de intarziere): 2 au iesit pozitive ("Minut"-tip banda si "DiaSpot"-tip casata) si unul ("Barza") a fost negativ, dar s-a "pozitivat" dupa intervalul de 3-5 minute care era indicat ca timp pt confirmarea/ infirmarea sarcinii.
Pt ca era oricum devreme pt un rezultat sigur oferit de testele de urina, cumparate de la farmacie, am dat fuga la un laborator (am prins ultima zi lucratoare din 2006) si mi-am facut analiza sangelui, care a confirmat sarcina in saptamana a 4-a (valoarea HCG total = 114.8 mUI/mL)!

Acum ma rog sa fim sanatosi si sarcina sa fie viabila!!!!!!!!

Am uitat: dintre cele 3 teste, doar pe "Minut" scria ca nivelul hormonului HCG poate fi depistat dupa 7 zile de la concepere, concentratia acestuia continuand sa creasca pana la 100 mlU/ml in prima zi a lipsei ciclului menstrual, acest test putand detecta in urina concentratii mici, de numai 20 mlU/ml.

Pe ambalajele celorlalte doua teste, "Barza" si "DiaSpot", sunt trecute doar instructiuni de folosire (si recomandarea de a repeta acelasi test, dupa 3 zile), dar nu si nivelul minim de HCG pe care testul respectiv il poate detecta (si se mai si lauda ca testul este 99,99% sigur)!!!

Asadar, fiti atente pe ce dati banii si "in sema a ce" va puneti sperantele! Numai bine va doresc!





Vic & Sebi (04.02.2004)


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 01/01/2007 12:55:09
Mesaj:

Felicitari Mav!Bravo, ink o viitoare mamica.Iti doresc sarcina usoara si la termen, si bb sanatos si mancacios.
Un An Nou mai bun si plin de speranta!!

LIV


quote:
Autor: laviniaN
Raspuns la: 01/01/2007 14:29:10
Mesaj:

LA MULTI ANI!

Va doresc ca anul 2007 sa va aduca multa fericire,sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor.

Felicitari MAV!
sper din tot sufletul sa-mi confirme si mie medicul saptamana asta sarcina,sa fie totul bine,desi semnele de sarcina tot intarzie sa apara,desi am 3 teste pozitive.
niciodata nu am avut un test pozitiv pana acum,chiar si fals.

LAVINIA


quote:
Autor: AleDutulescu
Raspuns la: 01/01/2007 19:22:21
Mesaj:

pentru toate fetele. sa va dea Dumnezeu bebei frumosi si sanatosi.
eu mai am de asteptat 4 zile luuuuuuungi. uratii ar fi trebuit sa vina pe 5 si am de asteptat deci.

ma ajuta si pe mine cinva?? cum trebuie sa fie temperatura daca ramai ??? crescuta sau nu?



Alexandra


quote:
Autor: printesa_roz
Raspuns la: 01/01/2007 20:18:59
Mesaj:

Ale, eu stiu ca temperatura trebuie sa fie ridicata, adica peste 37. Si eu mai am de asteptat tot citeva zile luuuuuuuuuungi, caci pe 8 trebuie sa imi vina (eu sper sa nu mai vina urmatoarele 9 luni). Eu sint in ziua 22 si am temperatura 37,4. Nu am nici un simptom, oricum cred ar fi prea devreme pentru asa ceva. Tu ai vre-un simptom, ceva?
Pupici


quote:
Autor: kla78
Raspuns la: 01/01/2007 20:19:46
Mesaj:

LA MULTI ANI!!

MAV felicitari!sarcina usoara iti doresc si la termen!


ALE temperatura in sarcina trebuie sa fie ridicata,iti poti da seama daca esti graviduta numai daca obisnuiesti sa iei cel putin cu o luna inainte sa fi ramas

LIVIA ma bucur ca sunt romance din spania pe DC,si chiar azi dimineata cand ne intorceam de la revelion(a fost in Valencia cam aproape de tine)am vazut indicatorul cu Ciudad Real,si nu fi suparata de testul negativ,mai asteapta 2-3 zile si repeta-l.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos


quote:
Autor: Ioanatugs
Raspuns la: 01/01/2007 21:22:34
Mesaj:

LaviniaN felicitari si sarcina usoara! Stai linistita ca o sa fie bine si vor veni si semnele de sarcina, in curand!! Felicitari inca o data!
Mav felicitari si aici inca o data!! Saricina usoara si fie ca bebe2 sa va intregeasca familia si sa va bucurati de el!!


quote:
Autor: pitzirica30
Raspuns la: 01/01/2007 21:27:09
Mesaj:

Buna seara, fetelor!

Am o mare nelamurire:UM am avut-o pe 01.12,contacte sexuale in perioada fertila ,dar fara a ne stresa sa surprindem fix momentul ovulatiei(fara monitorizari sau teste de ov)si cum CM-ul intarzia sa apara am zis: ce-ar fi sa fac un test?
Imi iau sotul de manuta si tup la farmacie.Imi iau un SURE CHECKin ideea ca-l fac maine dimineata,dar n-am mai avut rabdare si l-am ,,executat'' pe la 20:00.
Stupoareeeeeeeeee:II,DAR,aici intervine dilema mea:e normal ca a 2-a liniuta sa fie un roz pal?
Mentionez ca are aceeasi grosime ca si cea de control,nu e o ,,umbra'' si are culoare roz,nu rosu inchis ca cea de control.
Stiti cumva daca testele SURE CHECK dau rezultate fals pozitive?

Tinand cont de faptul ca am facut testul seara,ma gindesc ca si urina a fost diluata.

Pina maine n-o sa am somn.

Va voi duce la Victor Babes sa-mi dozez beta HCG-ul!!!

Ne dorim enorm un BB,doar ca luna asta am renuntat la monitorizari s.a.Am fost foarte ocupati cu alte probleme si ,,ne-am iubit la liber''!

Ca simptome:o foameeeeeeee nebuna,cind si cind intepaturi la nivelul sfarcurilor si niste mancarimi de piele:cind pe sani,pe burtika...Vineri seara am avut niste dureri de burtika asemanatoare celor de CM!

Va pup pe toate si-un an nou plin de bucurii va doresc!!!

Pitzirica


quote:
Autor: Ioanatugs
Raspuns la: 01/01/2007 22:06:33
Mesaj:

Pitzirica30 eu cred ca e cazul sa te felicitam, dar mai asteptam pina maine ca sa fii convinsa si tu ca e bebe!! Asteptam rez. betaHCg-ului, pentru ca acela e cel mai concludent rezultat, insa nici testul de sarcina nu cred sa fie fals (mai ales un sure-check). Repeta maine un altfel de test, ca sa poti face comparatie, dar eu cred ca sunt f. slabe sansele sa fie fals pozitiv, atata timp cat a doua liniuta exista, fie ea si roz pal.


quote:
Autor: printesa_roz
Raspuns la: 01/01/2007 22:30:25
Mesaj:

Pitzirica30, mie mi-a spus medicul ca nu exista teste de sarcina fals pozitive decit in cazul cind iei anumite tratamente de fertilizare. Tu ai spus ca "v-ati iubit la liber", fara stres, fara programari si fara tratamente. Teste de sarcina fals negative exista, intr-adevar. Asadar, eu cred ca poti fi optimista. Oricum miine dimineata vei afla singur rezultatul. De-abia astept sa ne povestesti miine dimineata
Pupici


quote:
Autor: pitzirica30
Raspuns la: 01/01/2007 22:40:21
Mesaj:

Ioanatugs,Printesa_roz,va multumesc pentru incurajari,dar mi-e frica sa sper.Deocamdata m-am linistit,m-am uitat de-un milion de ori la test:si la lumina,si la semiintuneric ,si la spoturi ,si la neon,un lucru e clar:SE VEDE.
Sper sa fie bine,nu stiu cind am ovulat sa pot calcula o data precisa,dar CM-ul meu e in jur de 30-31-32 zile si azi sunt z 32,cred!

O noapte frumoasa tuturor,
Pitzirica


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 02/01/2007 01:58:54
Mesaj:

Pitzirica30, si eu cred ca este foarte probabil sa fie un bebe, asa ca linisteste-te; cum au spus si fetele, daca exista liniuta, oricat de pala ar fi, e de bine.Ma bucur pentru tine si poate apar si eu cu vesti bune; eu am avut um pe 1.12 si inca nu au aparut uratii, asa ca inca sper, iar miercuri mai fac un test, poate cine stie....caci cel de pe 31.12 era negativ.

pitzirica30


LIV


quote:
Autor: printesa_roz
Raspuns la: 02/01/2007 02:55:19
Mesaj:

livia_sampetru inca nu dormi? credeam ca doar eu bintui pe net la ora asta. Iti tin pumnii si tie si lui Pitzirica30 sa fie cu ochisori la amindoua
Pupici


quote:
Autor: livia_sampetru
Raspuns la: 02/01/2007 03:12:31
Mesaj:

Buna Printesa! Nu dorm inca, am ca si tine ora Europei de Vest, si tot sunt in cautare de informatii, poate ma mai luminez un pic; uratii nu vin inca, sunt in a 4.a zi de intarziere,dar mi-e teama sa repet testul, nu stiu de ce; acum imi trecu prin cap sa masaor TB si am obsevat ca am 37,1, trebuie sa mentionez ca am CM de 28 de zile, acum as fi in a 32-a zi;nu stiu daca este normal, poate ma lamureste cineva ce si cum... ms anticipat, si ... la cat mai multe burtici si cat de curand.

LIV


quote:
Autor: printesa_roz
Raspuns la: 02/01/2007 03:55:22
Mesaj:

LIV nu stiu ce sa zic, eu sper ca la tine sa fie bebe, asa cum iti doresti. Noi (adica eu si sotul meu) am inceput sa speram luna trecuta cind mi-a venit cu 4 zile intirziere, exact in momentul cind eram cu testul in mina sa il fac. N-a fost sa fie luna trecuta. Luna asta speram si mai mult, pentru ca e prima luna cind am luat Clomifen, am facut eco si iau Duphaston si totul pare sa decurga bine. La ora asta caut cu disperare pe net informatii despre semne de sarcina, desi sint in ziua 22 (23 deja) dar nu stiu ce m-a apucat de cred ca de data asta am ramas. Oricum nu vreau sa intru iar in starea aia in care sa ma gindesc ca oricum nu o sa fie nici luna asta. Tot asteptam de vre-un an si jumatate.
Te pup si iti doresc ca acest an sa iti aduca tot ceea ce iti doresti si mai ales un bebe, pentru ca inteleg ce simti.
Pupici

Mergi la inceput