Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floriscris spune:

ma dor sanii si sunt f tari, un pic mariti, am mameloanele un pic mai inchise la culoare (parca), mi-e cam greata (dar poate fi de la tratament)ma mai doare din cand in cand burta..si am o secretie mai abundenta, alb-galbuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flori incerca un test SureCheck,am auzit ca este bun.Eu am facut in prima zi de intarziere si a iesit si a doua liniuta mai pala,ce-i drept,dar este.Te asteptam cu vesti bune!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Buna fetelor, sunt ziua 31 si nici urma de rusi la mine, nu am simtome ca ar venii si sper in continuare ....TB e 36,8 e mica, e mare?... oricum e constanta de 17 zile si am facut un test in ziua 24,care a iesit negativ, acum imi e groaza sa mai fac unul, imi place sa sper in continuare,al meu CM e de 30 de zile asadar mai astept putin si in ajun de anul nou il refac, sa fie ultimul pe anul asta, dar parca m-as abtine ca o sa am o petrecere de revelion foarte nasoala, daca e testul negativ.....sunt in dilema.
.....sper, sper, sper ca sunt

Felicitari celor care au ramas deja si celor care sunt aspirante la


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Temp este buna,mai ales daca este ct de atatea zile,eu zic ca poti face un test.
Iti tin pumnii sa fie bb.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele, am facut testul, e negativ.Singurul lucru bun e faptul ca nu am mai plans.M-am uitat frumos la el 5 minute, dupa care l-am aruncat la gunoi!Nici luna asta Doamne-Doamne nu a vrut sa-mi deie un bb-ic.Va pup si ...poate aveti voi mai mult noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

lorelai pana nu vezi rosu nu dezarma.
iti tin pumnii.....

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor, eu sunt astazi in Z4 ( CM a aparut pe 25 dec').
Nu a fost sa fie nici la noi. De data aceasta am avut niste dureri groaznice iar sotul vazand cum ma simt, si tinand cont de sarcina pierduta cu toate implicatiile sale; s-a schimbat total in privinta aceasta.
Sanatatea mea este la mijloc iar pentru el/pentru noi aceasta, este foarte importanta.
Asa dar am stat jos,am reanalizat situatia si am hotarat sa ne oprim deocamdata la cele 2-a fetitze frumoase pe care le avem si sa mai facem ceva investigatii in ceea ce priveste starea sanatatii mele.
Ar fi fost tare frumos sa avem si un baietel cu varsta apropiata de a fetelor dar, in viata nu le putem avea pe toate si, cand te gandesti ca nu ni se dadea sansa sa avem nici macar un copilas...
Iata ca avem doua fetitze!!!
Suntem adanc multumitori cu ceea ce ni s-a dat si, va doresc si voua din adancul inimii ca marea minune sa aive loc cat mai curand. Sa fiti tari si sa nu va pierdeti speranta.
Daca va mai fi inca un an in viata noastra, doresc cu ajutorul lui Dumnezeu sa sa ducem la indeplinire tot ceea ce ne-am propus si am hotarat.Daca vom avea totusi parte de o surpriza ca aceasta "" am sa va soptesc si voua. Mai stii?! Totul este posibil iar lucrurile, se mai pot schimba intre timp.
Indiferent de situatie important este sa fim in continuare optimiste si sa avem ganduri si vise frumoase pentru viitor.
Va pe toate si doresc sa auzim numai de bine.
Cu drag, Gina.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor,ce liniste este pe aici!!!V-a ;venit barza in vizita,o jumuliti, ce truda faceti de nu mai semnati condica pe aici ?! Haide-ti, mai ziceti ceva ca deja, imi este dor de voi.
Ehh,daca-i asa, las' ca vad eu cum imi recomving sotul zilele astea sa, inaintam.
O data cu CM ,mi-au trecut si durerile iar acum, sunt mult mai bine.
Febra cred ca a fost de la raceala avuta zilele trecute.Ati avut voi dreptate!
Bine ca a fost asa si nu a fost, ceva mai grav!
Off,daca Dumnezeu o vrea,om trai si vom vedea cum, vor mai decurge lucrurile!
V-a trebui totusi sa, merg ceva mai des la chiropractor...

Va astept pe toate cu vesti bune si ma rog in special pentru voi cele care, va chinuiti de ani grei sa aveti un BB , ca marea minune sa aive loc cat mai curand.
Sunt cu inima alaturi de voi prin tot ceea ce treceti.
Astazi am citit mesajele fetelor de la: "Tu cum te simti?",si nu imi este rusine sa va marturisesc faptul ca : am plans de m-am "spart" citind unele randuri de pe acolo.
Impartaseam cu sotul cele citite si aproape, ii dadeau lacrimile si lui...
Viata este cum este si ,trebuie sa ne eliberam de poveri,trebuie sa ne imbarbatam unuii pe altii,sa stam aproape, sa fim mai intelegatori,mai rabdatori,mai iubitori,, m-ai atenti unii cu altii...
Trebuie sa cautam partile bune si frumoase ale vietii, sa privim cu optimism inainte,sa ne intarim genunchii "slabanogiti" , sa luptam tot spre inainte ca nu-i loc de inapoi si bine ar fi sa-L lasam toate pe, Cel Atotputernic sa faca, tot ceea ce la noi este cu neputinta.
Apoi, eu dintotdeauna am cautat si caut sa tin gandurile 'negre"/ingrijorarea cat mai departe de mine. La ce pot ajuta acestea?!Pot adauga sau scadea vreu-un cot la statura noastra?! NU.
Mie imi place vorba aceea care spune:"Fii cu inima nu te pierde".
Capul sus fetelor si haide-ti sa, pasim in noul an, pline de sperante si forte noi.
Va

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Fetelor vreau sa va intreb daca a-ti mai fost careva in situatia mea....am CM la 30 zile azi ziua 36 am facut 2 teste de sarcina DR.SIGUR si testul Surecheck ,care s-au pozitivat in cateva secunde,problema este ca nu am nici un alt simtom de sarcina,e posibil sa se fi pozitivat testele si sa nu fiu insarcinata?

niciodata nu am fost insarcinata si nici teste pozitive nu am avut.

LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Lavinia, daca s-a pozitivat testul esti insarcinata.
Iti ti-n pumnii dupa sarbatori fa-ti un test sange...e cel mai sigur.
Un AN NOU cu bucurii la toate fetili!

Ali

Mergi la inceput