Vine barza ? (33)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

sa aveti cele mai reusite sarbatori si sa va alegeti cu un BB dupa Craciunul acesta. ar fi cel mai misto cadou pt noi toate :) va astept cu vesti bune.



Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, am si eu o nedumerire si de asta am intrat la voi, cred ca sunteti mai experimentate decat mine.Am facut luna trecuta o stimulare cu menogon si nu am rectionat ok(am PCOS).Trebuia sa-mi vina CM pe 25 si pe 25 am inceput sa am ceva scurgeri, maro-rozalii care continua.Am crezut la inceput ca e debutul CM dar ....nu vine si exceptand o mica senzatie de disconfort abdominal nu am semn ca vine.Ce credeti?Fac testl sau mai stai sa nu ma demotralizez acum in prag de Revelion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriscris spune:

Fetelor am si eu niste nelamuriri si va rog mult sa ma ajutati sa inteleg...s-ar putea sa fiu dar inca nu imi vine sa cred si nu ma pot bucura.
In primul rand...rezultatul unui test de sarcina poate fi influentat de faptul ca iau bromcriptina de o luna de zile?
Si a 2 a intrebare...a mai ramas cineva in timpul tratamentului cu bromcriptina? Ce trebuie sa fac? Stiu ca ar trebui sa intrerup...dar ma gandesc ca poate ar trebui sa iau ceva pt sustinerea sarcinii...voi ce ma sfatuiti? Azi am sa incerc sa iau legatura si cu dr meu..dar cred ca sansele sunt mici. Va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine. Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Flori, eu stiu ca trebuie neaparat intrerupt tratamentul cu bromcriptina daca afli ca esti insarcinata. Banuiesc ca l-ai luat pentru a regla prolactina, nu? Ei, daca ai ramas gravidutza, inseamna ca si-a facut treaba ...Pentru sustinere medicii dau Utrogestan intravaginal (e progesteron natural), dar in doze diferite, in functie de caz; pot fi 2 ovule pe zi sau 6 pe zi, depinde...Doar un medic iti poate spune exact. Si mai stiu de injectiile cu Gravibinon, dar astea se dau in caz de iminenta de avort, nu stiu daca se dau si preventiv. Tot un medic iti va spune.
Nu vreau sa te sperii acum, dar alt lucru pe care trebuie sa-l afli este daca Bromcriptina luata in perioada de la ovulatie pana la ziua in care ar fi trebuit sa vina CM si ai aflat ca nu mai vine afecteaza cumva pe bebe...Eu asta nu stiu sa-ti spun. Se zice ca asta ar fi o perioada de gratie in care ovulul fecundat e protejat si nu prea il afecteaza nimic, dar trebuie sa verifici.
Ah, si habar n-am daca testul de sarcina e influentat de bromcriptina! Eu tin pumnii sa fie bine!
Lorelei, eu as face testul ca sa stiu exact cum stau. Crede-ma, stiu cat de dureros e sa il vezi ca e negativ, dar eu prefer sa stiu...Macar asa stiu ca ma pot imbata de necaz ...
Nu stiu ce sa spun de scurgerile tale. La mine uneori asa incepe CM - cu cateva zile din astea. Insa poate la tine o fi semn bun! Eu zic sa stai de vorba tu cu tine, sa promiti ca nu vei plange, nu te vei necaji, sa tii minte ca mereu exista o luna viitoare, o noua sansa...si apoi sa faci testul...Eu iti tin pumnii stransi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Lorelai fa testul ce ai de pierdut? cel putin stii cum stai... E greu sa-l vezi negativ dar decat sa-ti faci sperante... Eu iti tin pumnii sa fie bb!!!!

Flori nu ma pricep de ce ai intrebat tu... Dar spui ca "s-ar putea" sa fii ! Ai facut test?????? Hai zii-ne!!!!!!!! Nu ne mai tine in suspans!!!!

Pup fetele frumoase


Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriscris spune:

biby...am facut pe 24 un test femina (z29) si s-a vazut ff slab a 2 a liniuta. azi dim (z33)la un test ozone a 2 a liniuta (in mai putin de 5 min) a fost doar un picut mai decolorata.
Stiu ca testele astea nu sunt f bune..dar de-astea am gasit zilele astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flori Ozone dupa cate stiu este bun! Eu cred ca pot sa te felicit! Vei fi mamica!!!
Sa te duci la dr sa intrebi de tratamentul ala!




Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?


Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Flori, s-ar parea ca esti Cauta totusi un Clear Blue.
FELICITARI oricum.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriscris spune:

va multumesc din suflet...sper sa fie asa si sa nu fie influentat rezultatul de tratamentul cu bromcriptina.
daca sunt vreau sa iau cat mai multe aspirante cu mine...chiar daca nu am scris eu f mult pe aici v-am urmarit aproape in fiecare zi si imi sunteti tare dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Flory mai bine mai faci un test! Sa vedem ce spune si al treilea! Eu sunt tare patita cu teste slab pozitive care s-au dovedit a fi foarte negative! Sper sa nu fie cazul tau!!! Ce simptome mai ai??


Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?


Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]

Mergi la inceput