Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

quote:
Originally posted by scamiy

Ce se intampla ? Am scris ieri adica sambata 16, dar n-a aparut mesajul meu. Sunt probleme cu forumul ?




pina la al 10-lea mes erai moderata ,acum nu mai ai probleme...

Liana,te-am citit la 'unguroiace' ,nu se poa sa nu reusesti dupa 13 ani
eu Z 16- mucus de mucus(nu am spus asta niciodata),intepaturi de OD...multumesc Avalon ca de la tine le-am aflat...sint gramada pe EL ca nebunaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by carry


Eu am facut a 8-a (!!!!)IA si o sa spuneti ca sunt nebuna de insist pe "terenul" asta incert, insa daca nu vrea dr sa ne programeze la FIV, eu ce pot face mai mult ????Ascult dr si ma prezint( aproape lunar )la IA ,cuminte si ascultatoare, fac tot ce mi se spune, insa fara sa-mi fac mari sperante...Acum sunt in asteptare, dar dupa cum spuneam,fara emotii prea mari, accept esecurile cu o tarie de care ma sperii si eu uneori.
Hmmm..io am facut-o abia pe prima si deja din cauza stresului m-am "umplut " iar de psoriazis.....
Unde lasi emotiile??? Ca io nu reusesc sa scap de ele!!
..................................

Insa ca sa inchei intr-o nota mai optimista, urania spunea ca acum e momentul leoaicelor sa ramana gravidutze(deci, poate ca acest moment asteptam noi )
Dragutza de Urania....Sa mor de o mai cred....!!! A mai zis o data asa!!

carry





PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by carry

Copilutzu...si eu vreau sa ma las de fumat Parca niciodata nu am fost mai hotarata, dar cum sa facem ????
Referitor la remarca ta "nu's daca am vointa"eu pot spune clar ca asta imi lipseste

carry


Poate ne ajuta cineva... cu.....si reusim!!


PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

I-am luat si eu sotului carnil (L- Carinitine), 10 fiole de cate un gram, 248.000 cutia.

Dar prospectul e ciudat rau de tot..spune ca e pentru deficienta ereditara musculara de L-Carnitina, boli ale aparatului cardio- vascular(ischemie miocardica acuta si cronica,angina pectorala,insuficienta cardiaca acuta si cronica) si boli musculare. Ce treaba o avea asta cu gigeii...nu stiu...doar poate sa fie asta:" L- Carnitina influenteaza direct metabolismul hidrocarbonatelor si al proteinelor.Oxidarea acizilor grasi scade utilizarea periferica a glucozei,favorizand intrarea acetilatilor in ciclul acidului citric crescand energia celulara".

Ma gandesc ca,crescand energia celulara, creste si energia gigeilor si devin mai vioi??? Oare asta sa fie?

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

agerica Bine ai revenit Optimista , increzatoare si Super Sanatooooasaaaaaaaa !!!
Si
La muuulti ani !!!!Bbic cat mai curand!!!

PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Ultimul mesaj pe ziua de azi!!!
P R O M I T !!!
Pup o dungutza de Mickilina!!!


PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Idaira
Copilutz Ai mai repetat testul? A venit menstruatia? Scuze dc te supar cu intrebarile astea si inca unul ca mi-ai pupat dungutza
Nusy puisor, te manca manutza si ii luasi de capul cau carnitina? Eu cred ca tb sa il dea un dr . Vezi sa nu ajunga www.askmen.ro/Carnitina-news612-i5992-l1.html" target="_blank">asa sotiorul tau . Poate nu mai intra pe usa Ai terminat programul artistic?
Nasha ce ti-a spus Avalon? Sa iei maca? Pai eu nu ti-am spus ? Ca eu spun la toata lumea de pe aici ca doar de aia m-a botezat Dj_mamuca mama-maca .
Dj-mamuca esti tot la cap stimulare? Ia spune-ne ce mai faci tu. Maca mai iei?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Pai, Mikishor, daca n-or sa ajunga asa sotul Ioanei si al Mirelei,nici al meu nu va ajunge ....in plus,vad ca ajuta la arderea grasimilor,asa ca...e bine.Si nu l-am luat chiar de capul meu ci pentru ca am vazut ca Damian asta prescrie (si chiar de la prima consultatie,deci fara sa vada hormonalele si alte analize...asadar nu conteaza astea, deci e universal valabila).

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, asa este, maca isi merita reclama pe care am facut-o noi aici. Eu luna asta nu am luat (am luat numai produse care nu au efect de stimulare pentru ca nu am nevoie perioada asta de stimulare, inca sunt sub efectul tratamentului facut la fiv si mi-a fost tare teama ca m-am dereglat din cauza asta... pana la urma totul intra in normal) si mucusul a lipsit, cand am luat maca a fost mucus preovulator. Dar se poate si ovulatie fara mucus. Lunile urmatoare voi lua si eu din nou.
Scamiy, sa stii ca pata pe care ai avut-o in ziua cand ai ramas nu a fost de la nidare, nidarea se produce mai tarziu, cam cu 2-3 zile inainte de data urmatoarei menstruatii. Pata ai avut-o probabil de la ovulatie, uneori ovulatia poate fi ceva mai 'agresiva' si apar sangerari usoare, mi s-a intamplat si mie de vreo 2 ori. Probabil ca ovulatia ta a survenit imediat dupa contact, de aceea a aparut sarcina. Data viitoare va fi cu noroc (mai ales ca sotul tau are spermograma buna), sunt sigura!
Pentru ca tot suntem aproape de pragul dintre ani, vreau sa va spun ca mi-am facut un plan pentru anul care vine, fetelor. Voi schimba tactica. Pentru ca lipsa concediului anul acesta mi-a adus in dar o oboseala cronica (am fost aseara la o petrecere care nici macar n-a tinut toata noaptea, am zis ca ma relaxez si eu putin, da de unde... sunt pur si simplu epuizata, eu care inainte nici nu simteam o noapte-doua pierdute, acum am nevoie de cateva zile de recuperare dupa asa ceva) m-am hotarat ca anul asta va fi anul in care ma voi plimba. In tara, in lume. Am decat 35 ani si eu nu am stiut decat munca pana acum. Bebe daca e sa vina, va veni... dar in stresul asta nici nu cred ca vrea sa vina.

Voi sa stiti ca fiecare ocupa un loc in inima mea si ma voi gandi la voi mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele,imi permit sa intru la acest sub ptr ca am o intrebare si sunt sigura ca ma puteti lamuri.
Vreau sa incep sa iau maca si nu stiu cum se procedeaza.
In ce zi a CM incep?
Cate zile iau?
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput