Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Dj_mama pai chiar la 500 m de ISPE este rest. pe aceeasi parte, n-ai vazut o poarta mare asiatica, cu baloane rosii???? Ce vesti bune sa-ti dau iubita, ca tot la IA, GIFT, sau FIV vom apela pina la urma, chiar daca a spus ca nu-i exclus sa se intample si natural, eu totusi nu prea cred! Multumesc ca te-ai gandit la mine, cand ai trecut pe bulevard credeam ca te-am suparat cu ceva de nu-mi mai scriai nici un rand.
Mirela1 am gasit carnitina de 1gr. fiola si am dat 25 ron pe o cutie cu 10 fiole(1/zi). Cu vit E stau si eu in cumpana! Si sotul meu s-a speriat de masa aia, atunci a inteles prin ce jena trecem noi la fiecare consult. Asta e viata!!!
Avalon, Miki-Miki, Felicia, Nusy, Copilutzu, Nasha_4as, Mirela1, Liana30, Dj_mama....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by nasha_4as

quote:
Originally posted by Avalon

Nasha, ma faci sa ma fastacesc acum... si nici macar nu m-ai vazut...

Si pe Miki o pup!




eeei...tu ma faci acum sa ,am strigat(in stilul meu caracteristic cu cine sint "compatibila"...rau fac!),dar chiar imi era dor de Liana pt ca am spus ca va citesc chiar dc nu scriu!nu mai stauu...ca maine am o zi grea si acu...un tricou preferat al lui alintatu nr.1 de calcat


AAAVVVV!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Fetelor va tineti de poante?

Ioana, unde ai gasit carnitina fiole? Si le inghite? Trimite-mi si mie un pm cu firma producatoare si farmacia unde le-ai gasit. Pentru cat timp i-a dat tratamentul? O luna sau 3? Ce-am luat eu, e un praf intr-o capsula cam mare, nici nu stiu daca ar trebui sa ia capsula cu totul sau sa scoata praful din ea.

Avalon, cica se doarme f. bine in capita de fan. Stii cumva unde s-a mutat Dracea? Ca am sunat azi la Endocenter sa-mi fac o programare si cica nu mai lucreaza la ei. Mi-au dat un nr de mobil la care sa sun dupa 3 ian pt programare. Am intrebat unde s-a mutat dar n-au putut sa-mi zica decat ca pe undeva in zona Arcului de Triumf.

Nashico, dar acu' ti-a trecut supararea pe tine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mirela, habar nu aveam ca s-a mutat din Vatra Luminoasa... eu te-as sfatui sa-i scrii pe mail, asa ai cel mai rapid raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Avalon multumesc mult pt. raspuns, chiar n-am vrut sa va stresez cu temperatura, numai ca stiti si voi cum e, dupa o pierde de sarcina esti asa in deriva incat nu mai sti in ce directie sa o iei si ce anume sa faci sau sa incerci pt. a ramane cat mai repede insarcinata. Mii de scuze daca am necajit pe cineva cu intrebarile mele, chiar nu am vrut asta si promit ca altadata sa fiu mai la subiect. Oricum chiar vreau sa ma integrez printre voi si sa ma acceptati si pe mine. Va citesc de ceva timp, mai bine zis dupa ce am trecut prin nefericitul eveniment si parca mi se umble inima de bucurie cand va vad cum va incurajati una pe cealalta.

Pupici pt. toate fetele si va doresc din tot sufletul sa aveti parte de cel mai frumos cadou de Sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Asa am sa fac. Am sa-i trimit un e-mail. Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Da-s curioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

fetelor, va citesc cu mare placere, sinteti tare simpatice si optimiste, ce mai, o gasca pe cinste.
Desi nu inteleg prea multe din multitudinea de termeni de-aici, inteleg ca majoritatea faceti analize detaliate si stiti exact cum stati cu situatia. Ce m-ar interesa pe mine e cind ati inceput cu analizele amanuntite dupa ca v-ati hotarit pe proiectul bebe?

Ati incercat o perioada si abia apoi ati mers la doctori? Sau ati inceput direct cu seria de analize? Intreb pentru ca noi incercam de 8 luni deja si doctorul la care am fost mi-a facut doar un test post-coital dupa care a tras concluzia ca totul e in regula si mi-a dat liber pina la primavara. Si parca nu-s cu inima impacata cind vad ca totusi nu se intimpla nimic si pierd vremea degeaba, timpul trece, outele mele se imputineaza, la mine bate rau ceasu' asta biologic, numai tic-tac am in minte acuma

avalon, sa-ti fie de bine ovulatia/ovulatiile. Eu cred ca stiu de ce esti asa de obosita, la ditamai testele pozitive de ovulatie Poate te vedem peste vro 9 luni la gemeni/tripleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Turturica, de obicei doctorii considera ca abia dupa un an de zile de incercari fara rezultat poti sa-ti pui probleme. Eu zic sa nu te stresezi deocamdata ca o sa vina si bebele. Ca si analize, se incepe cu spermograma sotului, cu monitorizarea ovulatiei, cu verificarea trompelor si se continua cu multe, depinde cat de mult trebuie adancita problema. Sunt fete mult mai experimentate decat mine pe forum si sunt convinsa ca o sa-ti explice mai bine decat am facut-o eu. Bafta!

Scamiy, imi pare rau pentru sarcina oprita. Ai avut toate analizele in regula? Iti doresc sa ai mai mult noroc data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

dragele mele, v-am votat si eu ca de imi sunteti tare dragi.Eu desi ma incadrez la celalant capitol dupa virsta va citesc mai mult pe voi pt ca aici se vorbeste mai mult despre ce ma intereseaza pe mine.Acolo la capitolul unde ar trebie sa scriu eu fetele inca se lupta natural sa ramina,presteaza la greu,numara zilele impreuna si eu nu ma pot incadra acolo,ca de la problemele noastre.........
Bafta multa si sa stiti ca va citesc mereu,cred ca m-am cam zapacit caci numai asta fac cind am un minut liber,sotul a intrat la gindurila toate

Mergi la inceput