Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

oauuu lume nou..lume noua bun venit pe'aci pe la noi
io nu's la zi cu stirile..da va pupacesc pe toate..muahhh

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Aoleu, Nasho, si eu sunt atat de obosita incat azi era sa adorm la volan la semafor (un nenorocit de semafor pe care-l prind de 3-4 ori!), am inchis ochii pret de o clipita si daca nu ma claxonau cred ca trageam un pui de somn... nu vreau decat sa dorm cateva zile la rand, asa...

Scamiy, bine ai venit printre noi! Asa cum ti-a spus Felicia temperatura bazala nu are relevanta decat in cadrul unui grafic, sa-ti zic cum e la mine (sau cum era!): inainte de ovulatie am temperaturi intre 36,4-36,7 in ziua in care ovulez am 36,4-36,5 si dupa ovulatie creste treptat 36,9-37,1 si se mentine asa pana cu vreo 2 zile inainte de menstra cand scade 36,8. Deci e bine sa prestezi inainte sa creasca temperatura, pentru ca dupa ce a crescut inseamna ca ovulul a fost eliberat bine-mersi si a inceput sa creasca progesteronul, deci e prea tarziu.
Crinuta, sunt utile testele de ovulatie cand nu ai timp de monitorizari. Incepi si faci la un ciclu de 28 zile din ziua 9-10 cate unul pe zi cam in jurul pranzului, o sa vezi ca ele incep sa se pozitiveze la inceput vag, apoi pe masura ce te apropii de ovulatie devin din ce in ce mai pronuntate. In ziua in care liniuta de test la fel de pronuntata ca cea de control te pregatesti pt ovulatie (urmeaza sa survina in 12-36 ore). Luna asta eu am avut 3 zile la rand test pozitiv (10-11-12), nu stiu ce inseamna, dar oricum simt activitate intensa in zona ovarelor.
Felicia, s-a amanat oricum inatlnirea cu dr.Soare. Inteleg ca sotul tau nu are probleme, deci nu e asa presant ca la noi.
Fetele, nu ma pricep prea bine la aspectele legate de trompe, dar nu stiu de ce banuiesc ca hidrosalpinx nu e acelasi lucru cu sanctosalpinx... eu cred ca hidrosalpinx este acumularea de lichid toxic in trompe pe cand sanctosalpinx inseamna trompe infundate... sa ma corectati daca gresesc, nici nu stiu daca am scris corect termenii...
Ioana, ma bucur ca esti un picut mai optimista.
Andra, cu rusine iti spun ca nu stiu care e diferenta intre punctie testiculara si biopsie testiculara Eu la probleme barbatesti sunt cam 'bata', daca ma intrebi de ale noastre, ale femeilor s-ar putea sa stiu...
Mirelus, o sa-ti raspund la mail cat pot de repede si cand nu am privirea incetosata, acum nu vad decat un pat maaaare in fata ochilor, de fapt cred ca as dormi si intr-o capitza de fan...
Pup toate fetele fara deosebire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Si pe Copilutzu o pup dulce
si pe Nusy
si pe Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

ete ca io's la curent cu stirile de seara ,si de zi...chit ca nu prea pot scrie ca deocamdata am ...servici ,si iti urez sa ai parte de ceea ce iti doresti tu cel mai mult


tot prima mea dragoste esti si vei ramine si te...urmaresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nasha, ma faci sa ma fastacesc acum... si nici macar nu m-ai vazut...

Si pe Miki o pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

... ca sa vezi cat sunt de adormita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

quote:
Originally posted by Avalon

Nasha, ma faci sa ma fastacesc acum... si nici macar nu m-ai vazut...

Si pe Miki o pup!




eeei...tu ma faci acum sa ,am strigat(in stilul meu caracteristic cu cine sint "compatibila"...rau fac!),dar chiar imi era dor de Liana pt ca am spus ca va citesc chiar dc nu scriu!nu mai stauu...ca maine am o zi grea si acu...un tricou preferat al lui alintatu nr.1 de calcat


AAAVVVV!!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

uauuuu ! .... ce mai scrisarati. Eu astazi studiai hormonii dar nu-mi ramasa mai nimic in cap. Incurcati mai sunt hormonii astea.
Am scris ceva interesant la "Naturiste si homeopate" aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=16&TOPIC_ID=89406#2259087
Poate va foloseste si voua pushtoaicelor.
Va iubesc pe toate .
=ici pt fiecare.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

va pup pe toate fara exceptie
salut, copilu', ce s-a gandit ea la mine ...
Avalon, ma bucur sa te vad ca ti-a venit inima la loc cu ocazia testelor + de ovulatie; iti va veni si tie randul
Ioana, ce faza haioasa! Sa stii ca am trecut de 2 ori prin Tei dar dimineata am io treaba pe acolo; m-am uitat in treacat din masina dar n-am zarit firma ; mergeam spre ISPE; daca dai vesti bune chiar ca ma voi uita mai atenta dupa rest. vostru sa-ti
oltencelor, cu prazul inainte la atac !!!!

Mergi la inceput