Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Deh, mai Felicia. Daca ar fi asa usor...Tu ce ai mai facut? Daca nu ma insel, si tie ti-au descoperit sactosalpinx pe o trompita. Ai facut perfuzii utero-tubare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy tauroaica draga ma bucur ca ai revenit! I-a dat sotului sa ia Carmitina 1gr./zi si clasica vit.E forte, dar stiu ca vit. E nu e buna daca o iei mult timp, ca devine toxica si inca nu stiu cum sa-i dau vit. E, cu pauze de 10 zile??? Serios mi-a placut de dr. Damian si ne-am amuzat copios cand i-a spus sotului sa se dezbrace de la brau in jos, complet, iar sotul a auzit doar complet! si a avut o surpriza sa-l gaseasca pe sot in costumul lui Adam dupa paravan!
Miki-Miki nu mai folosesc teste de ovulatie de cand fac monitorizare si acum i-mi dau seama cand incepe ovulatia, dupa mucusul respectiv, deci eu sunt in apropierea ovulatiei clar, dar ma mir pentru ca sunt abia in z7. Asa ca aseara am prestat cu spor, dupa o in ceaiurile lui Andritoiu si s-a oprit si sangerarea, deci mai nou, ovulez dupa ciclu imediat, sunt anormala, ce va spuneam???
Avalon eu am inteles iubita ce-ai vrut sa spui, nu ne lasam noi pe o ureche asa de usor, vom face si toate analizele sotului si ecografia aceea luni. Multumesc inca o data pentru tot, ca intrasem rau in butoi!!
Piticul, Felicia, Crinuta71





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana, ar fi o idee sa ne zica dr: dezbracarea dupa paravan, iar noi sa ne executam... complet!
Piticut, da, mi-a gasit sactosalpinx pe o trompa, mi-a facut reconstructie tubara, si a zis ca e ok... nu mi-a pomenit de perfuzii... bine ca macar una e buna... culmea e ca, de 3 luni, dupa operatie, am ovulat tot pe partea stanga, cea cu trompa subreda... Asa ca urmeaza stimulare sa trezim si ovarul rept!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Ioana, mor de ras. Si ce zis dr. Damian? Ma bucur ca ti-a mai venit inima la loc. Si sotului meu i-a dat carnitina si vit E (inca de vit E i-a zis sa ia 2/zi in prima luna). Si eu am aceeasi problema cu vit. E, am mai vorbit si cu fetele si parca nu-mi vine sa-l las sa ia asa multa. Vezi ca am gasit greu carnitina (i-a dat 1gr/zi, nu?), gaseam numai in combinatii cu magneziu si coenzima Q10, unde carnitina era in concentratie mica. Azi am gasit Carnitine plus (nu stiu daca pot spune producatorul pe forum) si are in compozitie: carnitina 500gr, crom si iod. Daca gasesti ceva mai bun sa-mi zici si mie.
Avalon, te pup, am reusit sa-ti scriu aseara. Te astept sa vii sa ne spui ca ai reusit natural, si-o sa destup o sticla de sampanie. O am pregatita sa stii. Ce-i cu masina? E lovita rau?
Mikisor, sa ai gura aurita. Deocamdata, ma bucur de vecinatatea ta si a Nashicai, pe care o pup si o rog sa nu mai fie suparata.
Nusy, atunci bafta la FIV; dar cine-i 3D? Vezi, daca nu mai apuc sa intru pe forum si citesc pe sarite.. Am ramas in urma. Nici nu mai stiu de cine vorbiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Fetelor, cum se voteaza? Vreau sa votez si eu subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirela: te loghezi,intri pe subiect si sus,la inceputul paginii,in stanga ai optiunea: evaluare. Aici evaluezi subiectul la cate stele vrei tu si dai votare.
3D sunt: Dracea- Dascalescu-Damian.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Serios mi-a placut de dr. Damian si ne-am amuzat copios cand i-a spus sotului sa se dezbrace de la brau in jos, complet, iar sotul a auzit doar complet! si a avut o surpriza sa-l gaseasca pe sot in costumul lui Adam dupa paravan!


Sunteti bestiali!!!
Am ras cu lacrimi...imi inchipuiam cum statea baiatul tau dupa paravan...... NU MAI POOOT !!! de ras..
Sar'naaaaaa !!!Chiar m-ai inveselit!!!
A facut ca baiatul meu cu seaua turceasca....
Avaloneluuuuu..beau si io sampanie!!! si SPOR LA ...TREBICA..!!
Nusy ia 1000 de din cauza mea si poate iti mai trece supararea !! si sa nu iti treaca cumva prin capshor sa te lasi invinsa de greutati...Uite io..plag, sterg lacrimile , sterg nasucul ....si merg mai departe...
Ioanatugs si Piticutz merg si io cu voi de manutza pe holurile Giulestiului..
Idaira ia te rog si de la mine un
scamiy Bine ai venit!!! Nu stiu cu ce sa te ajut....ca nu prea ma pricep ..la temp. bazala..
DJ.Mamuuuucaaaaa ce mai faci ??? Baga nasucul pe aici si mai zii ceva despre tine!!
Mickilina pup fata frumoasa !!! Si vrenicutza !!!
Pup toate fetele !!Fara exceptii !!!!


PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Aaaaaaaa AM VOTAT SI IO FROMOSETZE DE SOBIECT!!!

PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Merci, Nusy. Gata, l-am votat. Si de cate ori pot sa votez?

Copilutzu, cred ca si Damian moare de ras la fiecare consultatie. Sotul meu cand a vazut masa de dupa paravan, l-a intrebat pe Damian de vreo 5 ori daca el tre' sa se urce pe masa aia. Si intre timp mai desfacea un siret, iar mai intreba, mai desfacea un siret. A tras de timp de i-a trebuit cred un sfert de ora pana si-a luat inima in dinti sa se urce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

io ce sa mai spun...am scris ditamai mes cu evaluare de sub,cu raspunsuri,cu pupici si cind sa il trimit mi-a cazut netuuuu ,sint capie de oboseala,va citesc de la birou,acum am ajuns, ca de acolo pot sau nu pot sa scriu ca intra unu/altu...ieri depresiva,astazi optimista sint otira labila psihic dar dc voi nu ma vreti io va vreeeaaaau
Mirelush nu ma supar decit pe mine cind o i-au razna si nu iese cum vreau eu...dar asta e viata
Vecinica ma simt biiine asa
Avalon numa' gura e de mine...astazi le-am sudat
Copilutz ai rabdare,ai un CM neregulat...
Felicia si eu te-am citit pe la dr T...ai mare dreptate in ceea ce spui,iar tu si Piticutuz stiti bine ca sacto/hidrosalpinxul se reface in ...maxim 6 luni,zic ei...la mine pe partea dreapta nu s-a refacut in 3 ani!!!dar asta nu inseamna ca trompele sint functionale...plus ca eu cind trebuia sa ma ocup de glera/mucus,etc m-am ocupat de altele,asta e...sint sanatoasa in rest si acum ft obosita!maine ma trezesc pe intuneric si mai am si alintatura de motan care ma trezeste la la 5


tuturor

Mergi la inceput