Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Avalon, ca de obicei esti o tare draguta.Multumesc de incredere si sustinere.
Nusy, sper sa se rezolve totul de la sine si sa reusiti...si sa trecem peste toate obstacolele.
Miki, daca astepti iepurasul.....e de f bine....stii tu zicala aia..sa va inmultiti ca...iepurii.
Fetelor, dau si eu votul binemeritat acestui subiect.
Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Buna fetelor,

Sunt noua printre voi, desi am mai postat la alte subiecte se pare ca aici trebuia sa ajung intr-un final.
Am o intrebare la voi daca va rog frumos sa ma ajutati, astazi ziua 11, ora 8:00 temperatura 36,94. Ce inseamna, urmeaza sa ovulez ?

Va pup si va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Avalon, merci mult pt intentie! M-a convins al meu sotior sa mai asteptam un pic... Si dupa ce m-a convins: "daca asta te face fericita, mergem si acolo" :P Asteptam totusi rezultatul spermoculturii si vedem apoi!
scamiy bine ai venit! Temperatura e cat de cat relevanta doar daca faci un grafic si urmaresti cat a crescut/ scazut fata de zilele anterioare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Felicia trebuie sa recunosc ca pana acum 2 zile cand am avut 36,64, nu mi-am mai luat temperatura. Eu am pierdut o sarcina oprita in evolutie la 7 sapt. pe 16 oct. 2006. Dupa primul CM doctorul mi-a spus ca totul e in regula si ca-i putem da bataie. Desi am depistat mucusul in ziua 13, am si prestat in acea zi, nu s-a intamplat nimic. Asa ca am zis sa trec la temperatura poate reusesc sa prind cumva momentul prielnic. Care este temperatura optima, 37:00 ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Scamy, intra la Endometru... ca si pe acolo tot despre asta se vorbeste... fetele de pe aici cred ca s-au cam saturat sa isi ia temp... fiecare organism e altfel, de aceea ziceam sa incerci sa faci grafic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, ce mult ati scris de ieri si pana acum....
Ioanatugs ma bucur ca ai vesti bune si esti mai optimista.
Avalon te-i mai gandit unde si cand vei face urmatorul FIV? Tu cum folosesti testele de ovulatie? Ma tot gandesc daca merita sa incerc sa folosesc si eu.

Fetelor, va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Fetelor, ma bucur sa constat ca s-a mai animat atmosfera pe aici!

Idaira, imi pare tare rau pentru pierderea sarcinii. Iti doresc sa te remontezi cat mai repede si sa vina mult visat!

Va pe toate si va doresc ceea ce imi doresc si mie: 'samburei' in burtici cat mai curand!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Andra: cu parere de rau,constat ca nu am primit mesajul tau pe mess...cred ca s-a pierdut.Scrie-mi PM,te rog.

Avalon,da, eu si cu Miki suntem maimutelele alea suparate...lui Miki i-a trecut( nu i-a placut cred postura de maimutzica), dar mie nu.Si, ca sa nu scoti biciul,asa cum mi-ai promis, pot sa-ti scriu( daca vrei) pe PM motivul supararii mele si cred ca ai sa-mi dai dreptate .Si multumesc pentru gandurile tale bune legate de FIV.

Ioana: ce ma bucur ca ai vesti bune si ca ti-a placut de Damian!Vezi...dupa nori iese si soarele( chiar daca nu-l cheama Soare ci Damian ) Cred ca si noi va trebui sa-i facem o vizita.Poti,te rog, sa-mi spui ce tratament i-a dat sotului tau( poate il aplic si eu sotului meu..daca nu cumva sunt pastile pe care le ia si el).

Felicia : si voi aveti probleme cu gigeii? N-am stiut...eu te-am tot citit la tutunici...si am vazut ca ai mana buna acolo..poate aduci norocul si aici.

Mikishor :abia astept sa-nceapa anul! Cred ca renunt la " nu pana in martie" si ma apuc din ianuarie. Hihihi! Asta, ca sa-mi mai treaca supararea.

Copilutz: mai ai putina rabdare,poate totusi mosul iti aduce 2 liniute!Eu iti tin pumnii.

Lianoooo!: mai baga un ochi p'aci!

Piticutz, Crinuta si celelalte fete: un dulce de la mine.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticul spune:

Fetelor,
va multumesc pentru incurajari.
Sper ca noul capitol sa fie cu noroc, macar pentru voi, daca nu si pentru mine.
PITICUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Piticule, uite si de la mine un sa iti mai treaca putin supararea...
Nusy, se pare ca multi au problem ecu gigeii... si in multe cupluri problemele sunt combinate, asa, sa nu se supere ca unul are, si celalalt ba! Daca iti trece suparerea renuntand la acel "nu pana in martie", nu mai sta pe ganduri!


Mergi la inceput