Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ioana, nu te mira! Eu am avut ovulatie si in ziua 8 cand am mers la eco aveam folicul de 27 mm si nu luam nimic in afara de maca. Si luna trecuta suspectez ca am avut chiar imediat dupa menstruatie. Trebuie sa prinzi momentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Multumesc fetelor pt suportul moral!.Nu stiu ce sa zic,sper sa fie bine urmatoarea data(cind o fi?!,ca se lasa tare asteptata..of,of).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Piticule, ce nu-mi place sa te vad asa tristuta, clatinandu-te pe langa ibricul lui Miki... zau! Hai sa vedem un zambet, ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana iei Maca? Dc iei Maca ovulezi mai devreme si chiar de 2 ori pe luna. Asa a patit Avalonel.
Parerea mea e ca dr S e bun in tratamente naturiste iar Damian in investigatii. Dr s nu e urolog si de aceea te-a trimis la un urolog. Nici la Costache sa nu renunti pt ca e un dr f f bun si sunt sigura ca ai sa fii uimita de el. Face ecografii f detaliate . Unde l-ai programat pe sot? La Med Life sau la spitalul Cantacuzino? Sfatul meu este sa va duceti la Med Life cu toate ca e cam scump dar acolo are un eco f bun la care poate vedea ce are sotul tau.
Avalon maimutzele alea doua suparate suntem eu si Nusy . Mie mi-a trecut dar lui Nusy nu. Sper ca ai avut sonosrul dat la calculator ca dc nu nu avea nici un farmec felicitarea.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Maimutzele alea doua suparate erati voi? Tu si Nusy???? Of, suparat sunt, Doamne , suparat! Ia vezi, Nusy, ca acum scot biciul! Iote ca eu nu-s suparata desi mi-a dat azi consortul gaura in buget ca a lovit masina! Cica a fost 13, de aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Miki-Miki da, iau Maca dar si trat. lui Andritoiu, cu miere, propolis,...etc. Dar e posibil sa ovulez in timp ce inca mai sangerez?? Inca mai am pete mici, dar rosii si in acelasi timp ma inteapa ovarele usor ca la ovulatie, oricum o sa sar pe sot cand ajungem acasa!Cu sau fara sangerare tot o fac... Dr. Costache ne-a programat la cabinetul d-sului cred, luni la ora 17:00 pe langa Parcul Titan.
Avalon





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

A, Ioana, credeam ca ati renuntat la ecografie. Foarte bine ca merge sa faca ecografia. Iar de dr.Damian am auzit numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, ai terminat renovarea apartamentului?Ca uite acum vine
Nusy, ti-am scris pe mess..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana numai la un eco poti vedea. De ce nu iei tu teste de ovulatie ca sa vezi? Dar dc deja ovulezi ies negative nu?
Avalon cred ca mai sus ai vrut sa spui ca dr Costache e un dr bun nu?
Andra nu am terminat casa iubita. Eu sarbatorile astea nici nu o sa le simt. Nu am unde sa pun bradutzul , nu o sa am aragaz pt ca o sa intre acolo cu renovarea .... deci poate de iepuras termin

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, am vrut sa spun ca e bine sa faca ecografia la dr.Costache, care e un bun ecografist. Si am mai vrut sa spun ca de asemenea de dr.Damian am auzit numai de bine. Dar asa fac eu economie la cuvinte si uneori se intelege altceva... uf
Andra, ma gandesc mereu la tine si sper sa reusesti la Szeged sau oriunde vei incerca. Sa fie cu noroc!

Mergi la inceput