Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Gabiu felicitari mamico de baietel, sa-ti traiasca si sa se faca mare pustiul!
Dj_mama ce frumos ar fi!
Nusy draga, ce tratament sa ne dea, daca nu mai raspunde la telefon! Nu-i nimic, nu sunt singura, asa ca o sa cautam un alt dr. pentru sot, ne gandeam chiar sa repetam spermograma la dr. Cocei. Voi ce planuri mai aveti???
Avalon ce mai faci???
Anastacia bine ai venit si multa bafta sa va iasa bine analizele!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bun venit anastacia si ion_easca si felicitari pentru sarcina, ion_easca! V-am adaugat pe lista noastra.

Felicitari pentru baietel, gabiu, sa-ti traiasca si sa fie sanatos!sa ai o sarcina usoara in continuare!

DJ Mama, am vazut noul subiect deschis de tine si mi-a crescut inima cand am vazut ca treci la lupta, ca nu ti-ai abandonat visul! Sa fie intr-un ceas bun!

Ioana, iubita, sunt bine, multumesc mult de intrebare! am reusit sa-mi fac o strategie, un plan pentru anul asta si sper sa ma tin de el. Primul pas va fi laparoscopia care imi va aduce si mie o clarificare. In timpul asta 'lucram' la sot pe toate caile. Si in fine, urmeaza un nou FIV dar numai cand voi fi cu toate 'lectiile' facute. De data asta sper sa nu mai dau gres.
Vad ca noi doua suntem cam in aceeasi situatie, cu deosebirea ca eu am trecut printr-un fiv si sunt putin tematoare cand ma gandesc la o noua stimulare... Eu tare iti doresc sa se imbunatateasca la sot si sa nu fie nevoie de asa ceva la voi, sa ramai natural asa cum ai mai ramas!

Fetele, capitolul asta se apropie de final si avand in vedere ca eu o sa lipsesc o perioada de pe forum, rog sa preia cineva sarcina listutei pe mai departe. Va pup pe toate, si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Fetelor dragi, va urez si eu, cu intarziere, La Multi Ani! si anul asta sa fie un an bun pentru toate si cat mai multe dintre noi sa devina mamici.

Ioana, pentru tine inca un La Multi Ani! de ziua numelui; imi pare rau ca am ratat si de data asta intalnirile voastre. Poate data viitoare voi fi si eu pe faza.

Avalonule, de ce dispari de pe forum? Vrei sa iei o pauza? Cu cine faci laparo?

Mikisor, azi e a 7-a zi de cand n-am mai fumat. Ce zici?

Nusy, ti-a raspuns dr. Dracea? Vezi ca nu mai lucreaza la Endocenter ci la un cabinet de pe langa Arcul de Triumf (mi se pare ca-i cabinetul ei). Maine am programare la ea.

Va pup pe toate aspirantelor optimiste si mai putin optimiste si sa avem toate un an extraordinar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: imi pare rau...iti recomand insa sa nu faci spermograma la Cocei.Mie,una,mi s-a parut foaaarte expeditiva in efectuarea analizei, daca nu chiar superficiala.Mai bine fa-o la Matei.Am auzit ca face spermogramele cu cea mai mare acuratete.

Mirela: ce ma bucur sa te mai vad pe aici!Nu mi-a raspuns inca,pentru ca abia i l-am trimis ieri.Am sa-ti cer mai multe detalii pe PM,daca nu te superi.

Avalon,FIV-ul acesta sigur va fi reusit...dar poate ramai intre timp natural.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salutare fetele !
bun venit noilor fete dragute inscrise pe aici si multa bafta.
eu fac mmm, bebe face ok, dar.....fetelor, va rog sa fiti cu gindul la mine ca e de rau...tata este in coma, are multiple afectiuni, acum s-au complicat cu un edem pulmonar si bronhopneumonie....e de rau tare.
am fost sfatuiti sa il luam acasa, este internat la terapie intensiva dar va intreb, daca il aduc acasa ce sa facem? acasa nu cred ca mai rezista 1 zi sau maxim 2 , asa ...cum vrea Dumnezeu...
va pup fetele pe toate, tin pumnii pentru draku nostru, si pentru toate fetele care sint in trat sau alte proceduri,
IULIA

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Bun venit noilor aspirante !!!
Avalonel sa-ti ajute Dumnezeu!!! Tin pumnisorii stransii!!!
Pupa mama fata!! Si sa iti mai bagi nasucul pe aici , ca io sufar rau de doruleashca!!!
Avalonel Bortzoshel
Pup

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

ioanatugs, avalon, va pup si va doresc si voua sa vi se implineasca visul cat mai curand ( cu FIV sau fara)
nusy drum bun maine si succces cu analizele
iuliabraila imi pare rau pentru tine si tatal tau, trebuie insa sa speri ca se va intampla o minune. Multa sanatate

gabi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Am citit pana la pag 12 din capitolul 32. M-am oprit ca sa ma rog si eu pt tine Biby.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

nusy-tocmai ma pregateam sa va povestesc cate ceva despre mine, adk cum ca am facut analiz uzuale,histero,dozarile hormonale,anticorpii antispermatici,consult genetic(pt ambii pt ca eu am 39 ani),eco endovaginala care au iesit toate bine si asteptam rez de la torch cand ce sa vezi m-a anuntat meu ca la toxo-IgM a iesit pozitiv.Asa ca m-am cam desumflat si tb sa merg sa repet analiz.marti cu alt aparat si mai mult ca sigur tb sa fac trat.asa ca aminam IA.
gabiu-felicitari pt bb
danotino-sa vii sa-mi povestesti cu lux de amanunte IA.
la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

avalon-multa bafta iti tin pumnii strinsi.Intrebare daca se termina capitolul unde va gasesc si cum ,pt ca habar n-am.
pupilici la toata lumea

Mergi la inceput