Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana, ma bucur mult sa aflu ca esti mai optimista!
ion_easca bun venit si tin pumnii sa fie bine!
Pupici tuturor! Si eu sunt pe-aici, doar ca nu am nicio veste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

ioneasca, toate povestile cu happy end sunt dorite, asa ca povesteste: ce nickname cool ai !!!

Ioana si eu cand am ramas ultiama oara a fost la vreo 3 luni dupa mutare in casa noua (chiar daca in rate); si am mai auzit de afirmatii de genul: bb smecher, voia spatiu locativ, de-aia astepta; eu una abia atunci m-am simtit in siguranta si cred ca m-am deblocat psihic; succes

da, Liana a inceput protocolul la unguri

merci avalon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ion_easca spune:

Nusy, nu, nu sunt eu prietena lui Danotino , coincidenta, la noi infertilitatea era inexplicabila.
dj_mama, nick-ul e chiar numele meu ironizat putin.
Si la noi bebe cred ca era in cautare de liniste, ca si cel de care spuneai ca era in cautare de spatiu locativ. Noi suntem dupa vreo 5 ani de tratamente si incercari, 3 inseminari esuate, stimulari si monitorizari de nu le mai stiu numarul. Ultima monitorizare cu stimulare am facut-o in septembrie, dupa care am picat intr-o disperare din care cu greu am iesit. Ma gandeam si incercam sa ma obisnuiesc cu gandul ca asta e si ca vom infia, dar sincer nu ma linistea de loc gandul acesta. Am intrat o vreme si la tiopicul de adoptii, crezand ca voi gasi raspuns la unele intrebari firesti si la niste temeri dar m-au luat fetele de acolo cu si n-am mai indraznit sa intreb nik, am suferit in tacere, v-am citit pe voi, tot in tacere si m-am chinuit cu gandurile mele pana cand am zis stop framantari, cum o vrea Domnul.Sotului meu i s-a oferit o bursa in afara si l-am insotit, in noiembrie, dupa o vizita protocolara facuta dr-lui meu.Aici m-am bucurat de toamna, de plimbari lungi, am inceput sa recitesc carti pe care le-am citit in liceu (mi le-am carat de acasa), incercam sa discutam despre posibilitatea unei adoptii, iar de sarbatori am venit acasa. Atmosfera de sarbatoare, intalnirea cu familia, cu nepotelul (copilul sorei mele) care e botezat de noi si care e ca si fiul nostru, nu stiu, m-am simtit mai bine ca niciodata.Nici o clipa nu m-am gandit ca luna asta va fi cea asteptata, cea cu noroc. Pe 15 ian trebuie sa fim inapoi, acum tre sa stam sa chibzuim ce si cum vom face, cu siguranta ca eu voi ramane daca bunul Dumnezeu asa a harazit, ca in burtica mea sa fie un samburel de viata. Doamne fetelor, va dati seama, ce cadou minunat mi-a pregatit viata ptr cea de-a 33a aniversare? E cadoul pe care-l doresc fiecareia dintre voi, caci stiu ce cumplita e asteptarea si ce inseamna deznadejdea.
Acum stau cu inima in gat pana luni, am usor sani durerosi si presiune in partea de jos a abdomenului. Altceva nimic. Cum am studii medicale, stiu teoria, dar vrea cat mai repede ca si practica s-o confirme .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Flory, linisteste-te!Totul este bine_fara emotii!!
Sa-ti ajute Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

Buna Fetele,cred ca am nimerit bine avind in vedere titlul si sper sa ma primiti si pe mine.oricum va urmaresc de mai mult timp.Vad ca sunteti destul de optimiste spre deosebire de mine.Eu sunt la faza de analize dupa care incercam o inseminare.sa vedem ce-o fi.
la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

bine ai venit anastacia, bafta la IA. o sa fac si eu una luni.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Anastacia: bun venit,bafta multa in realizarea " proiectului bb" si da-ne ,te rog,mai multe detalii despre tine.

Mikishor,Andra: mai dati un semn si pe-aici nu numai pe la azoo!

Ioanatugs: v-a dat dr.S tratamentul?

Nasha4us, nu ne mai zici nimic?

Gabiu: ce face bebelul?

Eu i-am trimis un e-mail d-nei dr.Dracea...tare curioasa sunt daca-mi va raspunde...
Va pe toate si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
nusy acum am venit de la C-ta, bb-le face bine, l-am vazut, masurat, analizat, asa ca am plecat de la echo super incantati.
Sper sa primesti raspuns de la dr.Dracea cat mai curand.
Va pup pe toate fetelor, zile fertile va doresc


gabi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Deci caruciorul e albastru?????

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

da nusy, e albastru, incerc sa-l adaug la semnatura dar nu-mi iese figura asa ca mai incerc

gabi

21+

Mergi la inceput