Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

signora Bine ai venit si sa iti ajute Dumnezeu sa-ti implinesti visul!!!

PERLUTZA sufletzelul meu!


V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Signora, bine ai venit printre noi, iti doresc sa nu astepti prea mult!

Danotino, eu am luat maca pe parcursul stimularii pt fiv dar nu stiu daca am facut bine, in general fac ce ma taie capul si nu intotdeauna "ma taie" bine. Da, am gasit sa fac si laparo si histero, si chiar voi face, multumesc de intrebare.

Dj Mama, ti-am indeplinit dorinta, dar tu stii ca oricum esti pe listuta Celui care face minuni in fiecare zi.

Fetelor, va pup si va doresc numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Gabitzu37 sunt eu pe aici, dar nu stiu unde-s fetele celelalte. Nu-i crede pe cei din buletin, important e la ce varsta te simti tu!
Fetelor de Liana30 mai stiti ceva???? A inceput protocolul pentru Fiv??
Signora bine ai venit printre noi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

avalon , ma bucur ca ai gasit unde sa faci si ca esti hotarata.
cu cine?
ioanatugs, hai sa-ti spun o veste buna. prietena mea, diagnosticata cu endometrioza, sotul oligo..., 33 de ani, incerca de 2 ani, laparo, 3 IA nereusite, HSG-uri, a reusit si e insarcinata. cum? natural in decembrie, cand renuntase si nu mai avea nervi ...era hotarata sa faca FIV sau mai bine sa infieze. azi a facut un test si are 2 liniute. asa ca ai incredere, o sa reusim. luna asta ce mai faci?
orchis felicitari pentr ca ai trecut de 3 luni.
signora bine ai venit. si eu am 35, dar nu ma simt
eu o sa mai incerc o IA luni, daca ovulez pe dreptul si daca totul e ok.
va pup

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ion_easca spune:

Buna seara fetele!

Nici nu stiu daca ma adresez bine , va citesc de ceva vreme, fiind si eu o aspiranta, acum cu maaaari emotii. Sunt Florina, am 33 ani, impliniti...ieri...si tot de ieri un test cu II. Nici nu stiu ce sa sper, ce sa cred, ptr ca ne luptam de cativa ani sa avem un bebe, fiind diagnosticati cu infertilitate inexplicabila, ba chiar incepusem sa ne gandim la adoptie. A doua liniuta e slab rosu, dar este si am facut 2 teste nu unul. Rushii trebuiau sa vina pe 8, dar n-au sosit si astfel am indraznit sa sper ca un samburel e asezat acolo bine bine. Am o stare de nu va explic ...ce spuneti, sa fie bebe si la noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Signora: bine ai venit si multa bafta !

Ion_easca: bun venit si tie...esti cumva prietena lui Danotino?
Eu cred ca ai motiv de bucurie! Dupa parerea mea ,esti gravi! Felicitari!

gravidutele si pustoaicele aspirante!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Ion_easca felicitari!! Poti sa te declari fericita, cu doua teste pozitive, sigur esti graviduta!
Donatino multumesc de incurajari iubita, asa e, se intampla cand ne asteptam mai putin, la unele dintre noi. Eu nu prea stiu ce sa fac, as face o histeroscopie, sa vad daca poate sa-mi desfunde dr. si cealalta trompa, care e infundata la baza uterului, poate-mi cresc sansele. Trebuie sa-si repete sotul spermograma, sper sa-i fi crescut nr. de , ca sa putem incerca si noi o inseminare. Vreau sa ma mut intr-o casa mai mare, m-am saturat de garsoniera mea. Pina cand ne construim noi casa, cred ca vor mai trece vreo doi ani, asa ca pina atunci caut sa-mi inchiriez doua camere pe undeva si tare mi-ar place sa fie la curte, pentru catelul meu mic (de vreo 60kg.). Am dat chiar acum un anunt si astept, dupa care ma tin de sot sa-si faca toate analizele, ca la mine in afara de histeroscopie, am facut aproape toate investigatiile, nu mai am ce face. Dar fata de sfarsitul anului trecut, am devenit mai optimista, mai ales cu asa prietene ca voi. Bafta luna asta, sa fie ovulatia pe partea buna si sa poti face inseminarea.
Avalon speciali
Nusy bine ai revenit tauroaica mea draga!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

'Neatza fetelor!

Ioana, esti o scumpica, ai dreptate: aia din buletin spun numai prostii!

Ion_easca, felicitari! Sigur esti posesoare de samburel in burtik asa ca iti urez sa ai o sarcina usoara si dupa 9 luni sa strangi in brate un bebe sanatos si frumos!

Orchis, sa fii sanatoasa si sa duci sarcina la termen fara nici un fel de probleme! Daca ai trecut de primul trimestru e !

Va pe toate si va doresc o zi frumoasa!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ion_easca spune:

Fetelor, va multumesc mult, sunt ff fericita, emotionata, totul a venit pe neasteptate si a culminat cu faptul ca s-a intamplat exact de ziua mea.
Azi am fost la dr, inca nu mi-a confirmat oficial, dar era optimist, luni merg sa fac BCG si atunci vedem. Suntem in culmea fericirii, ceea ce va doresc si voua tuturora, ni s-a intamplat cand luasem pauza de stimulari, inseminari si toate alea...cand eram plecati din tara si incercam sa ne incurajam si sa mergem pe drumul adoptiei...daca vreti o sa va povestesc mai multe , acum sa dea domnul sa fie bine si sa nu fie vreo alarma falsa...sa mai zic ca am repetat iar testul?
va pe toate si sa auzim la fiecare de bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: bravo,asa te vreau! Optimista !
Daca nu-i dai cumva sotului tau maca de la Forever Living , da-i neaparat.E foarte buna!Sotul meu ia si e tare multumit de ea.

Nusy

Mergi la inceput