Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna seara fetelor!
avalon, bafta multa la laparo. faci si histero? cu cine?
de ce dispari o perioada? laparo o sa-ti ia 3 zile.
anastacia, sigur o sa va povestesc.
iuliabraila, ma rog pentru tine, crede-ma stiu rin ce treci. n-are rost sa-l luati acasa. sa nu-l luati. va fi infernal.
ai grija de bebe.
gabiu, sarcina usoara! sa-ti traiasca baietelul.
copilutz
ioana, pe unde esti? ce faci?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

iuliabraila imi pare rau ca trebuie sa te confrunti cu situatia asta! Crede-ma ca stiu ce inseamna si iti doresc din tot sufletul o minune! DD e mare!

te pup

orchis
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

anastacia, te pup , multumesc de urare, sper sa-ti iasa IGM -ul negativ, dar daca nu, nu te stresa, vei face tratament si apoi vei fi imunizata
danotino , sa-ti dea si tie DD ce mi-a dat mie
va pup pe toate, zile fertile va doresc

gabi

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, te pup, multumesc pentru sustinere. ai grija cu utrogestanul,
pentru ca da intarziere, de fapt asa am reactionat eu.oricum sper sa nu mai fie cazul si sa nu-ti mai vina 9 luni.
gabiu, sa ai un baiat frumos si sanatos.
micky, 'neatza! cum te simti?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Nusy,
Nu am intrat pe forum de 2 zile....mi-a venit CM mult mai devreme.Ciudat, dar trebuie sa ma duc la un control neaparat.Nu ma simt bine deloc.Si iau si tincturile...dar degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ion_easca spune:

Fetele, va multumesc, m-ati trecut deja pe listuta , ei bine, da, pot spune ca de azi sunt oficial , am facut azi BCG si am 220 , m-am linistit oarecum,de fapt nelinistea vine de acum inainte. Dr mi-a dat utrogestan deocamdata si sa fac un gravibinon pe saptamana. Sunt in 4 saptamani si 6 zile, DPN 18 septembrie. Doamne, nu-mi vine sa cred ca e vorba de mine, eu mamica ... nu va spun ce bucurie e in familion, sotul aplecat la cursurile lui, am ramas singura, dar nu sunt o clipa singura de fapt, o sa treaca greu astea 3 luni si ptr mine si ptr el, dar ne rugam sa fie bine si sa ajungem cu bine sa ne vedem "fecioara".
va pupic si la toate, sarcina usoara la si poate ma mai primiti sau ma mut la mamici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mirela_1 multumesc de urari, niciodata nu e prea tarziu pentru asa ceva!
Andrabirni i-mi pare rau ca nu te simti bine, da cel mai bine sa faci un control, dupa perioada asta, dar poate e si de la trat. naturist! Si mie mi-a venit mai devreme de la trat. naturist, insa fara dureri.
Avalon draga, mult noroc i-ti doresc in tot ce ti-ai propus!dulci
Iulia_Braila i-mi pare tare rau pentru tatal tau, stiu ca a mai avut o perioada asa, acum cateva luni bune, dar si-a revenit! Poate si acum va fi la fel, poate va fi bine pina la urma! Multa sanatate si ai grija si de tine si de bebe!
Gabiu multumesc iubita!
Donatino aici sunt, dar n-am nimic nou de spus si nici planuri prea curand!
Nusy





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anastacia spune:

ion_easca- FELICITARI,sarcina usoara si sper ca ne mai vizitezi si pe noi cele in continuare aspirante la
iuliabraila-incearca sa fii tare si roaga te la DD sa fie bine.DD te va ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

azi m-am hotarat sa va scriu.stiu ca toate aveti sufletul mare,ma veti intelege si ma veti ierta ca nu am mai dat nici un semn de viata.am vrut sa uit ptr. un timp(cam indelungat,e adevarat!)de perioada dinainte de sarcina,de perioadele de analize si controale si intrebari fara raspunsuri,de depresiile pe care le aveam la fiecare test de sarcina negativ,de diminetile cand prietenul meu era termometrul........am simtit ca am nevoie de aceasta perioada....sa uit de toate astea,dar nu am uitat de voi.
am citit ceva capitole din urma....
lista de gravidute vad ca s-a marit.FELICITARI!
am citit si de situatiile triste prin care au trecut unele fete!Imi pare rau!
observ ca au aparut noi fete si vreau sa le spun ca nu vor regreta ca v-au cunoscut,ca aici vor gasi informatiile de care au nevoie,vor gasi suportul si optimismul care le va ridica ori de cate ori simt ca aluneca pe panta deznadejdii.....si asta datorita VOUA.
VOI,care stiti sa va mobilizati si sa nu lasati pe nimeni sa pice atunci cand are nevoie de ajutor.
cand m-am apucat sa va scriu mi-a venit in minte o intrebare:
poate unele dintre voi isi mai aduc aminte povestea mea,cand cu o saptamana inainte de a face testul de sarcina,dupa controale si echografii,doctorul imi spusese ca am un chist mare (6,5cm).solutia .....era laparoscopia si apoi FIV.vestea asta ma terminase.nu intelegeam de ce dupa laparo singura sansa era FIV-ul?!?!?!ca afectata era doar partea dreapta.dar doctorul era atat de agitat si incerca sa ma convinga ca trebuie sa fac cat mai repede laparo ca si cum viata mea ar fi fost in pericol......nu am avut puterea sa iau imediat o decizie,am plans aici,am cerut sfaturi,am pus intrebari.......m-ati incurajat si mi-ati raspuns fiecare cum a stiut mai bine.
timpul trecea.......a trecut si ziua cand trebuia sa-mi vina ,,nesimtitii,,a trecut si a2a zi..........aveam sustinerea voastra,optimismul vostru ...........ma incurajati si ma indemnati sa fac testul de sarcina.
m-am trezit dimineata si inainte sa plec la scoala am citit mesajele voastre..............m-ati convins(ptr.ca eu chiar nu aveam de gand sa fac vreun test.eram sigura ca e vreo dereglare,ca e stresul.....)si am zis ,,azi fac testul!,,si l-am facut! ati fost primele care ati aflat(sotul era la servici,parintii sunt departe....)
si acum urmeaza intrebarea:
DACA nu as fi facut testul la indemnul vostru,DACA m-as fi grabit si as fi facut laparo bebele meu ar mai fi crescut si s-ar mai fi zbenguit acum in burtica?!?!?!?!??!?!?!?
nu stiu................dar stiu ca va sunt datoare cu mult mai mult decat cateva cuvinte de multumire,dar tot ce pot face este sa ma rog in continuare ptr.voi,ptr.ca visul vostru arzator sa vi se implineasca ptr.MERITATI ACEST LUCRU.
MII de multumiri fetelor!

sper ca nu am fost patetica cu acest mesaj,dar am scris ceea ce simt si poate ca daca voi mai posta cate un mesaj pe aici nu va deranja pe nimeni.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Carmen, sa fiti sanatosi, optimisti si fericiti!

Mergi la inceput