Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI IMPLNIRI va doresc din toata inima!!! Nu va pierdeti speranta, miracole se intampla in fiecare zi, DD nu doarme. Dupa 15 ani de incercari si un baietel adoptat, am ramas insarcinata cand ma asteptam mai putin si chiar nu mai speram. Acum avem 2 puiuti si ai iubim la fel de mult!!!

Hazul
de Lucas 04-05-2000
si Mathea Roana 10/10/06
www.totsites.com/tot/mathea" target="_blank"> Pagina web Mathea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna fetelor,
Va doresc un an 2007 excelent, cu sanatate si multe bucurii, cu mult optimism si cu speranta ca vom reusi sa devenim mamici cat mai curand! La multi ani!
Sarcina mea a fost extrauterina localizata pe trompa stanga pana la urma, desi la un moment dat au existat ceva sperante ... de fapt au fost 2 embrioni implantati: unul in uter, celalalt pe trompa ... cel din uter s-a oprit din evolutie si a continuat cel de pe trompa: de aceea val. b hcg a evoluat perfect la inceput, apoi a continuat sa creasca, dar mult mai lent. Am facut 2 injectii cu Methotrexat de 50 mg si am eliminat sarcina in prima zi de Craciun. Acum sunt ok si fizic si psihic.
Voi continua sa sper in sansa mea si sa incerc in continuare, insa de data asta nu voi mai anunta reusita decat la sfarsit! Iau tot ce s-a intamplat ca pe un pas inainte, am fost mai aproape ca niciodata si am invatat ca succesul se masoara la sfarsit si nu atunci cand am un test pozitiv, fie el si de sange! Succesul inseamna sa ajung la capatul drumului si sa-mi tin minunea in brate, nu sa fiu 2 luni gravida!
In schimb am acumulat 7 kg incepand din luna septembrie si acum principala mea preocupare e sa slabesc cca 10-12 kg pana la sfarsitul lunii martie. Apoi voi mai vedea ...
tuturor

Hazul Felicitari! Sa va traiasca minunile mici si sa va aduca numai bucurii! Ce ma bucur ca esti in Vancouver ...acolo eu am facut 2 incercari FIV si vin destul de des, mai ales ca soacra mea locuieste de peste 12 ani in zona. M-am uitat si la poze, in speranta ca poate te-am cunoscut ... superbe - sunteti o familie tare frumoasa!


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Zisa_Cami ma bucur ca ai revenit si ca esti aceeasi luptatoare pe care o stiam!
Dj_mama merci






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Copilutzu, sa-ti traiasca sotul, sa va bucurati amandoi de fiecare clipa traita impreuna si sa dea Domnul sa vina cel mai frumos cadou pt voi...un bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Copilutzu La multi ani! pentru sotiorul tau drag si cadoul cel mai de pret sa vina cat mai repede, va doresc!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna seara!
am intrat putin sa va citesc si sa ma simt in prejma
prietenilor.
zisacami, inteleg ce simti, am avut si eu o sarcina oprita. si mie imi parea rau ca am anuntat tot poporul...la serviciu inca 2 luni ma mai intrebau de ce nu creste burta, sa ce face bebe , creste?acum mi-au trecut nervii aia si daca as fi , as anunta la primul test pozitiv. ai sa simti si tu asa cat de curand. ma bucur ca ai salvat trompa.
ioana, nu esti chiar atat de batrana, mai asteapta un pic cu infiatul. faza cu propria, adica cum ai spus "lupta de a avea propriul meu bebe, ma gandeam doar ca asteptarea va fi mult mai usoara cu un pui mic langa mine. As fi mult mai relaxata si mai dornica de a avea propria mea minune se simte ca vrei minunea ta. nu sunt impotriva adoptiei , m-am gandit si eu la asta, chiar mai demult. mai asteapta un picut.
copilutz "la multi ani! fericiti" pentru sotiorul tau!!! n-ai zis nimic de tigarile alea...
dj_mama, ma bucur sa te "revad"! sa ne Dumnezeu tuturor fetelor de pe aici un bebe european.
hazul, multa sanatate si fericire.
va pup si va doresc o noapte minunata.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

A mai trecut un an si odata cu el si suferintele sau bucuriile noastre...Sper din tot sufletul ca ANUL 2007 sa ne aduca tot ce este mai frumos pe lume..., sanatate, fericire si liniste suflteasca.

LA MULTI ANI!
NUSY,MIKI, AVALON, COPILUTZU,LIANA30,IOANATUGS,PUSSI,DANOTINO,ZISACAMI,MIRELA_1,NASHA,FELICIA_1,IOANA_78 SI TOATE CELELALTE FETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

am intrat sa va urez
LA MULTI ANI! SA AVETI UN AN NOU MAI BUN, SA VI SE IMPLINEASCA CELE MAI MARI DORINTE, SA FITI SANATOASE ALATURI DE FAMILIILE VOASTRE, FERICITE SI IUBITE!
VA PUP


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Un An mai bun, care sa va aduca ceea ce va doriti mai mult, copii reusiti, multumire sufleteasca, implinire, sanatate si belsug!



LA MULTI ANI!

Mergi la inceput