Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Donatino am citit datele tale si ne asemanam atat de mult! Si eu am o intrerupere de sarcina in 2000 si inca vreo doua oprite din evolutie si doar o trompa permeabila(stanga),insa la sot poti sa te declari fericita, pentru ca al meu nu a avut mai mult de 7 mil. niciodata. O sa reusesti sa mai ramai graviduta, ai sa vezi!!! Mult noroc i-ti doresc!!!
Iulia_Braila felicitari pentru baietel!
Avalon multumesc penru incurajarile tale!
Andrabirni, Nusy, Miki-Miki, Piticul, Nasha_4as, Avalon, Donatino, Aurel_cris,...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Iuliabraila, felicitari inca o data!Sa va bucurati de samburelul vostru, indiferent de sexul lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

Pup toate fetele optimiste,
Si pentru noi Craciunul a fost un pic trist deoarece ziua 26 cm s-a transformat in ziua 1 cm.Si tocmai in prima zi de Craciun.Offff...sotiorul meu deprimat rau de tot.Cainele ce ne-a mai ridicat moralul pentru ca se incapatina sa se cuibareasca sub brad(si are 40 de kg!)...si latra la globuri...

Moralul (cel putin al meu)se 'pozitiveaza'si decidem sa adoptam o alta strategie .Sau ma intoxic sau raman graviduta...
De azi,ziua 4 cm iau urmatoarele:
-Tonotil N administrat -10 zile/1 fiola /zi
-Vitamina E forte+aspirina-10 zile/cate 1 pastila pe zi
-Maca-3/zi
-acid folic/4 mg pe zi
-'prestari' tot la 2 zile
-monitorizare eco din ziua 10 cm

Credeti ca e prea mult?

Va pup pe toate optimistelor si deja gravidutelor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

...si incerc din 2007 sa nu mai fumez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agerica spune:

Avalon-si multumesc ca ai acualizat si datele mele din listuta aspirantelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

IULIAAAAfelicitarii fatooo..fotbalist il facem
fetelor azi plec..
ne auzim la anulnumai bine va doresc!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna dimi fetelor!
ioana te pup dulce. ai facut laparo? de ce e blocata tr stanga? of... sotul face vreun tratament? eu cred ca eu sunt cea defecta. sotul meu a fost ok de la inceput.
micky, pe unde esti?
iulia, felicitari!!! te stiu de ceva timp. ma bucur pentru tine. si acum ce-o fi. sa fie sanatos. ai ramas natural? ai facut vreun tratament? spune-ne povestea ta pe scurt.
avalon !
liana iti doresc sa vii ! altfel ....
o sa mai intri? poate gasesti un internet pe acolo. iti doresc un 2007 plin de bebici (cel putin 2) . poate inveti ungureste pana atunci :))


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana, hai mai, nu mai fi tristuta... voi faceti tot ce se poate... dar daca va pierdeti increderea si speranta, toate sunt in zadar! Ma gandesc ca suntem ca bolanvii care daca se lasa doborati de boala, se descurajeaza, se vindeca mult mai greu...
Iulia Bralia, sa-ti traiasca baietelul!
Danotino, eu zic ca ai sanse mari luyna asta, si daca ai reusi sa te detasezi(si sa nu iti faci prea mari sperante) ar fi si mai bine!
Agerica, nu stiu ce e Tonotil N, in rest, eu zic ca e bine!
Andra, hai la chef la Copilutzu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

felicia, deocamdata eu sunt detasata, e prea devreme sa ma simt rau, dar sotul meu este f optimist. si de asta mi-e frica, sa nu-l fac sa sufere prea tare.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Liana30 drum bun si multa bafta, sa va intoarceti trei!!
Donatino am facut o laparo acum 6 luni la Giulesti si as mai face una cu Tutunaru, actualul meu dr., pentru ca nu prea am inteles diagnosticul meu. Mi s-a spus ca as avea endometrioza, dar din buletinul de la anatomopatologic nu a reiesit asa ceva, asa ca dr. meu vrea sa mai facem una, pentru un diagnostic corect. La mine trompa stanga e buna, iar dreapta partial infundata.(de fapt mi-au desfundat-o si pe dreapta la laparo, dar mi-au spus ca e prea subtire si ca se va infunda la loc imediat.) Sotul face tratament acum cu LCarnitina, vit. E si Tribullus, iar luna urmatoare o vom repeta, ca sa vedem daca a dat ceva randament. Muta bafta cu IA aceasta, sa iasa cu ochisori!( la 100mil. aveti si de ce spera!)
Felicia draga, ce sa fac si eu, ies din butoi, mai intru la loc, asta e viata! Nu pot fi optimista la nesfarsit, iar ideea adoptiei ne-a venit la amandoi odata, desi pentru mine era pe ultimul plan, dupa 35 ani, nu acum, insa nu mai avem rabdare!!! De cand am botezat pe acel baietel, m-am atasat atat de mult de el incat ma tot gandesc, ca uite si daca nu-i al tau, il poti iubi la fel de mult!!
Agerica e bun planul tau si cel mai important e bine sa faci ceva, ca sa nu-ti fuga gandul in toate partile! Si eu sunt la fel, nu pot lasa o zi sa treaca fara sa ma gandesc ca ar trebui sa fac ceva!





Mergi la inceput