Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, am votat si eu subiectul. Se pare ca are destul de multe voturi.... Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Andrabirni...nu prea am scris dar am urmarit evolutia fiecareia dintre voi, daca nu ma insel tu te pregatesti ptr FIV ?Daca e asa, iti urez sa fie unul reusit
Ieri la vederea testului negativ ne-am hotarat si noi sa insistam ptr programare la FIV, in ciuda opozitiei dr, mai ales ca si la sotul meu situatia e tot mai proasta, daca la penultima spermo avea 3 milioane, la ultima avea doar 300.000, deci timpul trece in defavoarea noastra..Sotul insista chiar sa sunam dr aseara ptr FIV, azi , insa, dupa ce m-am mai linistit ,as spune ca mai incerc 1 sau 2 IA, pana la FIV, nu stiu.
Crinuta...asa e, acum inaintea Craciunului, motiv de bucurie si sarbatoare ptr toti,daca visul nostru ramane doar un vis, parca nu te poti bucura ca si ceilalti
Pup toate fetele
Si eu am votat subiectul meu preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by orchis

Sper ca nu m-ati uitat cu totul fetelor dragi. Eu am avut o perioada (destul de lunga) foarte grea. Nu exagerez cu nimic daca spun ca a fost cea mai tagica perioada a vietii mele....au fost cateva luni de suferinta (si multa alergatura pentru mine) insa in cele din urma s-a produs si inevitabilul: mi-am pierdut mama!
Intre timp s-a produs si o minune, de care nu m-am putut bucura insa...si pe care totusi o asteptam de atata vreme. Astazi in sfarsit mi-a confirmat si medicul: sunt, nu gravida, ci super-gravida (asa mi-a spus!): 9 sapt.!!

Eu chiar plang cu un ochi si rad cu celalalt. Si o fac din toata inima!

Povestea mea a fost asa de simpla.Medicii mi-au complicat-o inutil...
Va pup


orchis



Orchis, ma bucur mult de tot pentru tine!!! Nu te-am uitat, sa stii si chiar ma intrebam ce mai faci... Sotul tau nu a facut tratament la dr.Soare??? Daca ai ramas natural, insemna ca se poate, nici nu stii ce incurajatoare este pentru mine vestea pe care ne-ai adus-o! Sa fie intr-un ceas bun, felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos sa ai!
Imi pare rau pentru mama ta, cred ca ti-este greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Carry, nu dispera! Trage aer in piept si pregateste-te pt FIV. O sa vezi ca va veni si randul nostru odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, va multumesc inca o data pentru votul vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ORCHIS FELICITARI !!!SARCINA USOARA!!! Condoleante pentru mama ta, e foarte trist sa ti se intample asa ceva, dar Dumnezeu s-a gandit la tine, sa nu suferi prea mult si ti-a dat aceasta mangaiere, copilul mult asteptat!! Te felicit inca o data si sa dea Dumnezeu ca sarcina aceasta sa-ti sterga lacrimile de pe obraz!!!
Mirela_1 dr. Damian ne-a spus ca tratamentul cu carnitina e de lunga durata si i-a zis sa ia 3 luni cate 1 gr/zi, dupa care sa repetam spermograma. Ii dau si vit. E, dar cate 1/zi si cu pauze de 10 zile.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Despre mine am uitat sa va spun continuarea odiseei testelor de ovulatie: 6 teste pozitive facute in zilele 10,11,12,13,14 si 16! M-au razbunat pentru luna trecuta cand se incapatanau sa ramana negative. De 2 zile mi-a aparut si glera fertila iar testul de ieri era II pronuntat. Ati ghicit, azi e ! E bine cu 2 zile pauza, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Avalon,bafta multa la !!Dar sint cam in ceata cu cele 6 teste de ovulatie pozitive...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Avalon...e f bine cu 2 zile pauza, dar ce e mai bine e ca esti plina de optimism si de speranta, sa fie cu NOROC !!!!
Ioana...te-am urmarit si pe tine si apreciez faptul ca va ocupati de investigatiile sotului,sigur veti reusi !!!
Eu cu investigatiile sotului am lasat-o mai moale, este si el f descurajat observand evolutia spermogramei, si in afara naturistelor , nu a mai luat nimic, si rezultatul este dezastruos(300.000 )dupa o perioada f stresanta la servici.Mai incercam 1 sau 2 IA combinate, timp in care ne vom inscrie si la FIV.Panica ca trece timpul ne impiedica sa reluam tratamente indelungate ptr oligoastenotertospermie
Nu faceti ca ...noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Iubita, si eu sunt in ceata! Dar ce conteaza?

Mergi la inceput