Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Da, Avalon, si noi mai demult cand mai incercam si natural, tot cu 2 zile pauza era (asa ne-a spu dr.).
Carry, asa e, desi incerc sa ma bucur de sarbatori, nu pot sa nu-mi amintesc de problema noastra. E mai greu sa ne bucuram ca si altii, asa e.... Asa cum spune si Avalon trebuie sa vina si vremea bnoastra o data si o data.
Ioanatugs iti doresc sa se rezolve problemele sotului tau cat mai curand.
Trebuie sa plec la ca se apropie sarbatorile si eu nu prea m-am ocupat si de partea aceasta.
pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Crinuta...si noua ne-a trecut vremea cand mai speram la ceva "natural", dar asta nu inseamna ca nu mai incercam din cand in cand, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Carry, da, dar chiar numai din cand....in .....cand...., cel putin noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Crinuta...asta voiam si eu sa spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

carry, scamiy, andra, felicia, avalon, ioanatugs va multumesc tare mult
Ai dreptate Avalon, am omis din povestirea mea si faptul ca sotul a facut tatament homeopat recomandat de dr.S. Cresterea a fost spectaculoasa atunci (de la 4 mil. la 30-50 mil.). Nu a mai facut de atunci nicio spermograma asa ca nu as putea spune ce s-a mai intamplat in ultimile luni....
Am citit pe aici ca dr.S e greu de gasit in ultima vreme. Noi intentionam sa-i facem o vizita sa-i dam vestea si sa-i multumim. Eu sunt convinsa ca are partea lui de 'vina' in acest final fericit!!
Va pup

orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Orchis, te-ai gandit foarte bine... sunt convinsa ca dr.Soare se va bucura enorm pentru reusita voastra! Si desigur a avut o contributie insemnata la ea, asa ca numai vestea daca i-o dati la telefon si tot ii va face o mare bucurie! Sunati-l, nu e chiar asa greu de gasit, noi l-am gasit intotdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
nusy ce mai faci? ai iesit din butoi? Eu sper ca da si sfarsitul de an te va gasi mai linistita
avalon, toate testele de ovulatie ti-au iesit pozitive adica aveau liniuta de test mai pronuntata decat liniuta de control? Mi se pare un pic ciudat dar cine mai intelege tot ce se petrece in corpul nostru! Bafta multa la prestat
ioanatugs sa fie intr-un ceas bun inceperea tratamentului si sa aveti rezultatele asteptate
carry pana la FIV si eu zic sa mai bifezi cateva IAS. Rezultatul la spermograma poate fi influientat de mai multi factori, dar macar daca faci IAS veti afla cum stati luna de luna. Bafta multa
crinuta succes la pregatirile de craciun
orchis felicitari, sarcina usoara si ai grija de burtica
fetelele mele dragi, va pup, va doresc zile fertile si sa va aduca moshul tot ce va doriti mai mult si mai mult

gabi

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Carry credeam ca doar la mine este asa, mai rar....
Gabiu multumesc. Azi trebuie sa merg si pe la cumparaturi, sper sa nu fie prea aglomerat. Tu ce mai faci?
Avalon spor la .... treaba. Poate primesti un cadou de Anul Nou.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

eu sper sa mai intru pe forum pana la sarbatori dar in caz ca n-apuc, va urez sa aveti un Craciun binecuvantat, cerurile sa se deschida si rugaciunile sa va fie auzite!

sa ne-auzim cu bine si la anu' si doar cu vesti bune
sa aveti nadejde ca veti reusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mirela, mi-a pus Miki un link la azoo din care rezulta ca aceasta carnitina e foarte buna pentru infertilitate masculina..asa ca-i dam inainte..trei luni!

Gabiutzu: bineinteles ca am iesit din butoi..ca doar vin sarbatorile,nu, si trebuie sa ma bucur!Oricum am renuntat la "domnul" cu pricina...m-a dezamagit total! In alta ordine de idei,ma bucur sa aud de caruciorul albastru,caci stiu ca asta va doreati!

Orchis:in primul rand vreau sa-ti transmit condoleante pentru mama ta..si in al doilea rand vreau sa te felicit pentru marea reusita.Uite-asa creste si lista noastra de gravidute..Avalon,ai facut modificarea,nu?

Ioana: cu ecografia,ce se mai aude?Vesti bune?

toate fetele care scriu si citesc!

Nusy

Mergi la inceput