Aspirante optimiste, peste 35 ani - (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

scamiymultumesc de intrebare,dar starea mea nu e asa de optimista ca a ta,dar nu vreau sa molipsesc pe nimeni...asa ca,mai bine tac...
Pupici la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Sper ca nu m-ati uitat cu totul fetelor dragi. Eu am avut o perioada (destul de lunga) foarte grea. Nu exagerez cu nimic daca spun ca a fost cea mai tagica perioada a vietii mele....au fost cateva luni de suferinta (si multa alergatura pentru mine) insa in cele din urma s-a produs si inevitabilul: mi-am pierdut mama!
Intre timp s-a produs si o minune, de care nu m-am putut bucura insa...si pe care totusi o asteptam de atata vreme. Astazi in sfarsit mi-a confirmat si medicul: sunt, nu gravida, ci super-gravida (asa mi-a spus!): 9 sapt.!!

Eu chiar plang cu un ochi si rad cu celalalt. Si o fac din toata inima!

Povestea mea a fost asa de simpla.Medicii mi-au complicat-o inutil...
Va pup


orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Orchis...in primul rand vreau sa-ti transmit condoleante ptr pierderea mamei, iar in al doilea rand FELICITARI ptr sarcina !!!!!!
Iata ca in viata exista o compensatie , DD aranjeaza astfel lucrurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Orchis...si poate ne reamintesti povestea ta...simpla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Orchis,
Felicitari!Priveste lucrurile frumoase, lasa amintirile triste....mamei tale i-ar place , ca acolo de sus, sa te vada fericita,sa-si vada viitoarea nepotica sau nepotel cum rade, plange sau se joaca...Dumnezeu o sa aiba grija de suferinta ta...si o mana ti-a intins-o, e in pantacelulu tau....
Carry, chiar nu te mai vazusem pe forum...
Miki, eu iti propun ceva:la cat stii despre anumite naturiste, ar trebui ca cei din companie sa te rasplateasca.Daca ai fi angajata lor, cu siguranta ai avea numai bonusuri ....
Nusy,
Avalon, Carry, Internet, Liana30,Copilutzu,Idaira,Mirela_1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Multumesc Carry cred ca ai dreptate, exista o lege a compensatiei...
Ne chinuim de multi ani sa avem un bb. E drept ca a fost mai mult dorinta sotului meu, eu tot timpul imi spuneam ca mai e timp...Insa de doi ani suntem numai prin clinici, cabinete, spitale. Am facut tot ce se putea face: analize hormonale (cu astea am inceput caci aveam o banuiala ca acolo ar fi buba si asta pt ca aveam CM de 52-54z), apoi HSG, laparo, monitorizari, tratamente naturiste si in cele din urma histeroscopie: una de diagnostic (unde s-a confirmat existenta a trei polipi) si urmatoarea operatorie, cand au fost extirpati, nu trei ci patru polipi. Intre timp am facut si tratamentul homeopat (recomandat de dr.S) pentru ca totul sa fie numai bine urmatoarea luna. Pentru ca dupa operatie ajunsesem sa numar pana la 54 si menstra nu se mai anunta am facut o vizita dr. Am fost foarte surprinsa sa constat ca menstra fusese (probabil, cica se mai intampla uneori dupa asemenea interventii sa fie foarte putin vizibila) dar ca aveam o mandrete de folicul de 16.5, iar totul era 'ca la carte' (tratamentul homeopat - mi-am spus!!). Am intrebat daca/cand pot face ISI insa dr. mi-a spus ca e prea curand. Asa ca m-am dus acasa la sotiorul meu si am incercat pe cale naturala ceea ce era prea devreme cu ISI. Apoi au venit problemele si necazurile si nici nu mai m-am gandit. Cand am inceput sa mai ma gandesc si la mine eram deja in 7 sapt....
Cam asta a fost: niste polipi pe care nimeni nu i-a vazut, de fapt nu a avut ochi sa-i vada...si am consultat numai dr. de top!!!
Cam asta a fost!
Va pup

orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Andra

orchis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Mirela 1 multumesc pt. sfat. Si eu am vrut sa repet analizele, dar medicul nu si nu sub pretextul ca nu este cazul atata timp cat am ramas pe cale naturala. Numai ca n-am sa ma las asa usor, am sa merg in ianuarie sa-mi fac unele investigatii.
Idaira, oare am postat gresit aici la "Aspirante optimiste, peste 35 ani" ??? Cunosc si eu starile prin care treci tu, desi fiecare avem probleme diferite, suferinta tot exista si sa nu crezi ca dupa felul in care scriu, explodez de fericire. Numai eu stiu cum vin la birou si cum indur tot stresul de aici , mai ales ca am doi patroni, nu unul, iar eu sunt asistenta lor . Am mai spus-o si cand am scris prima data, am gasit atata caldura si atatea fete sufletiste aici incat am simtit si eu nevoia sa ma alatur voua pt. ca nimeni din exterior nu intelege suferinta noastra.
Orchis, pareri de rau pt. mama ta , stiu ca este greu, dar totusi iti spun felicitari pt. bebe.

Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Orchis... ooofff, stiu cum este... dar uite, a venit bb sa te ajute sa treci cu bine peste aceasta perioada atat de dureroasa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Avalon multumesc pentru raspunsul in legatura cu testele de ovulatie. Scuza-ma te rog ca raspund doar acum, am o perioada mai aglomerata si nu prea reusesc sa intru sa citesc chiar tot, iar sa scriu....e si mai greu.

Fetelor, am vazut ca multe sunteti mai putin "optimiste". Si eu patesc asa inainte de sarbatori, in general. Apoi dupa ce trec sarbatorile, imi pare rau. Acum incerc, sper sa si reusesc, sa profit de aceasta perioada frumoasa a sarbatorilor. Ca apoi, pot fi trista tot anul. Incercati si voi, sa va bucurati de sarbatori, poate primim la anul un cadou frumos.... M-am intristat cand am vazut ca sunt fete sunt necajite acum. Va pup pe TOATE

Mergi la inceput