Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Va urez si eu din tot sufletul LA MULTI ANI!
Sa fiti sanatoase si iubite, Anul Nou sa fie unul mai bun, sa lasati in urma toate temerile si sa priviti increzatoare in viitor! Sa fiti mai bogate, implinite si sa aveti copii reusiti!


Asta va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Dragile mele optimiste,Dumezeu sa va dea in anul ce vine tot ce va doriti voua si familiilor voastre si.. " cate pene pe cocos / atatia copii burduhosi"!
Va iubesc duamnele mele si va doresc un an mai bun si mai roditor.
La multi ani!


MEDA 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

O Crenguta de brad sa va impodobeasca casa, un suflet cald sa va fie alaturi si sa primiti cu drag si multa speranta sosirea noului an! LA MULTI ANI!!!



PS: felicitari pt toate gravidutele care au reusit de cand n-am mai intrat eu pe DC, si in special pt Lachi!



MadaS, abia azi am intrat pe DC dupa o lunga perioada de absenta si ti-am citit mesajul. N-am facut parte din nici-un lot, scuze ca ti-am raspuns abia acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

LA MULTI ANI tuturor!
Cum ati petrecut noaptea dintre ani? Eu m-am simtit f bine, am inceput anul optimista! Sa vedem cat ma tine...
De-a ramas ceva nefacut, vreo zi in care n-ati visat, n-ati zambit sau n-ati iubit, va doresc ca in anul care abia a inceput sa le faceti pe toate!
Wooow, cine a revenit! Motzunica!!! Ce mai faci? Te-a ajutat pauza de pe forum? Vad ca esti tot aspiranta, din pacate... sper ca ai revenit cu forte proaspete!
Printesa_roz, bine ai venit! Se vede ca ti-ai "facut lectiile", deja ai promis ca nu stai mult( ne-ai luat-o inainte)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

La multi ani! - endometriste dragi

sa va aduca 2007 ceea ce mi-a adus mie 2006.

P.S. nu v-am uitat - va urmaresc din umbra.


Miro si Karina Ioana 1,2, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor, eu sint trista . Am asa o stare de imi vine sa pling non stop. Vreau un bebe si el nu mai vine odata, gagi meu a plecat azi in delegatie caci tre sa ajunga miine dimineata in Orleans si ce e mai grav dintre toate este ca tati a facut iarasi infarct, dupa ce in august a facut operatie si i-au pus 3 bypassuri. Offffff. Acum e la terapie intensiva si cica se simte mai bine, dar tot sint ingrijorata de nu mai pot. Si mai sint si aici departe. In afara de asta la serviciu colegii ma urasc pentru ca ei nu inteleg cum a putut un strain (adica eu), sa avanseze asa repede in functie.
Si ma mai enerveaza si temperatura mea bazala, care dupa ce am luat Clomifen, apoi am facut eco, apoi am luat Duphaston, observ ca temperatura mea o ia razna, adica:
- pina in ziua 14 temperatura aproximativ 36.9 parca
- la ovulatie in ziua 14 temperatura 37,1
- intre zilele 15 si 21 temperatura 37,2
- si apoi Ziua 21 temp 37.3, ziua 22 temp 37.4. Oare ce am patit? Si ma simt si urita si singura si fara prieteni, si de ce trebuie sa pateasca tati asa, are doar 51 de ani....

Va multumesc anticipat pentru suport.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Printesica,sterge-ti lacrimile,ca doar nu vrei ca tot anul sa fie asa...de colegi,e firesc sa stirnesti invidie,pt ca esti din afara,dar gandeste-te ca si acasa ti s-ar fi putut intimpla acelasi lucru.Trebuie sa ai incredere in tine si in fortele tale si sa nu pui la suflet tot. Cu calm,intelepciune si multa rabdare se rezolva f multe lucruri...
Si daca bb se lasa asteptat nu inseamna ca trebuie sa dezarmezi..lupta pt el la fel cum ai luptat si pt cariera profesionala.Cauta un medic bun care sa te investigheze si in care sa ai incredere si inarmeaza-te cu rabdare si optimism.
Multa sanatate tatalui tau si uite un sa-ti treaca un pic din suparare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Idaira, multumesc mult de tot pentru incurajari. Esti o scumpica . Ma simt mai bine ca se gindeste cineva si la mine. Multumesc mult.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

LA MULTI ANI!!!
Felicia, pt ca ti-ai amintit de mine, din pacate am lipsit cam mult de aici si vad ca "vechile" aspirante nu prea mai scriu nici ele, in afara de draga de AVALON care este neobosita in a ajuta cu sfaturi fetele.
Din pacate eu sunt tot aspiranta si din ce in ce mai pesimista...


Mirona, nici nu stiam ca ai nascut , parca ieri ne anuntai ca esti graviduta...,astazi ti-am vazut printesa. Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!


Printesa, imi pare rau pt tatal tau, sper ca deja este mai bine. Valorile tale sunt foarte bune, nu te ingrijora!

Mishulina,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Dragele mele, am vorbit cu tati acum citeva minute si zice ca se simte mai bine. E foarte optimist, asadar trebuie sa fiu si eu optimista. Va multumesc ca sinteti alaturi de mine .
Pupici.

Mergi la inceput