** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele, sa ma iertati ca ieri n-am apucat sa mai intru pe aici si sa va spun ce si cum de la dr. Pai raportez cu mana la chipiu (ca de obicei): colul se cam deschide (nu mult, dar a inceput) si s-a scurtat destul de mult, iar dr. mi-a zis ca daca nu nasc in 2 saptamani sa ma intorc la verificarea tehnica. Ei, dar aseara asa am avut niste crampe de credeam ca o sa va dau cine stie ce vesti azi. Dar se pare ca puiul mic are alte planuri si nu mi-ar parea rau sa vina la termen, ca sa fie varsator ca tati si ca jumatate din familia noastra (bunici, frati...).

Mami Irinel sa stii ca si eu m-am gandit in toate chipurile, cum sa fac sa fie bine cu Ruxi, virozele si puiul mic. Ma tot gandesc si ma razgandesc... Acum cateva zile mi-a facut un episod din cele cu febra si mi-am zis:clar, sta acasa! Acum se simte bine si imi vine sa o duc la gradi, dar as zice ca ianuarie si februarie ar fi mai bine sa o tin pe langa mine ca doar este omul meu de nadejde si abia asteapta sa-mi fie de ajutor. S-a intamplat sa o mai tin cam o luna acasa si sa se cam supere cand a revent la gradi. O sa vad cum ma descurc si ma hotarasc din mers. Dar tu stii ca ai multa dreptate si eu gandesc la fel dar inca mai cantaresc.

Ioana va fi bine, ai incredere ca va fi bine! Nu vreau sa mai spun vorbe mari, insa prea mult va doriti o minune de copilas ca sa nu vi se implineasca dorinta. Sa va ajute Dumnezeu!

Roandre hai ca esti aproape...inca un picut si gata. Poate nastem amandoua odata ! Si eu simt de multe ori presiune pe "iesire" si imi dau seama ca mult nu mai e. Insa si la Ruxi am simtit presiunea de ma saturasem si tot nu se mai arata desi eram in 40. Sa vedem ce surprize ne mai fac baietii nostri. Eu tare as vrea sa nu ma mai apuce noaptea ca data trecuta, ca n-a fost prea distractiv sa-mi fac curaj la 12 noaptea si sa plec la spital. Cat despre bona...asa e, mare dreptate ai! Acum tot dau de veste ca vreau si sa vedem daca apare cineva cunoscut. La inceput o sa am parintii de ajutor pentru vreo luna - doua, apoi sa vedem cum o mai fi.

Elyanne esti aproape de 30...de aici timpul va trece mult mai repede. E tare bine ca te-ai obisnuit (cat se poate obisnui cineva activ!) sa stai cumintica in pat. Sper sa stea copilasii linistiti cat mai mult.

O zi linistita va doresc!

Simona 37+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by roandre

Asi, ma faci si tu ca urmatoarea rochie pe care o sa mi-o cumpar dupa ce revin la formele initiale sa fie rosie...

Mai dar eu cui predau stafeta???? Haideti, ca nu mai am mult si trebuie sa-mi ia cineva locul pe lista cu gravidute!

Va pup!



Mihaela (35+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici




De ce nu rosie?Eu am avut retineri la inceput dar acum imi place la nebunie sa port rosu.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

roandre nastere usoara , cand va vrea bebe sa vina, deja e maricel, dar poate cine stie se ambitioneaza sa stea mai mult ca surioara lui
edit: eu am inceput sa fiu socata de analogiile lui fimiu, azi am luat un biberon roz , si ii zice tacsu uite pt sora ta, vrei sa il luam? "da lu sora me"( bine inteles ca a primit si el unul , sa nu perceapa ca bebe are si el nu"
si ajung la mama si il intreb, ce i-ai luat tu lui sora ta ia zi lui mamaie" io bibeonu sora me oz, de la ursu"( era cumparat din auchan unde e satul ursuletilor), si mama unde e sora ta? " a mami a burta, si sibu a fost mami a burta da a scoso, sora e bebe" am ramas amandoua interzise


Alexa29+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna mamicutze cu burtici

Uite ca am ajuns si noi cu bine la 10 sapt,sapt viitoare mergem inca o data la eco,unul amanuntit,cand o sa avem 11 saptamani.Greturile sunt mai suportabile decat la prima sarcina,ceea ce ma bucura.
De luni incepe iar Kenta gradinitza si o sa am in fiecare zi 5 ore doar pentru mine sa ma plimb si sa stau intinsa,sa lenevesc.Somnul ma omoara,imi cad okii in gura de dimineatza pana seara.Dar,trecem noi cu bine peste toate.Tare ma intreb ce e bb din burtik:fetitza sau baiat ? Nu ca nu ne-am bucura si de baietel,dat tati vrea asa de mult o fetitzaaaa.Sanatos/sanatoasa sa fie.

Va pupi si sarcini ushoare in continuare

Samurai-lady 10 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

la mamici si viitoare mamici( si in asteptarea ).
Eu voi lipsi saptamana viitoare pentru ca eu si sotul meu mergem intr-o mica vacanta cu masina pana la Venetia.
Sper sa va gasesc vesele si sanatoase.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

asi, drum bun si distractie placuta

Alexa29+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna fetele,
ma bucur sa va regasesc aici; un pupic de la noi.

Am vazut si la voi probleme similare cu alre noastre; Sim, chiar stau si eu in cumpana daca s-o duc sau nu pe Taisia la gradi si habar nu am cum o fi mai bine. Culmea e c mi-a facut si ea un pui de enteroviroza si zace in pat (fara sa mearga nicaieri). Asa ca la ritmul in care fie-mea face tot ce prinde, ori la gradi ori acasa tot stau cu stres. In fine...Cornelia, tu nu il aveai pe copilul cel mare la cresa? Ai renuntat sau nu la idee, ca am pierdut sirul?

Elyanne, eu iti tin pumnii ca bblusii sa stea cat mai mult in burtica.

Roandre si tie iti doresc sa intri in sapt 37 si bb sa fie bine.Eu, contrar asteptarilor am ajuns la 36 sapt si ceva, dr zice ca mai am ceva din col si ca nu nasc prea curand, bb nu a coborat f tare si sa speram ca vine cat mai aproape de termen.

Pupam aspirantele si tinem pumnii pt un nou an cu cat mai multi bebelusi

35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Sim draga multumesc de incurajari, ca deobicei stii sa-mi ridici moralul. Eu sunt in z30, zi record pentru mine si rushii deocamdata nu dau semne sa apara. Stii si tu care a fost cel mai lung CM al meu, de 29 zile, cand luam utrogestan. Luna asta insa nu am pus nimic, doar tratamentul acela naturist si nici ala toata luna, ca m-am cam plictisit si de el. Nu stiu ce sa cred, nu ma simt in nici un fel, doar sanii sunt f. sensibili si f. tensionati, in rest nimic.
Irinel, Sim, Mariana_1976, Roandre, Cornelia_Laura, Asi, Paxela, Gio...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Buna mamicilor si la multi ani! Nu v-am mai scris de mult fiindca nu am mai avut noutati,m-am luptat sa scap de o extrauterina fara operatie,insa acum pe 16 ma operez la laparascopie sa vedem ce o mai fi pe acolo cu trompa si ovarele mele.O sa va spun dupa operatie ce fac in continuare si pana atunci va pupic dulce si sa va dea Dumnezeu la toate bbei mult visati!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la mot
Cristian 13-15 luni,poze
Poze noi 16-19 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Denisa73 multa bafta la laparo, sa vii cu vesti bune!





Mergi la inceput