** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Ioanatugs,ma bucur asa de mult pentru tine si noile vesti!
Chiar ieri ma gandeam la tine, si-mi spuneam in sinea mea : cat de frumos ar fi sa, te vad la odisee!
Acum, cand am vazut cele scrise de tine mi-a 'tresaltat inima de bucurie!
Ahhh, esti asa de aproape!Inca putin Ioana,hai inca putin...
Sper cu toata taria sa nu-ti mai vina CM si sa vina mult doritul BB .
Fa un test scumpa si vino cu rezultatul.Suntem alaturi de tine mai mult ca oricand. Eu vreau sa cred si cred ca,sunt II-a.Ma rog pentru tine in continuare si, iti incep galeria.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

GinaM multumesc frumos pentru incurajari, dar eu nu sper prea mult. In primul rand pentru ca am facut deja un test in noaptea zilei de 27 spre 28(ca nu aveam rabdare pina dimineata), care era negativ si in al doilea rand pentru ca ma dor rau sanii si mi-e frica sa nu fie prolactina marita si asta sa dea intarziere. Oricum faptul ca am trecut deja de z30, fara sa fi venit rushii ma face sa mai sper putin, pentru ca niciodata nu mi-a venit CM-ul mai asa de tarziu. De fiecare data cand mi-a intarziat, chiar si cateva zile a fost sarcina. Insa ma mai indoiesc si de faptul ca sansele noastre, date de medici, sa se intample natural, sunt infime, as fi prea norocoasa si eu nu prea sunt. Multumesc totusi de galerie, vom vedea, daca nu vin pina luni, atunci o sa fac direct un betaHCG, pentru ca urasc testele.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Buna dimineatza!

Ioana ce spui tu, iubita? Dar stiu ca a intarziat nu gluma! Pai sunt sanse mari de tot si vreau sa cred ca este bebe. Doar ti-am zis ca iti predau cu cel mai mare drag si incredere stafeta. E momentul! Ma rog pentru tine sa fie pui mic acolo si sa creasca mare si sanatos!

Gio sa stii ca nu ma asteptam sa fie o decizie atat de dificil de luat in legatura cu gradi. Noi cred ca am cam rezolvat dilema pentru ca ieri am facut "sedinta" toti trei si am incercat sa ne lamurim cum e mai bine. Pe Ruxi o tot auzisem vorbind de colegi si de ce face ea la gradi, asa ca ne-am gandit ca i-o fi ducand dorul. Bun, si o intreb drect:
- Ia spune, de luni vrei sa stai cu buni acasa sau mergi la gradi?
(Sa vezi raspuns:)
-Mami, (zice fie-mea) e greu de raspuns. As prefera sa stau cu tine acasa, dar daca sunt doar astea doua posibilitati, atunci as merge la gradi.
Ne-a terminat cu stilul ei de a pune problemele. De multe ori am surprins-o gandind exact ca un om mare. Asa ca ea este cea care ne-a rezolvat problema.

Ieri am iesit pentru vreo jumatate de ora la Mall (trebuia musai sa cumparam un cadou) si am simtit asa niste dureri intepatoare la "iesire" ca mi-am zis: repejor la masina si gata sportul asta cu mersul pe jos. A inceput sa ma apese destul de tare si simt presiune daca merg sau daca stau mult timp in picioare. De altfel e normal la sfarsit de saptamana 38, dar eu m-am simtit atat de bine toata sarcina inca uneori uitam ca am bebe in burtica si vad ca nu ma calmez nici acum. Ei, daca mai sta o saptamana eu ma declar multumita.

In cazul in care primesc semnale ca vrea sa iasa, va rog sa ma iertati daca nu apuc sa va scriu mesaj (ca nu stiu ce va fi de capul meu atunci), dar in mod sigur va ajunge vestea la voi: fie ca il voi ruga pe sotul meu sa va scrie, fie ca voi da sms fetelor de la care am numarul de telefon.

Va doresc o zi linistita!

Simona 37+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI IOANELOR, si astept cu nerabdare numai vesti bune!!!

iar celor care vor preda in curand stafeta - nastere usoara, si vreau si eu una (o stafeta! )

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad

2007 - anul in care mi se implinesc visele toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani celor care isi serbeaza ziua de nume!

Ioana poate primesti un cadou frumos de ziua ta... cine stie... Iti tinem pumnii!

sim sper sa treaca repede timpul Si ai grija de tine... sa mai stea puiutul in burtik.

gio multumesc mult Sarcina usoara incontinuare... si sa stea si bb-lina ta cat mai mult la caldurica...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

IOANA, LA MULTI ANI!!!
Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate, iar puiul mic sa fie deja asezat in burtica! Te imbratisez cu drag!

Simona 37+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Ioana, La multi ani, si sa ne dai o veste buna cat mai curand!!!!

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

LA MULTI ANI Ioana! Asteptul cu sufletul la gura sa ne dai vestea cea mare. Hai, trebuie sa predea stafeta Sim!


Mihaela (35+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici dragi si aspirante!
Va multumesc din suflet pentru urari tuturor: Sim, Roandre, Gio, Herra, Elyanne sunteti ca deobicei minunate si nu pot decat sa va multumesc ca existati!

Depre mine, ce sa spun, pentru inceput ca sunt in z31 si inca n-au venit uratii si in al doilea rand, ca eu cred ca vor veni pentru ca de azi am inceput sa am ceva dureri prin burtica si spate. Sper sa ma insel, dar am impresia ca acum vor veni, am acea senzatie ca sunt pe aproape! Ma bucur totusi ca n-au venit azi, ca sa-mi stice ziua care dealtfel a fost o zi frumoasa, am stat la masa cu prietenii si finii mei si ne-am bucurat impreuna de ziua aceasta. Daca totusi nu vin pina maine, fac un test de sange, ca sa stiu sigur! Va pup si va multumesc inca o data!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ioana mie imi miroase a bebe mic in burtic. senzatiile alea pot fi chiar de la sarcina... pupic si sa auzim de doua liniute

Simo, tinem pumnii sa mearga frumos si repede. Ce fetita desteapta ai tu, cum pune ea problemele.

Paxela copiii astia sunt uimitori intr-adevar. PUpici.

Asi drum bun si sa va simtiti bine.

Denisa, Doamne ajuta!

Scuzati da-s pe fuga...

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput