Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

kora imi doresc din suflet sa fiu langa el si chiar sunt..in sensul ca fac tot ce-mi sta in putinta sa aflu si sa pun in aplicare cat mai multe lucruri...numai el sa faca ce-i zic eu...
sa vedem ce o sa fie diseara..
sper sa nu fie socat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Inuta, sper sa reusesti sa te invoiesti.E pacat sa pierdeti programarea.oricum, bine ar fi sa mergi cu el, nu numai ca sprijin moral, dar si pt. ca sigur o sa se piarda si n-o sa tina minte ce zice nenea dr..Cred asta pt. ca stiu ca barbatii in general sunt ca niste copii mari cand e vorba de dr.
Bafta multa!

Valentina

Moare cate putin cine se transforma in sclavul
obisnuintei, urmand in fiecare zi aceleasi
traiectorii; cine nu-si schimba existenta; cine nu
risca sa construiasca ceva nou; cine nu vorbeste cu
oamenii pe care nu-i cunoaste.
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Vali, sa inteleg ca pe tine, cu un CM de 28 zile te-a chemat din Z8? Si pana in ce zi iti face monitorizare?
Eu am un CM de 30 zile si m-a chemat in Z11 pentru prima eco.
Pacat ca pierzi o luna, dar poate se intampla minunea de sarbatori si nu mai ai nevoie sa te duci in ianuarie...

Inuta, esti mai mult decat zapacita...auzi la ea "deja ma pregateam sa-l adorm bine si sa investighez "situatia " mai profund..."



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

vali..deci sa inteleg ca pot intra si eu cu el in cabinet?
ar fi super asa..si sa ies numai cand il controleaza efectiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Iyoana, la mine acum CM este uneori de 26 (ca luna trecuta), alteori de 28, i-am spus asta si probabil vrea sa inceapa mai devreme, nu stiu. Mi-a zis doar ca o sa programarea sa fie din Z8, naiba mai stie, poate vrea sa fie sigur ca nu "pierdem momentul"
Cat despre posibilitatea de a nu mai avea nevoie...hmmm...as vrea eu, dar nu prea mai cred in minuni.Oricum, multumesc pt. gandurile tale bune, esti o dulcica
Inuta, haioasa esti! Chiar m-ai distrat, desi stiu ca in sufletul tau esti speriata.Hai, noi iti tinem pumnii

Valentina

Moare cate putin cine se transforma in sclavul
obisnuintei, urmand in fiecare zi aceleasi
traiectorii; cine nu-si schimba existenta; cine nu
risca sa construiasca ceva nou; cine nu vorbeste cu
oamenii pe care nu-i cunoaste.
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Ha,ha, ce haioasa esti, draga Inuta, stai linistita, nu te mai agita atat. Foarte bine ai facut, acolo la Uroandromed s-a dus si sotul meu, bineinteles programat cu destul timp inainte, pt. ca, o sa razi, e plin cabinetul dlui dr. de barbati cu probleme. Ca al meu credea ca va fi singurul pe-acolo cu asa ceva si ii era cam jena...
Sa stii ca al meu a fost singur, nu l-am tinut eu de manuta, sau de altceva...Te lasa cred sa intri cu el in cabinet, apoi poti astepta afara, cat il consulta. Ce se intampla, practic: o sa stea de vorba cu el o buna bucata de vreme, il intreaba ce mananca, ce bea, ce fel de viata duce, in ce conditii lucreaza, daca face miscare, etc.
Dupa care il consulta local, adica sotul tau se va dezbraca, ca doar nu are cum sa-l examineze acolo uitandu-se prin pantaloni.O sa vedeti ca e un super om. Cel putin al meu a venit mult mai linistit si mai optimist de la el. Te pup si succes!
Kora, Vali, Iyoana- va pup si promit sa vin cu vesti proaspete de la monitorizare. Iyoana- nu stiu cand voi veni luni, ca eu ma duc de vineri si nu stiu unde ma va chema, la spital sau la cab.. Ar fi super sa ne mai vedem
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Bonitta, ma bucur ca ai revenit.Imi era dor de tine.
Inuta, cred ca poti sa intri si tu, de ce nu?Sa ne spui cum a fost

Valentina

Moare cate putin cine se transforma in sclavul
obisnuintei, urmand in fiecare zi aceleasi
traiectorii; cine nu-si schimba existenta; cine nu
risca sa construiasca ceva nou; cine nu vorbeste cu
oamenii pe care nu-i cunoaste.
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Inuta, multa bafta astazi si asteptam vesti bune!

Bonitta, sunt curioasa de ce-ti va spune vineri

Vali, speranta nu moare niciodata...stii tu! ai deja semnele rushilor? ca eu le am cam cu 10 zile inainte (dureri de sani).

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Da, Iyoana...am deja semne...asa ca nu are rost sa ma amagesc singura.Am facut-o luna trecuta, mi se parea ca am toate simptomele de sarcina, dar sigur a fost autosugestie.Am mai aruncat si banii pe teste. Nu-mi pierd speranta, raman optimista, dar realista.
Pup fetele

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Fetelor, daca imi face ecografie, sa il vada pe bebe, imi face pe burta?? sau se uita si in...ca la monitorizare??? Mersic!

kristin

Mergi la inceput