Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

Salutare fetelor! Acum mai pot sa intru pe net, asa cat sa va pup pe toate. Am treaba multa la sv...
multi pentru Korasi Vali- coleguta mea draguta. Eu fetelor, nu am nimic de raportat, ma apropii de prima intrevedere cu T. la o noua runda de monitorizari... Cam atat..
Kristind- imi pare rau de ce ti s-a intamplat, of Doamneee! Ma bagati si mai tare in sperieti cu laparo asta! Sper sa fie bine, iti tin pumnii si sa dea Dzeu sa ne aduci vesti bune dupa intalnirea cu T.
cat despre cazul in sine, se pare ca nu mai e cazul sa comentez. Cunosc si alte cazuri in care T. a dat rasol, dar nu e cazul sa le comentez.Chiar si eu mi-am exprimat anumite nemultumiri prin postarile anterioare ref. la T. Cert este ca, desi am stiut (si stiu)de aceste rateuri ale T., am ales totusi sa merg la el. Te pup si asteptam vesti!
Ioanatugs- imi pare rau de situatia in care te afli cu sotul.. Of, cat trebuie sa ne mai chinuim si sa ne cautam oare pana ne vom vedea adoata bebele in brate???
Ce pot sa-ti spun,si cu ocazia asta o sa-i raspund atat cat pot si Inutei, este ca dupa spermograma facuta la dr. Matei, dansa ne/a recomndat sa mergem la Calomfirescu. Acolo, sotul a fost consultat si paraconsultat pe toate partile, plus i/a facut o serie de echografii la testicule. I/a descoperit un inceput de varicocel, dar care datorita dimensiunilor mici cica nu ar avea relevanta in bunul mers al treburilor pe acolo. I-a descoperit insa alta anomalie, nu stiu s-o explic pt. care i-a dat tratament. O alta chestie ciudata, si am mai spus-o si o repet: desi rezultatul spermogr. era astenoteratozoospermie, oligospermie compensata prin ejaculat (mobilitate doar 15%), dr. Matei, Calomfirescu si Tutunaru au spus ca se pot face copii fara probleme. Chiar si cu valori mai mici.. Nu mai stiu ce sa cred... se pare totusi ca in viata nu se intampla exact ca in cartile de specialitate.. Va pup si sa auzim vesti bune!
speciali pt. Laura, sper sa aud vesti bune in curand
Pup toate Tutunicile, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata!
Inuta si eu zic la fel esti haioasa si simpatic, nici eu nu cred ca ar putea rade cineva cand e vorba de problemele cuiva….te sfatuiesc sa o intrebi pe Ioanatugs, ea este o fata foarte sufletista ca si multe alte fete de aici si te va ajuta pt ca si sotul ei face investigatii asemanatoare.
Ioanatugs sper sa nu fie nimic grav la sfarsitul analizelor, eu cred ca aproape oricare barbat s-a lovit in copilarie asa sunt baietii mai bataiosi sin nu au avut consecinte mai tarziu…multa bafta!
Iyoana tu faci luna asta monitorizare?Sa ai multa bafta draga mea…cine stie poate Mosul iti rezerva o maaaaare surpriza! Doamne ajuta!
Teo multa, multa bafta azi, abia astept sa citesc deseara numai vesti bune!D-na Matei e foarte amabila si va va explica totul amanuntit, intreab-o tot ceea ce crezi ca te-ar ajuta…
Kristind iti tin pumnii stransi!
Vali
Copilut tu faci laparo in 18??daca da, mult succes iti doresc, nu uita pt orice eventualoitate sa faci un test BHCG inainte...

O zi buna si productiva !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Bonitta vad ca in timp ce scriam eu, ai scris si tu asa ca te si iti doresc mult succes la monitorizari, sa fie luna cu cadourile mult asteptate!!!Astept sa ne scrii valorile tale la fiecare monitorizare!Bafta!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata tuturor!
Ioana, imi pare tare rau... in loc sa afli ca in urma naturistelor s-a remediat ceva, descoperi alte probleme... vor fi tare grele zilele pana luni...
Teo, ai visat-o azi noapte pe dr Matei? Sau sotul tau a avut cosmaruri? Astept sa vad daca mi se confirma pronosticul!
Inuta12, stiu ca ai vrea sa le rezolvi pe toate o data, ca ai vrea sa cercetezi pt a elimina toate cauzele si citind ti se pare ca toate ti se alica si tie... incearca sa te linistesti si sa le iei pe rand..
Nu pot sa te ajut prea mult cu intrebarile, stiu doar ca e normal ca un testicol sa fie pozitionat mai sus, de asemenea, ma indoiesc serios ca acea "piele" e un impediment...
LauraV, cand il mai suni pe dr? Banuiesc ca faci stimulare doar in ianuarie, nu? Uuuufff...
Kristind, o sa fie bine... Trebuie!
Copilut, maine mergi sa iti faci intrenarea, asa-i? Sa nu-ti fie teama!
Vali, eu sunt atenta, si sigir nu imi va scapa nici o ! 4-5 sa fie! Sper din tot sufletul ca deseara sa o trec pe prima!
Laurici, nimic nou?
Pupici speciali pt fetele mele dragi (unele sunt suparici ): Alexia, Kitty, Marina, Clau, MamideVladut, LauraVoinicu, Diddi, Ioana, Teo, Amely, Miruna79, Zenobia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Bonitta, eu incep monitorizarea luni, pe 18 dec. Sunt programata pe la 16h00, o sa incerc sa ajung mai devreme, ca sa am cu ce ma intoarce acasa. daca nu voi putea intra mai repede, asta e, stau cuminte si astept sa-mi vina randul. Poate ne intalnim acolo, ca data trecuta?...

Kora

Feli, avem incredere in tine: ai mana buna, ne(ai demonstrat-o de atatea ori!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

'Neata, fetele!
Bonitta si Iyoana si bafta la monitorizari.Iyoana, eu sunt Z22,asta inseamna ca luni-marti ar incepe invazia si ar trebui sa sun
sa incep monitorizarea, problema e ca Z 8 ar fi cam 25/26 dec. eu nu sunt in Buc. si nu cred ca ar face cineva monitorizari de Craciun...asa ca n-am decat sa astept.Dar daca am timp, trag o fuga sa fetele .
Ioanatugs, imi pare rau pt. problemele tale si ale ale sotului, sper sa se rezolve repede.Uite, o sa tin pumnii stransi pt. voi!
Laurav...ce se mai intampla ce petele alea? Esti bine?
Kristind, tin pumnii si pt. tine, sper sa ne aduci vesti bune
Kora
Inuta, incearca sa te linistesti si sa le iei pe rand.Felicia are dreptate, "unul mai sus si unul mai jos" cred ca au toti barbatii.Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu restul intrebarilor, noi nu am trecut prin asta si nu stiu cum se procedeaza cu eco sau urologul.Dar sigur Ioanatugs te va ajuta cu niste sfaturi.
Teodora, multa, multa bafta, sa aveti multi, vigurosi si neastamparati.
LauraSilk, Marinar,Felicia, Ylinca,Kitty, Miruna,Graviduta,Claucia,Diddy,Gabitoni si toate fetele, va trimit. Sa aveti o zi minunata!

Valentina

Moare cate putin cine se transforma in sclavul
obisnuintei, urmand in fiecare zi aceleasi
traiectorii; cine nu-si schimba existenta; cine nu
risca sa construiasca ceva nou; cine nu vorbeste cu
oamenii pe care nu-i cunoaste.
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

va multumesc din suflet. nu stiu ce m-as face fara voi...
doamne, nu am crezut vreodata ca voi trece prin asa ceva..
acum ii multumesc lui DD ca va am alaturi si ca impreuna sigur putem trece mult mai usor peste cumpana asta.
am notat deci Calomfirescu..o sa caut pe net sa vad unde il pot gasi.
am sunat la ids pentru spermocultura..o sa sun pe la 17 sa vad daca pot merge pe 16.12 la recoltat...sper sa-l zapacesc pe al meu incat sa fie de acord..tare greu se moscaie..dar saracu a zis ca e de acord cu orice. ..sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

al cautat calomfirescu ..
am gasit nicolae...
andorlog/ sexolog...
la uroandromed...str M bravu 134, bl D21, sc a, ap 1, sect 2,
tel 2526553...
pentru cine mai doreste informatia.
pupici

a..si bine ca m-ati linistit..cu un out mai sus si unul mai jos..ca deja ma pregateam sa-l adorm bine si sa investighez "situatia " mai profund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

fetelor..m-a apucat stresul..si acum rad pe sistem nervos.
am sunat la cabinet si i-am spus ca as dori o programare..si tipa mi-a spus..pe data de 17 ianuarie..am ramas paf...
i-am spus ca vreau consultatie pentru disfunctie sexuala si ea a zis..a daca e asa azi s-a eliberat un loc pentru ora 17..altfel tocmai in febuarie..si i-am zis..da, ok..saru;mana.
apoi il sun pe al meu si-i spus ca l-am progrmat la nene doctor ca caute buba...si el zice hotarat.."eu nu merg fara tine nicaieri"...
fetelor eu sunt la servici atunci..doamne, imi bine sa-i dau una in cap..pai eu ce sa-i fac? sa-l tin de putulica? ma scuzati dar sunt atat de stresata..
daca nu ajunge pierdem o ocazie de zile mari.
nu stiu, sper sa ma invoiasc si pe mine dir..ca sa pot ajunge. doamne..si nu i-am spus in ce consta investigatia...
cred ca atunci cand o sa-i spuna sa-si dea chiloteii jos (trebuie sa faca asta? ca nici eu nu stiu...) o sa fuga din cabinet...
cred ca o sa avem niste discutii profunde dupa...
mai , ma apuca rasul de stres....
sper sa reusim. va spun maine cum au decurs lucrurile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

inuta fa cumva sa fii alaturi de el, asa sunt unii barbatii mai orgoliosi, emotivi etc, daca vrea sa fii alaturi de el...intelege-l , te invoiesti tu cumva, trebuie sa ajungeti azi ,ar fi pacat sa ratati programarea...si da, ar trebui sa aveti niste discutii voi doi, cu calm, multa dragoste si intelegere...va fi bine pana la urma!

Kora

Mergi la inceput