Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kristind, nici cea mai mica idee! dar ce mai conteaza? vroiai sa fii "pregatita", asa-i?
Oricum rezultatul conteaza!

Vali, imi pare rau ca ai deja simptomele de rushi...si eu sunt campioana in ale "autosugestiei de gravida"

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Kristind , cred ca nu ti-am raspuns prea tarziu , dar eco tot vaginal iti face pana in nu stiu ce luna , adica pana se formeaza placenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , cilcul asta al meu este dubios rau , adica azi sunt ziua 3 si de azi dimineata pana acum nu am avut decat foarte putin cantitativ , si este maro inchis , pana acum nu am avut deloc mai rosu , scuze ca dau detalii , dar chiar nu stiu ce sa mai cred. Dr luni la eco mi-a zis ca-i ciclu , dupa ce a vazut el , dar totusi asa putin cantitativ..... Oricum azi mi-am facut prolactina , asa din curiozitate ca sunt tare curioasa daca nu cumva o am marita , rezultatul il am pe 20. Gravida nu stiu daca am cum sa fiu , asta ar fi insemanand sa fi ramas in timpul stimularii la inceput si nu am cum sa aflu curand , fiindca daca era sarcina putin mai avansata nu mi-ar mai fi venit cilcul trecut pt care am luat duphaston ca sa imi vina...... Da-ti si voi cu parerea ca eu sunt in ceata rau ......

Teo , eu stimularea am inceput-o la sfarsitul lunii trecute si s-a lungit pana dumunica acum , dupa care luni mi-a venit CM-ul asta ciudat.

Copilut , bafta la laparoscopie , si daca mai ai ceva intrebari sa ma suni , dar cred ca mai bine te pot lamuri fetele care au facut mai recent laparo. Sa nu-ti fie frica ca nu ai de ce .

Ioana , iti doresc multa bafta intr-un nou inceput de drum , si te vreau optimista nu suparici , lasa ca o sa fie bine ai sa vezi si o sa iesiti victoriosi din aceasta noua lupta.
Iyoana , bafta la monitorizare si sa se lase cu bebei acum in prag de sarbatori... Stiu cum este cu drumurile astea , la cabinet daca te duci nu mai cu ce sa te intorci , iar la spital trebuie sa chiulesti de la servici , si in cazul meu de multe ori trebuia sa vin cu o seara inainte ca sa pot ajunge la 7.30 in spital , dar merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Kristind stiu ca esti la dr acum...ma gandesc la tine si iti tin pumnii!Va fi bine ...trebuie

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Kristind, finuta mea draga, sa dea sa fie bine. Asteptam vesti cu pumnisorii stransi.
Kora

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Vali_delide , da cred ca te-am confundat , dar intr-o buna zi sper sa ne cunoastem . Intr-un fel mai bine ca nu poti face monitorizare luna aceasta , poate te "monitorizezi" tu acasa si ne dai o veste buna la anul , nu poti sa stii ce cadou iti aduce mosul ........
Felicia , iti multumesc ca ai fost alaturi de mine in aceasta perioada....
Kora , imi place ca esti activa si cel mai important este ca esti f optimista si hotarata in ceea ce vrei sa faci , succes la FIV si sa ne aduci vesti bune.
Marinusha , tu ce mai faci , te pregatesti de intalnirea cu bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Laurav, multumesc mult de ganduri frumoase. Sper sa ni se indeplineasca tuturor visul...si eu sper sa ajungem sa ne cunoastem intr-o zi

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Lauravoinicu multumesc ce sa fac asta e firea mea optimista, vreau sa va molipsiti tooooate si la anu' pe vremea asta sa sarbatorim numai -dute!!!

Vali
Maria08,Diddy,Iyoana,si celelalte tutunici dragi mie ce faceti, impodobiti bradutul ca sunteti atat de ocupate si nu mai dati un semn de viata?
Teo astept vesti cu voiosi si neastamparati!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

buna seara
am fost la control.
asemenea celor care au mai fost la dansul...nu pot sa spun decat un singur lucru..super doctor.
sotul meu e super incantat...iar el dupa cum ati dedus din mesaje e anti-doctor..
deci totul a fost ok..cred ca am stat o ora la discutii timp in care am discutat tot ce ne interesa..l-am putut intreba orice..apoi a facut controlul propri zis si apoi m-au chemat iar..medicul e super haios..am ras intr-una..
vestea buna e ca nu are nici o disfunctie..si ne-a recomandat din tot sufletul si chiar insistent sa repetam spermograma la Matei la ids..despre care a zis ca e ca un ceas ..un procent de 100% veridicitate si complexitate..
cand a "citit " spermograma pe care o aveam a zis ca e nici 50 % din cat ar trebui sa cuprinda o spermograma.
asa ca sambata l-am programat pe al meu la matei pt spermocultura si spermograma...am inteles ca ne costa cam 200 ron cu totul...(spermocultura si spermograma)
la Calonfirescu a costat 130 ron si a zis ca dupa ce repetam la matei sa venim iar la el (consulatatie gratuita) si sa ne zica ce trebuie sa facem mai departe.

va multumesc din suflet ca mi-ati spus de el. il recomand din inima tuturor care vor sa-si ia o piatra de pe inima..si mai ales sotilor timizi si fricosi..
v-am pupat si va doresc un somn dulce..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta incerc sa te ajut si eu cu cateva sfaturi deoarece si sotul meu a facut spermograma la IDS:

Important: abstinenta minim 3 zile, maxim 5 zile, fara tutun, alcool, mancaruri picante. Inainte de recoltare cu o ora sotul sa urineze si sa se spele doar cu apa, fara sapun. Sfatul meu e sa recolteze acasa intr-un recipient steril de la farmacie si sa o duci tu ( in maxim 30 minute ) la laborator. Astepti acolo si dupa analiza te cheama inauntru si iti explica tot dr Matei. Sa ai si o copie dupa buletinul sotului.O poate recolta si acolo la IDS bineinteles.
Mult succes si asteptam vesti bune!


Kora

Mergi la inceput