Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta P.S. Daca duci tu proba sa o tii la temperatura corpului pana ajungi acolo, o dai unei asistente imediat cum ajungi si ea o va duce inauntru la d-na Matei...daca i-a mai trecut rusinea sotului tau...poate ar fi mai bine sa recolteze acolo...

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Inuta, ma bucur ca ti s-a luat o piatra de pe inima.Bafta in continuare!
Kora...eu mai bantui pe aici, dar intre timp ma joc si mai intru sa trag cu ochiul
Tutunicilor, nu mai dati niciun semn?
Kristind, ma gandesc la tine, sper sa ne dai vesti bune.

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Inuta , ma bucur ca a iesit totul bine . Daca nu poate recolta acasa , poti face spermograma la Sabyc , tot cu dr. Matei , au conditii super de recoltat acolo si poti intra si tu daca vrei... , acuma nu stiu daca se face si spermocultura acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Valiii nu mai scrie lumea la GIFT?
Eu am primit listuta cu analize, sunt happy!Ma duc sa ma ocup si de sot acu'..

Seara faina!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Kora, se pare ca nu prea sunt optimiste fetele in ce priveste GIFT-ul...asta e! Ce pot sa fac? Mie chiar mi se pare un subiect interesant, dar....
Tu fugi in pat, hai ca si eu plec, am un gand
Ehehe...daca ar sti el ce i se pregateste!!!!
Mmmmmm...hai, ca fug.

Pupici la toate fetele cucuiete.Sper sa gasesc vesti bune dimineata.
Noapte buna

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna seara,buna seara!
Am venit cu sanioara,pardon,spermograma:multi,da'prosti!!!
Ce sa va spun ,dupa 2 1/2 zile de abstinenta 50 milioane/ml,dar cu motilitate ff proasta:
a=0%
b=10%
c=40%
d=60%
Matei i-l suspecteaza pe sotul meu de o infectie,de fapt el a tot avut infectii urinare repetate si e posibil sa fie o Chlamydia.Pt.ca are citeodata singerari la urinare ,chiar si usturime.A zis sa nu ne panicam,ca nr.lor este f.bun,doar ca nu sunt de calitate si ca e mult mai usor sa le imbunatatim motilitatea.
Ne-a dat trimitere la Calomfirescu(Inuta iti multumesc mult ca ai povestit cum a fost,ca i-am citit deja sotului meu si e f.incintat).
Aha,si la IDS am facut si spermocultura,am avut noroc ca nu ne aruncase proba de sperma...
Per ansamblu ,cu tratament adecvat,speram sa reusim!
Multumesc fetelor care mi(ne)-au tinut pumnii!Sunteti dragute si prietenoase!
Asa ca,tot inainte si cu laparoscopia si sa speram ca in Anul Nou sa pasim cu dreptul!!!
Stati sa citesc si din urma sa vad ce mai e nou!
Va pup,
Teo

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Diagnosticul:Astenoteratozoospermie cu necropsie
Brrrrrrrr,ce sinistru suna,acum ca am citit pe silabe!
Si sa va fac pofta,am zis ca daca nu-i draku asa de negru,ce-ar fi sa ne delectam cu niste ,,mongolisme'' la Ioana.Si-am stat toti 3 la taclale vreo 2 1/2 ore si nu stiu cum a trecut timpul:cu gigei ,cu oute si de fete si de baieti....Era sotul meu cu ochii ca de melc,i se facuse rusine de discutiile fara perdea,dar l-am introdus in mirajul spermogramelor si ovulatiilor!!!!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Teo, imi pare rau ca rezultatul nu e prea bun...
Dar sigur va va ajuta rezultatul spermoculturii si dl dr si veti imbunatati valorile!
Imi place ca nu intri in panica, le rezolvati in paralel, si anul viitor vii cu vesti bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!!
Cu ce sa incep??? Bebicu meu are 6 saptamani si o zi (desi dupa calculele mele nu ies)avand ultimul CM pe 1noiembrie. Dar daca Tutu asa zice... L-am vazut!!!! Era o virgulita si ii batea inimioara!!!! A zis ca e bine si ca, daca il afecta anestezia nu rezista pana acum, il pierdeam. Dar, avand in vedere ca am ramas dupa 1an jumate si operatia prin care am trecut, o considera sarcina cu risc si mi-a dat Pregnyl si alte alea...(apropo se gaseste pregnyl la orice farmacie?? e f. scump???)Era bucuros si el, mi-a zis bravo!! si ne vedem pe 27decembrie. Ce sa va mai zic-decat ca ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta minune, ca sint foarte fericita si va doresc la toate sa aveti si voi cat de curand in burtica un bebic!!! Va multumesc ca mi-ati fost alaturi in aceste zile grele pentru mine!! Va pup pe toate!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Teo , imi pare rau ........ dar eu zic ca nu-i drak-ul chiar asa de negru , eu zic ca este de la infectie si cu tratament va fi totul bine.
Kristind , bine ca macar tu ne dai o veste buna , bravo si inca o data FELICITARI . Acum sper ca mai intri si pe la noi din cand in cand sa ne spui ce mai faci ....si sa faci bine sa ne iei si pe noi cu tine la odisee.
Pregnyl se gaseste aproape in orice farmacie si costa in jur de 20 lei - 25 lei noi .

Mergi la inceput