Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylinca spune:

Teodora,amndoua suntem pacientele dr. Tutunaru de 1 an. La mine sarcina s-a pozitivat (in test de sarcina) dupa 9 zile de intraziere. Din ziua 30 (4 zile de intrziere)dr. mi-a spus telefonic sa iau 4 ovule/zi chiar daca testul de sarcina era negativ. La celelalte 2 stimulari menstruatia mi-a venit la 31 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Laura,Kora multam de gindurile bune pt.maine!Am putina nevoie de noroc,dar cum asta nu se gaseste de cumparat,voi vedea ce mi-au harazit ursitoarele!!!!Glumesc,v-ati dat seama.Indiferent ce va fi,mergem pina la capat!
Ce frumos si emotionant pentru Lachione.Am felicitat-o si la FIV,o fac si aici.
Of ,Marina,ti-a fost rau?Bine ca te-ai odihnit putin!
Va pup ca ma grabesc sa plec acasa,ca mor de somn,si nici chef de munc an-am avut azi ,dupa cum cred ca v-ati dat seama,si ma cam mustra constiinta!Ca am ,de-ai ma mustra!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylinca spune:

Kora, multumesc pentru urare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Ioanatugsmulta bafta pt sotul tau!

Kristinditi tin pumnii in continuare, astept vesti maine cand vei merge la dr.T!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Lachione, FELICITARI din toata inima !!!
Sarcina usoara si bb/ei sanatosi, voiosi si mancaciosi !!!

Kora, multumim pt. vestea despre Lachi ! Si iti multumesc frumos si pentru urare si gandurile bune ! Si eu iti doresc sa fii sanatoasa, si multa putere in lupta pentru bb ! Drumul Fiv-ului este lung si presarat cu multe emotii, ca si orice lupta pentru bb, pana la urma, dar iti doresc sa iti iasa din prima si sa ramanem impreuna, toate, pana la sfarsitul luptei, sa ne sustinem, sa ne incurajam, sa ne alinam si sa ne bucuram reciproc !
Teo, Iyoana, Ioana
Marina, imi pare rau ca te-ai simtit rau, dar bine ca te-ai odihnit putin si sper sa te simti mai bine !

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Lachione, te felicit si aici, ca ma bucur tare mult pt tine!
Ma lasi sa te trec si pe listutza noastra? Ca-ti sta bine !
Laurici, nu stiu ce sa zic despre numaratoare... banuiesc ca pot aparea deregleri, sper ca de luna viitoare sa revina totul la normal.
Teo, tin pumnii pt maine!
Ioana, draga de tine, ce ai facut azi? Ai facut ecografia?
Cu LauraVoinicu ma vb ieri... ii venise CM (in conditiile in care era pe stimulare cu menogon)... pana si dr T a ramas fara replica...
Kristind, ma gandesc la tine... Sper sa fie bine...
Pupici tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Lachi felicitari din tot sufletul! Ma bucur nespus pentru tine! Sa-ti dea DD o sarcina usoara si bb sanatos(i)!
Teodora draga mea, iti tin pumnii pentru maine! O sa fie bine, vei vedea!
Marina eu am programarea la 16.00. Poate ne vedem acolo. Multi pupici tie si bebelinei dragi.
Clau nu vii si tu la urmatoarea eco pe 20? Dar lasa ca ma eliberez eu de multele treburi de la munca si o sa intru la odisee ca am absentat nemotivat si mult, mi-e teama sa nu ma exmatriculeze!
Laura nu pot sa-ti povestesc ce placere imensa imi provoaca citirea mesajelor tale! Iti doresc sa-ti vina rushii cat mai repede sa o poti lua de la capat, ca acum stii sigur: "se poate!".
multi la fete dragi!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , imi pare rau ca in ultimul timp au fost neintelegeri , dar eu vreau sa redevina acest topic ceea ce era pana acum fiindca am mare nevoie de voi , este ca o terapie pt mine. Poate fetele care sunt mai noi nu prea stiu prin ce am trecut eu pana acum , dar ceea ce mi de intampla mie acum este peste puterile mele . Am facut stimulare cu menogon , am ajuns sa fac 24 de fiole , eu care inainte faceam max 17 si ajungeam la hiperstimulare , de data aceasta lucrurile nu au mai mers atat de bine , ieri ziua 18 nu aveam decat un amarat de folicul de 12 (care asa era de cateva zile) si pe langa toate astea mi-a venit si CM . Ce fel de CM este asta in ziua 18 sa nu ma intrebati ca nu stiu , nici macar nu stiu daca este CM fiindca nu este abundent deloc , de azi dimineata de la ora 5 nu mi-a curs mai mult de 3 stropi , la fel ca si ieri . Acum astept sa vedem ce se intampla , cat dureaza si cat de abundent este. Oricum sunt f suparata si nu imi revine optimismul deloc fiindca deja imi dau seama ca daca nici tratamentul asta nu mai da rezultat sansele mele scad din ce in ce mai mult.

In ceea ce il priveste pe dr.T , va spun strict parerea mea , pt mine este singurul dr care intradevar a facut ceva pt mine , inainte vreo 2 ani am fost la alti dr care nu au facut decat sa ma plimbe pe drumuri dar nimic concret din contra mi-a dat un tratament care mai rau mi-a facut . Nici eu nu am fost prea increzatoare la inceput , dar pe parcurs acest om a facut multe pt mine , in afara de atentia deosebita si disponibilitate la orice ora din zi si din noapte , am o incredere mare in acest dr . Sunt pacienta lui de aproximativ 2 ani de zile si pot spune ca m-am dus frecvent la dansul si a avut zile si zile la fel cum avem si noi .Si cred ca trebuie sa mai existe si acel feeling doctor - pacient.
Toate astea le-am scris pt fetele care sunt mai noi , asa ca sa isi faca o parere si sa nu fie in ceata , nu pt a creea alte discutii. Si eu am citit multe pe forum inainte de a merge la el si stiu cum este.
Si cred ca programarile astea le face asa in orice zi a CM din cauza faptului sa ne poata multumi pe toate , ganditi-va ca el este unul singur si noi suntem o gramada.
Kristind , FELICITARI , iti doresc o sarcina usoara si fara probleme , sa dea DD sa fie bine . Eu cand am facut laparoscopia , la fel cum spunea si Madaluta , era o fata care era insarcinata si ii facuse laparoscopie , diferenta este ca dr. stia . Sa ne tii la curent.
Laura , imi era dor de postarile tale.....

Va pup pe toate fara nici o exceptie si haideti sa fim unite si mai bune acum in ajun de sarbatori..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Miruna , , si sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta a ta , un iti doresc... Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

LauraVoinicu,nu-mi vine sa cred!!!!
La atita menogon,asa rezultat.Pai tu cu 30 foliculi altadat'?
Daca nici Tutu nu mai stie ce sa zica,noi nici atit...Dar poate nu e ciclu,tu cind ti-ai facut ultima echo?Stiu ca la intilnirea de pe 29.11 incepusei menogonul,asa mult dureaza stimularea asta?Seamana cu un protocol de FIV,fara inhibare.OFFFFFF!
Cred ca au disparut disputele de aici,si dupa cum vezi incercam sa pastram optimismul si buna dispozitie(da nici sa picam in ridicol cu atita buna dispozitie,cind situatia nu o cere).

Multi si nu te descuraja!


Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput