Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Fetelor haideti sa o incurajam pe Teodora
Are nevoie de energia noastra pozitiva


ysa26 merci, esti si tu o draguta la fel ca toate celelalte fete. Pupici

Felicia, te asteptam cu un nou capitol norocos, hai ca ai mana buna nu numai la gravidute... Si daca doresti sa actualizezi si la mine statusul, pls.

Seara placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Teo,
Concentratia 58 mil / ml
Din care mobilitate a=0, b=10 (a+b progresiva), c=40 (non-progresivi), d=50 (imobili)

Deci, cred ca suntem pe aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!!
Copilut ma bucur ca esti bine, refacere usoara i-ti doresc!!! E buna ideea cu o a doua parere, sa stiti, eu am invatat-o pe propria-mi piele.
Teo multa bafta maine, i-i tinem pumnii sa fie bine, sa nu ai nimic si sa te intorci la fel de optimista ca si Copilut!!!
Marina ce mai faci iubita???
Claucia si mie mi-e dor de tine!!!
Laura69silk sper ca v-ati intors cu bine!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Teo, iubita .
Copilut, mama da nu gluma, ai scris ceva. Ma bucur ffff mult pentru tine, ca esti OK si cel mai important ca nu ai endometrioza. Bine ca ai scapat si de asta si sunt mandra de tine si curajul tau. Mai departe, sunt sigura ca si bb va veni f curand la tine, cu un asa optimism si la tine si la sot, e imposibil sa nu vina. Imi dai si mie sperante referitor la simptomele de endo...(nu am fost operata de apendicita - dar durerile de apendicita din cate stiu eu nu apar doar la ciclu...nu?... si sunt localizate in parte dreapta.) desi pana cand nu aud din gura lui Tutu dupa laparo ca nu am endometrioza..nu cred c apot sa ma eliberez de acest gand.
Imi pare rau ca anul acesta nu crezi ca ne mai putem vedea la vre-o inatlnire a fetelor Tutunici, nu ne-am coordonat noi doua la ultimele intalniri f. bin, dar lasa ca in curand tot ne vedem si poate si cu un mic bb la purtator.

Pup fata curajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Fetelor, sa stiti ca nu v-am abandonat, va citesc din umbra si in reprize de la servici si acum de acasa, doar ca perioada aceasta inainte de sarbatori la servici este extrem de aglomerata. In plus despre mine nu am nimic nou sa va raportez...azi z 3, a inceput ultima luna inainte de laparo, deci last chance inainte de taiere. Voi merge probabil luna asta la monitorizari si in curand voi avea nevoie de la voi de mai multe detalii despre pregatirile pentru laparo. Kora si Copilut, sper ca pot sa va zapacesc la cap cu intrebari dupa sarbatori?

Pup mult toate fetele dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Intreba cineva mai in urma despre inseminarile cu dr. Matei - sper ca informatia nu vine prea tarziu, cer scuzele de rigoare pentru intarziere.

Deci, i-am cerut lui Tutu inseminare deorece eram pe ciclu stimular si m-am gandit sa folosesc ocazia. M-a trimis la CFR2 sa o fac cu Dr. Matei (care, ca de obicei, a fost o draguta - chiar l-a sunat ea pe Tutu sa intrebe daca vine el sa faca inseminarea dar el fusese plecat din spital atunci) si un Dr. ginecolog disponibil - s-a nimerit sa fie Dr. Margaritescu si nu Dr. Mihalache. In fine, procedura standard, insa policlinica intr-o conditie destul de deprimanta. M-au lasat 30 min pe masa, apoi mi-au prescris utrogestan si acid folic si test din sange in z28. Dr. Matei mi-a explicat tot ce am vrut sa stiu, am discutat destul de mult dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Salut cu respect comitetul de primire Kora, Ioana, Alexia, Iyoana, Felicia, Copilut
Cu Ioana si Felicia chiar m-am imortalizat intr-o poza la un party forumist, asa ca permiteti-mi sa le dedic un mic moment artistic.....
Kora deja imi reprezinta interesele cu succes, asa ca am si pentru ea o dedicatie speciala......
Teodora, fata curajoasa indiferent cate ganduri contradictorii iti vor incerca subconstientul in noaptea aceasta si maine, pana in momentul in care Tutu va intra in actiune, incearca sa te gandesti la cele mai frumoase momente din trecutul si viitorul tau (viitorul , mai ales, il putem colora cu cele mai frumoase dorinte IMPLINITE).......
Indiferent cate iti vor vedea ochii si cate spaime te vor strafulgera () VISEAZA FRUMOS cu ochii deschisi, ca apoi se ocupa Tutu sa-ti vezi visele cu ochii....
Ysa eu mi-s valceanca la origini, numa' ca mi-am luat originile si mi le-am mutat in capitala. Dar desi am incercat o stramutare primavaratica, vor originile mele sa simta aerul valcean cat mai des, asa ca redevin valceanca in fiecare weekend.....
In ceea ce priveste prolactina, poti face aceasta analiza in fiecare zi a lunii, nu e lege sa fie in perioada foliculara. Lege e sa nu manaci, sa nu inainte de analiza.
Alexia am disparut pe vara, cand a venit renovarea cuibusorului meu de nebunii peste mine . Iar de pe forumul lui Tutu am disparut in favoarea acestei comunitati....... Sunt tutunica insa de vreo 2 anisori, numa' ca laparoscopia fara GIFT/ZIFT nu mi-a suras, am asteptat intrarea in UE pentru a ma lasa vizionata prin partile intimitaturilor mele interioare.
Copiluta ai primit verdict de astenospermie, dupa cum arata spermograma, zic bine???
La Matei pot sa-ti spun ca eu n-am vazut niciodata motilitate A mai mare de zero. Anul trecut ne masuram spermogramele pe la "oligospermie" si nicio fata cucuiata nu se putea lauda cu un amarat de 1% la aceasta categorie, desi multe au trecut la gravidute cu brio. Ma gandesc ca Matei e mai exigenta la categoria A si cum olimpici mondiali sunt cativa pe lumea asta, noi, astia de rand, nu luam premiul cel mare asa usor......
Si noi la Matei am avut cam aceeasi valoare, eu trec toate testele cu bine, doar la inseminari n-am trecut clasa si am ramas repetenta de 6 ori, asa ca nici la noi fara bisturie nu iese scanteia........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Copilut..multa multa sanatate si liniste sufleteasca. Ma bucur ca s-a terminat vizita prin spitale si ca esti bine si mai increzatoare sa mergi mai departe..
Teo..sanatate maxima..sa lasi odata "casa" lu nenea doctor in spate si sa mergi in concediu...
Copilut sa stii ca avem aproximativ aceleasi valori..
ieri am sunat un medic de la giulesti si mi-a spus ca nu putem face bebe cu o asa mobilitate (a+b=10%)...asa ca nu stiu ce sa mai cred.
sunt curioasa ce o zice tutu cand va vedea spermograma facuta de matei..
la fel si calomfirescu ..dar cred ca vom merge dupa anul nou ca nu cred ca mai prind pe vreunul pana atunci..
kora,felicia,vali,laura, iyoana..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Diddy..cred ca eu fusei cu intrebarea referitoare la dr matei...multumesc de raspuns...
acum sa vad cum il conving pe tutu sa ma trimita la inseminare.
dar eu nu prea inteleg ce e ovulatie stimulata?cum se face asta? ca nu pricep deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Copilut ma bucur ca esti bine!!! Daca ti-a spus Tutu de mine, poate cine stie se ia si te trezesti si tu ca ai ramas tocmai in luna cu laparo!! Iti urez multa bafta si sa iti dea Domnul un bebe frumos si sanatos!
Si voua celorlalte (nu va enumerez ca sa nu uit vreuna dintre voi) va doresc cate un bebe frumos si sanatos, pe care stiu ca il asteptati demult.Va pupic!!!!

kristin

Mergi la inceput