Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Buna seara fetelor! Acum am terminat cu treaba pe ziua de azi si mi-am zis sa intru sa va salut si sa va dulce.
Iyoana e pt prima data cand ma duc la T(pe 27 dec.)si abia astept sa vina momentul asta.Eu sunt din Rm.Valcea si vin la Buc.pt consultatie si totodata merg impreuna cu sotul si pe la nasi, ei stau in Militari.
Oana mi-as face din nou analiza pt prolactina, dar deocamdata abia am inceput a treia luna,iar pe 27 dec cand ma duc la T sunt in z15. Astept sa inchei tratamentul pt cele 3 luni. Stiu ca analiza e bine s-o faci prin ziua 3-5.
Va si astept numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Ioana, draga mea.E foarte bine ca ai dorit sa afli si o a doua parere. Asa ma gandeam si eu sa fac.
Sotul meu este mai hotarat ca niciodata cu bebeii. ma surprinde total, parca sunt luata de val.El nu crede ca sta chiar atat de prost si e convins ca va reusi natural. Vrea sa isi repete spermograma. Parca as vrea sa mai consult si un al doilea medic.
Nu stiu daca Damian sau Calomfirescu. Totusi nu as vrea sa il bulversez total.
Si apoi nu vreau sa isi piarda increderea in el. E asa bine cum e acum optimist si imi place, parca imi da si mie curaj.
Cand m-a luat de la laparo azi, ma intreaba "Cand ne putem apuca de treaba, ar trebui luna asta ca sa iasa fecioara" UPS !? Poate ca sunt eu in fecioara????
Simpatic oricum...

laura69silk esti o fata draguta si saritoare. Dupa cum am mai spus, nu am mai avut timp sa fac si aceasta analiza. Esti tare draguta ca ne tii la curent cu toate noutatile.
Iti multumim. Uite pentru tine o . Anul trecut, imediat dupa revelion, am fost si noi la Vatra Dornei. FF frumos,
iar daca mai stii sa si schiezi sau sa patinezi e minunat.
Insa de acolo am si amintiri mai putin placute: mi-am rupt piciorul.
A fost o adevarata aventura (nu au ortopedie in statiune).
Asa ca distrati-va si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Vali - Iubita, eu zic sa nu scriem nimic deocamdata decat atunci cand avem certitudinea ca, da, in ianuarie - februarie sau in ce luna va fi, ne confirma / chiar programeaza pe cineva pentru GIFT. Si stii de ce? Sa nu ne facem sperante desarte. Cine stie, s-ar putea sa inceapa de fapt mult mai tarziu. Nu stiu ce sa
zic. Nu vreau ca dintr-o vorba aruncata la iesirea pe usa care de fapt nu mi-a confirmat / spus clar nimic sa dezinformam fetele.
Asa cred eu...Dar tu esti o fata cu suflet mare, vei intelege acest lucru (e destul de greu sa iti faci iluzii si in munutul imediat urmator sa cazi din cer, e dureros)
Dar noi suntem fete optimiste si nu se stie ...poate va apare vreo minune.
Apropo, imi place tare poza voastra de la cununie cu parintele. :)

Diddy-sor - Eram in Z30, de la ovulatie trecusera mai mult de 7 zile, probabil ca la BHCG ar fi iesit ceva daca eram sarcina, dar la testul de sarcina nu a iesit nimic.Ciclul ce il astept (de obicei in z 32-33) este cel mai asteptat. :)
Si apropo, durerile de colon nu sunt neaparat simprome de endometrioza. Ca dovada eu...E posibil sa fie altceva. Ai fost operata de apendicita?

Inuta - esti o simpatica.Asteptam vesti bune de la tine. Sa stii ca si al meu sot era ff incantat de efectul dat de maca/ tribulus. Si m-a rugat sa ii mai fac cadou o cutie, cica "sa aiba de sarbatori"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Copilut felicitari pt rezultatul bun de la laparo. Ai grija de tine, sa te refaci repede ca sa treceti la treaba. Te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Copilut dragut,m-am bucurat mult ca te-am auzit,dar imi pare tare rau ca nu te-am si vazut!Dar nu-i nimic,recuperam noi cumva
Ia mai citeste o data:nu sunt 58 milioane?sau 5.8 milioane?
Ia gindeste tu pozitiv ca nu-ti tb decit 1 si bun.Plus ca i-a deschis Tutu ,,drumurile'' sa alunece mai cu spor
Eu n-o sa-i dau medic.decit dupa ce vin de la Calomfirescu.Nu vreau sa ia ceva dupa ureche ,fara o recomandare pertinenta!
LauraSilk,Felicicutzu,Kitty_nic,Kora,Alexia,va multumesc din suflet pentru gindurile voastre frumoase si sper sa nu va ,,dezamagesc'' cu diagnosticul.
O sa am o noapte agitata,cu fel de fel de ginduri,dar maine voi fi linistita,cu siguranta!Promit!
Noapte buna va doresc!
Teo

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

LauraV - Ce faci iubita? Relaxeaza-te, uita un pic de problemele tale si poate in ianuarie ne dai vesti bune.
Prin cate ai trecut tu, eu cred ca in locul tau as fi clacat demult.
Dar tu esti o fata puternica si vei reusi pana la urma, ai sa vezi. Si nu uita de cele 2 nasici


Kristind - Felicitari. Ma bucur sa aud vesti bune. Inainte de a incepe laparo i-am amintit lui T ca sunt in ziua 30 si mi-a zis ca de curand a operat pe o tipa insarcinata (eu stiam despre cine e vorba) si ca a fost un succes. Parea fericit si mandru de realizarea lui. Cica pericol mare ar fi intre z14-21 parca. Fii curajoasa, iar daca el ti-a confirmat ca e bine, atunci e bine.
Iar mie mi-a zis ca daca e sa fie sarcina e deja implantat si atunci nu e nici un pericol. Pericol este cand migreaza pe trompe catre uter.


Kora, iubita - Saptamana trecuta a fost o adevarata nebunie pentru mine am fost mai ceva ca o . E drept ca tot anul a fost zbuciumat, dar saptamana trecuta a fost apogeul, asa ca nu am mai avut timp si de analiza. Inainte de a merge la spital am facut un test de sarcina care era clar negativ. Cred ca a fost singura data cand m-am bucurat Mi-ar place sa ne mai intalnim si noi, si nu pe la cozi la cabinete, ce zici? Desi nu cred ca se va mai putea anul asta, poate in ianuarie...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

quote:
Originally posted by kristind

Buna fetele!!!
Cu ce sa incep??? Bebicu meu are 6 saptamani si o zi (desi dupa calculele mele nu ies)avand ultimul CM pe 1noiembrie. Dar daca Tutu asa zice... L-am vazut!!!! Era o virgulita si ii batea inimioara!!!! A zis ca e bine si ca, daca il afecta anestezia nu rezista pana acum, il pierdeam. Dar, avand in vedere ca am ramas dupa 1an jumate si operatia prin care am trecut, o considera sarcina cu risc si mi-a dat Pregnyl si alte alea...(apropo se gaseste pregnyl la orice farmacie?? e f. scump???)Era bucuros si el, mi-a zis bravo!! si ne vedem pe 27decembrie. Ce sa va mai zic-decat ca ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceasta minune, ca sint foarte fericita si va doresc la toate sa aveti si voi cat de curand in burtica un bebic!!! Va multumesc ca mi-ati fost alaturi in aceste zile grele pentru mine!! Va pup pe toate!!

kristin



buna!

Ma bucur ca ne dai vest bune.Iti tinem pumnii si ne rugam pentru voi.
si tu sa fiti Sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Teo iti dau un sa dormi bine si maine vom fi alaturi de tine cu gandul si cu sufletul.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Bonitta - merci pentru incurajari, esti o draguta. Parca si tu aveai o problema cu sotul daca imi aduc bine aminte.
Iubita, prima conditie la soti este eliminarea stresului.
Smulge-l din lumea lui cate o zi, doua, pregateste-i ceva surprize,
(un mers la munte, o papica buna, ...) si o sa vezi ca iti va multumi. Noi am ajuns la concluzia ca trebuie sa te mai ocupam si de noi, sa ne mai bucuram si de viata ca numai munca si la servici si acasa...si stres si oboseala...gigeilor nu le place, "protesteaza".


Zenobia , cand esti programata la laparo?

Inuta12 - As dori sa nu iti spun "bun venit in club". Cine ti-a facut spermograma? La ce urolog mergi. Stai linistita, exista cel putin doua solutii la aceasta problema, iar daca ma gandesc mai bine sunt mai mult de 5 la problema voastra
(tratament sotul, tu laparo, GIFT, IA, FIV, ....).
Deci sunt sigura ca VOM REUSI pana la urma. Exista atatea solutii, nu dispera. Important este ca EXISTA gigei. Sunt sigura ca ne vom atinge visul de a tine in brate un bebel frumusel, zglobiu si zambitor care sa ne umple sufletul de bucurie.Sunt alaturi de tine. Impreuna cu Teo si celelalte fete care trec prin aceeasi problema, ne vom informa una pe alta si vom reusi.Important in acest moment este sa nu iti pierzi increderea si speranta, altfel ai pierdut tot.
Ori nu asta vrei, sunt sigura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

OanaM - ce faci draguta, stiu ca esti de multa vreme pe forum; te citeam cu mult timp in urma pe la naturiste (parca). Imi place optimismul, farmecul tau si priceperea ta in a incuraja fetele...Ai un dar deosebit de a scrie...Numai succese

[b][red]Iyoana[b][red] esti o draguta, merci.

Si acum la incheiere...eu (vreau sa) va spun o povestioara haioasa (mi se pare mie).

Fetelor, sambata am fost la taiat de mot la o prietena unde am intalnito alta prietena graviduta ce naste de Craciun. Super! Optimista, vesela si fericita. Singurul ei regret era ca nu l-a facut mai devreme. Am facut pozici, am mangaiat burtica, dupa care zice "mai pune mana sa se ia".Super simpatica!!
Prietenul ei, cica "mare prezicator cat priveste copii" ne-a zis si noua "de bine".Mi-a placut. Cica anul trecut de Craciun au fost in Egipt si au vizitat piramidele. La un moment dat un localnic i-a chemat sa le arate niste locuri mai putin umblate. La inceput li s-a parut o gluma, dupa care vazand ca sunt numai ei si tipul s-au cam speriat.Povestea este cu final fericit. Tipul i-a dus intr-un fel de templu / loc unde, zicea el, te rogi pentru copii si lor le-a zis "voi la anul o sa aveti un copil". Ei nefiind casatoriti, au
luat-o drept o gluma, dar gluma s-a constituit intr- un frumoas si
fericit eveniment care va avea loc....tot de Craciun...si astfel mami si tati vor avea o fetita pe nume Bianca Maria.

Inchei lungul meu pomelnic sperand ca nu v-am plictisit.

Pup toate fetele Ioana, Felicia, Alexia, Kitty_sor, Mirunica, Amely,
Claucia, Raza de Soare, Diddy, Zenobia, Teo, Mamidevladut, Mmc_nd,
Lauravoinicu, Silvana, Maria08, Marinusha, KoraPop, Ana_p, Bonitta,
Kristind, Vali_delide, Iyoana, Ariana1, Ancuca_b, Ylinca, Gabitoni, Iniuta12


Mergi la inceput