Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna, fete scumpe!
Nu pot sta prea mult acum ca mai am fff multa treaba.
In mare,am fost dimineata,mi-au recoltat sange pt.analiza si urina pt.un sumar de urina.FFF draguta,PARADOXAL,a fost Ramonica.Tutu era in operatie,am vb cu el la telefon ca-mi tb diagnostic pe foaia de investigare sa-mi poata face internarea.Fetele care-au trecut prin ast a,stiu deja pasii,dar eu va povest.sa ma simt bine.Si a venit Ramonel,culmea e ca m-a recunoscut ,si n-a trebuit sa-i spun nici numele.Ce-i drept eram ,,in straie'' de spital.
Aceleasi faze de rahat cu cele ce asteptau pe hol,cum ca randul e in alta parte,bla-bla,desi eu aveam nevoie doar de parafa lui Tutu.M-a ajutat Ramona,ca eu desi plecasem,Tutu nu terminase operatia.
Am cautat-o pe draga noastra Adinuta(Copilut),dar dormea saracuta.Am intrat in salon si dormeau toate fetele.Nici nu stiu care era ea!
Asa ca ma duc sa pap un pic,mai fac bagaje si va mai citesc printre picaturi!
Va pup pe toate si va multumesc din suflet pt.incurajari!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Teo scumpa fata descurcareata,inca o data sa stii ca maine dimineata ma voi gandi la tine, noi ne trezim cel tarziu la 7 de obicei asa ca ma voi sa ai rezultate f. bune si astfel sa aveti un Craciun fericit.Te sun maine dupa masa.BAFTA multa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta esti mare figura, cancer e de la gr.IV-V...
Si eu am tot II,stai linistita si nu il "agita"si pe sotiorul tau,arata-i dragoste multa si incurajeaza-l,ei barbatii trebuie sa simta ca au langa ei o femeie puternica si care sa le insufle optimism,nu invers...
Vali pe unde bantui????

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

kora...stii ce voinica ma dau acasa? vai de mine..nici eu nu ma recunosc...la inceput clacasem dar am intrat in baie si am tras o portie zdravana de plans..si apoi m-am calmat..chiar fac glume de genul...(cand ii explicam de ex spermograma...) la aglutinare acolo unde gigei sunt +++ unul langa altul....ca se intalnesc astia la un pahar de vorba si uita sa mai plece ..din care cauza cad morti de beti ce sunt...
incer sa fiu inventiva..el stie daca merge sau nu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta f. bine faci, crede-ma sunt fete cu probleme muuult mai mari si sunt foarte optimiste,de exemplu eu care trebuie sa fac FIV , e singura sansa pe care o am, dar sunt cu moralul f bun si f. optimista!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

da Kora ai dreptate..eu incerc sa fiu..adica sunt.
si in acelasi timp ma rog sa fie totul bine pentru toata lumea..sa fie toate fetele fericite ,sanatoase si cu bebei in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetelor plec si eu acasa.
o seara buna tuturor! eu maine: a doua eco la prima monitorizare a mea la dr T. (07h30 la spitalul Elias).

va pup

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Teo, Felicia, Kora si toate celelalte tutunici...va multumesc fetelor pentru gandurile voastre bune si pentru energia pozitiva pe care mi-ati transmis-o...Iata pentru voi cel putin. Nu am avut emorii, desi ma asteptam sa tremur acolo.
Dar totusi la un moment dat, dupa ce m-a imbracat in camasa sterila pentru operatie, infirmiera zice "ia uite-o ma ce sprintena e, ce se grabeste"...hohoho cred ca voiam sa se inceapa mai repede, pana nu imi pierea curajul. Am fost indoita daca sa o fac sau nu pana in ultimul moment, chiar si pe masa ma gandeam la asta.
Noroc ca a infipt anestezista seringa in branula si in 2 minute eram pe taramul somnului.

Acum ca eu sunt BETON trebuie sa trec mai intai la tratarea si apoi la "batutul cocoselului" ca acum nu mai are motive sa dea inapoi...
si daca ii mai dau si niste tribulul...o sa vina de "buna voie si nesilit de nimeni" la apel :)Numai eu sa fiu pregatita pentru marea lui dragoste

T m-a chemat vineri la 8.00 la control. Sper sa imi scoata si firele atunci ca sa pot pleca fericita in vacanta.
Se pare ca au aparut si primii prevestitori ai CM (cateva mici pete maronii), deci CM va veni in jur de 32 zile. E de bine.

Am o intrebare pentru fetele care au facut laparo. Ati avut simptome de sagetare prin peretii vaginului si dureri ale colonului? Imi dau o stare de norvozitate aceste dureri, uff. Le aveam si inainte si credeam ca o sa scap de ele dupa laparo, dar se pare ca nu e asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Fetelor, iata rezultatul investigatiei, (dupa cum a zis Tutu, pentru ca nu am inca biletul de iesire din spital, il iau vineri dimineata)
"totul e OK, nu ai endometrioza, trompele sunt BETON" Cam scump la vorba, dar mi-a transmis esentialul. Cand a vazul sotul ca nu am nimic i-a parut rau ca m-am taiat
"ti-am zis eu ca nu ai nimic", dar nu aveam aceasta certitudine daca nu faceam laparo.
T mi-a zis de donator cand i-am amintit de astenozoo, m-a surprins pur si simplu, parca mi-a dat cu ceva in cap. Dar nu ma las eu asa usor, ca doar avem 5,8 mil, e adevarat ca mai molateci , dar le dam noi o palmuta la fulnuletul gol si sa vezi ce vioi vor fi...mama lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:


Felicia - un pup dulce pentru tine. Esti mereu pe faza si iti place sa surprinzi(placut,evident), am eu impresia. ..Iti multumesc pentru detaliile de la telefon.Mi-au fost de folos.

Teodora - - esti simpatica cu "l-am introdus in mirajul spermogramelor si ovulatiilor!!!!".
Am citit raspunsul tau, dar dupa laparo din pacate. Ce pot sa iti spun este ca m-ai surprins cu telefonul tau, fata sufletista... un suflet atat de mare incat ar incapea acolo si o dragoste pentru 2-3 copilasi sau prunci cum se zice in ardeal (si tare imi place cum suna - Feli stieee)
Teo, sa ne povestesti si noua ce ati facut pentru a imbunatati motilitatea . Noi luam multi maca ce include si tribulus terestris.
Asteptam sa vedem ce tratament ii va da Soare cand vom merge cu rezultatele de la spermocultura si toate celelalte. Succes la laparo si sa vii cu note mari de la examen.
Noi iti tinem pumnii.Totul va fi bine, ai incredere. Pupici.

Mergi la inceput