Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata! Scriu si eu doar un picut, cat sa va urez o zi buna tuturor, si bun venit M_Oanei! (si noi ne cunoastem de pe la alt subiect [;]) Kora, merci pentru ajutor, o sa fac modificarile, putin mai tarziu ca nu am timp acum! Dar mi le-am notat!
Eu am fost aseara la petrecerea de Craciun... acum sunt cam adormita...
Pupici tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

mi-ai venit rezultatele de la Babes..am clasa II

e grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Felicia odihna placuta, nu e nici o graba, o sa faci modificarile cand ai timp.

Inuta gr. I si II sunt ok, nu ti-a dat raspuns mai explicit???

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Fetelor, cand masoara dr T. la endo, E inseamna endometru, nu-i asa?
atunci spuneti-mi si mie care este dimensiunea "ideala" a endometrului? multumesc

inuta, imi pare rau ca nu te pot ajuta la intrebarea ta...cum am fost un pic absenta de pe forum nu stiu despre ce analiza vorbesti.

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana , asa este , endometru e notat cu E, trebuie sa aiba minim 8 mm la ovulatie ca sa poata sustine o eventuala sarcina, daca e mai mare cu atat mai bine!!!Foliculii trebuie sa aiba cca 22-24 mm, ei cresc aprox. cu 2 mm/zi, deci tu stai f. bine cu valorile pt z 11 la un ciclu de 30 zile!Succes maine draga mea!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

KOra, draguta multumesc muuult!
Tu ce mai faci, ca sapt trecuta eram (noi) in asteptare (pentru tine)....

Fetelor, am nevoie de vesti bune din partea voastra! nu mai apare nici o graviduta prin zona??

Sim, sa dea Dumnezeu sa devii cat mai repede viitoare mamica!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

kora..cred ca sunt mama panicii..
cand am vazut rezultatul deja am crezut ca am cancer. bine ca mi-am sunat sotul ca el cadea lat cred la o asa veste.
multumesc mult. pai nu mi-a interpretat nimeni nimic ca mi le-au trimis prin fax..asa am cerut eu ca nu am timp sa ajung..
deci e ok nu? asa in mare?
off..de abia astept sa primim si la spermocultura..sa vedem ce trebuie sa facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Alooooo, Inuta, pai ce-ai patit mama draga? Cum sa tragi tu asa repede concluzia ca ai cancer, Doamne fereste! Ia du-te mataluta la un medic sa-ti citeasca analizele astea, ca te zapacesti si tu si-l innebunesti si pe sotul tau! Auzi la ea? Linisteste-te ca il sperii pana si la Mos Craciun cu prostioarele tale! Hai, totusi, ia o ca sa fii cuminte!



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

l-am prins Ioana...chiar aveam nevoie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, eu nu am mai scris in ultimele zile, dar v-am urmarit discutiile... Am fost ieri la dr. T, suntem in 12 sapt si am inceput sa facem piruete si sa ridicam manutele in burtica. La inceputul lui ianuarie ma duc la dr Iosup si am inteles ca tot atunci pot afla daca pot face camera bleu.
Kristind, si pe mine m-au luat senzatiile de voma de prin sapt a 6-a. Le mai am si acum, dar nu chiar asa rau si des. Am observat ca erau mai nasoale daca aveam stomacul gol, asa ca recomandarea mea sa ai la indemana cate un covrigel, ceva. Apropo, felicitari!!! si sa fie intr-un ceas bun.

Mergi la inceput