Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor, am aparut si eu "meteoric" cum spune Felicia!(pe care o )
Pe aici sunt, va citesc zi de zi, dar nu prea am avut vesti, am fost putin si prin "butoi" si nu am vrut sa va trag si pe voi dupa mine, asa ca acum mi-e mai bine si ma gandesc la Craciun si-mi fac un plan de bataie pentru 2007!
M_Oana bine ai venit printre tutunici!
Va pupic si va urez o seara linistita:...Laura69silk, Teodora, Felicia, Vali_delide, Bonitta, Copilut, Amely, Claucia, Marina, Kitty_nic, Alexia28, Mamidevladut, Miruna79, Kora_Pop.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna dimineata..
cred ca sunt deja dependenta de voi..
laura mi-ai scris ceva de genul ..ca inainte de inseminare trebuie sa-mi faca stimulari..de ce? si ce inseamna asta? ca eu din cate stiu ovulez normal...si nu am probleme de acest fel.
deci la Sabyc? si acest lucru il stabilesc cu d-na Matei? pai atunci tutu nu are decat sa-mi spuna cand sa o fac...nu? ca doar nu mi-o sta el in cale..nu? sau e posibil?
oricum astept rezultatul de la spermocultura.voi credeti ca infectia ar putea sa fie cauza lipsei de mobilitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

'Neata buna fetelor!

Oanaaaa bine ai venit!! Cum a fost in weekend?Relaxant?Mai ai putin pana la vacanta...apoi vii si te apuci de sarbatorit... asa sa tot intre omul in !

Felicia te rog sa o treci si pe Oana pe listuta noastra, acum este pacienta d-lui dr. T , a scris diagnosticul sotului in pagina anterioara ( ea deocamdata are analizele ok) si ceea ce urmeaza sa faca in continuare.Multumim!

Inuta inseminarea sa face pe ciclu stimulat chiar daca ai ovulatie natural, deoarece asa sunt sanse mai mari de reusita, procentul reusitelor inseminarilor pe ciclu nestimulat ( natural) sunt sub 5%.fata stresata!Asta inseamna ca poti face doar luna urmatoare inseminare.

Teo da un semn azi, stiu ca esti la analize, tin pumnii si fata sensibila si optimista!!!

Fetelor sa aveti o zi senina si calduroasa in suflete ca afara e...dezastru, zambiti, maine va fi mai rau...( meteorologic vorbind, ca in rest numai de bine)!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by felicia_

Mai fetelor, pe unde ati disparut de nu mai vreti sa scrieti deloc? Subiectul acesta nu mai e la fel fara voi... Marinush, LauraVoinicu, Laurasilk, Zenobia, Didy, Ana_p, Ana_Id si Ioana ... asa, meteoric , iar Kitty, Alexia, MamideVladut, Amely, Silvana, Raza de Soare, Miruna79, mmc_nd deloc...


"De multe ori pierdem micile bucurii, asteptand marea fericire..." (Pearl S Buck)




Feli tu stii ca eu va mai citesc din umbra mai rarut asa dar nu am mai scris pt ca nici nu am ce deocamdata si nici nu mai mai simt in largul meu pe aici...Dar tu stii ca eu mult.
M Oana bine ai revenit la T, eu te citesc de foarte mult timp si chiar a fost o perioada destul de mare in care nu ai mai scris pe forum, cautam disperata pe la toate subiectele sa vad daca ai mai aparut, te citeam si pe forumul lui T ca tare mi-au prins bine cunostintele tale. Tin minte la o intalnire a tutunicilor la draga noastra Ioana cand v-ati intalnit si fetele de la FIV la o alta masa prima intrebare pentru Ioana a fost: cine este M Oana? Bafta multa la laparo si in continuare
Teodora bafta multa maine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!
Am inceput si eu ieri monitorizarea la dr T si au reiesit urmatoarele valori:
E = 7,6
OD = 11,5 9,5 10
OS = 12,6 12,9

a zis ca pentru z11 (la un CM de 30z) nu e chiar rau...
urmatoarea sedinta miercuri (adica maine), la 7h30 la Spitalul Elias.
Imi puteti spune si mie cum se ajunge acolo (ce gura de metrou, autobuz, tramvai...)? multumesc!

Va pup pe toate (vechile si noile tutunici)!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana scumpa mie mi se par chiar foarte bune valorile tale, ai facut ceva stimulare?Parca nu...foarte, foarte frumos, vrei sa faci gemeni cumva? DD sa te ajute luna aceasta!!!Abia astept sa ne scrii rezultatele peste aprox 2 saptamani!!Bafta multa, ma voi gandi la tine! Spitalul Elias e putin mai sus fata de cabinetul d-lui dr. , vis a vis de Manastirea Casin.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, multumesc mult pentru incurajari!!!
M-am gandit eu ca nu ar trebui sa fie prea rau, dar stai sa vedem ce sa mai intampla de acum incolo. Oricum, sunt mai linistita..
Nu am facut nici un fel de stimulare...exact acelasi lucru m-a intrebat si Tutu: "stimulare ceva, ai luat cumva Clomifen?"
Iti multumesc ca mi-ai zis unde gasesc spitalul.

Hai ca am reusit si eu sa va mai citesc, ati scris mult in cele 3 zile de absenta:

Vali, si imi pare rau ca au venit uratii peste tine... daca nu faci monitorizare in Z8, te duci totusi luna asta?

Teo, tinem pumnii stransi pentru tine (din cate am inteles ai laparo pe 2à dec). Sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa te linistesti, acum de sarbatori. Am vazut ca ti-a mai explicat KOra ce si cum...e important, ca sa fii mai stapana pe tine cand o sa ajungi acolo. Dar vei vedea ca o sa iasa bine! o pentru tine!

Inuta, nr spermatozoilor este foarte incurajator...Asteapta si spermocultura si vezi cum iese... Bafta multa!

M Oana, eu nu te cunosteam inca, dar bine ai revenit la dr T si multa bafta!

Clau, sa-ti traisca burtica si sa ai in continuare o sarcina la fel de usoara!

Copilut, ne gandim la tine si sa vii cu vesti bune!

Ysa, bun venit printre tutunici! Este prima data cand te duci la T., pe 27 dec?

Va pup pe toate si scuze daca nu pot scrie la toata lumea!



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Hei sa nu ma scoata nimeni din lista.
Eu sunt tutunareasa.
Cred ca e o confuzie de ID-uri.
Eu am termintat tratamentul cu Diphereline, dat de dr T , si astept sa-mi vina ciclul sa merg la T sa-mi faca laparo pentru a indeparta un fibrom.
Nu prea am avut vesti, fiind intr-o perioada de asteptare, de aceea nu am mai intrat.
Va pup si va doresc si imi doresc ca Mosul sa ne aduca.
MAGDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mada scuze, eu am facut confuzia,dar am si rectificat-o!Mult succes, acum Felicia va putea sa scrie diagnosticul in dreptul numelui tau.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc pentru urari fetelor. Cand am fost la dr T pe 13 dec eram Z14, asa ca T ne-a trimis repede acasa la treaba
Si acum asteptam ziua de 27 decembrie sa vedem daca am 'lucrat' cu folos sau nu. Poate trec pe lista de
Avand in vedere ca se apropie Craciunul, spor la treaba tuturor

Mergi la inceput