Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Felicia imi cer scuze, cred ca am creeat o eroare: am recitit pe la FIV si acolo se gaseste Madalina28 care face acum FIV la Giulesti, iar pe lista noastra este Mada28 ,probabil ca sunt persoane diferite.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Teo foarte frumos ca ai facut bradutul si noi plecam sambata la parintii mei si ne intoarcem pe 28 probabil.Eu oricum te sun pe 20 dupa masa sa stiu ca esti bine!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Buna seara fetelor! Vad ca toata lumea e foarte agitata,... cumparaturi,planuri pt sarbatori.Imi plac cel mai mult sarbatorile de iarna,mai ales luminile de pe strazi,toata atmosfera aceasta.
Eu abia astept ziua de 27 dec. sa ma duc la T., voi fi in z15.
Va trimit multi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Dr T s-a apucat si de inseminari, cu dr Matei la CFR 2.
Dar numai dupa laparoscopie si in functie de timpul disponibil........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

M Oana,multumim mult pt.informatie.Nu se stie care din noi va avea nevoie si de asa ceva!
Din pacate,pentru unele fete nu e atit de simplu!
Si nu tb sa ne cramponam daca doctorasul nostru priceput s-a apucat de toate procedurile.Stim cu toatele ca n-o face pt.banuti ca altii,ci din pasiunea lui pentru aceasta mare necunoscuta:infertilitatea cuplurilor!
Hai c-am devenit prea serioasa,dar mi-am adus aminte de unele ,,chestii''.Si Oana mi-a rascolit putin sufletelul!
Pupam fata!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

"Daca vei reusi sa-ti pese si de altii in afara de tine, vei avea succes si te vei simti implinit".

Teo, fata mosului e de acord cu tine, chiar daca viata nu e mereu o poveste superba, in care binele si frumosul sa triumfe, in fiecare secunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Buna Oana! Chiar citeam niste postari ale tale din 2005, despre hiperprolactina. Si mie mi-a iesit prolactina marita,progesteron mic (lipsa ovulatie)mi s-a recomandat bromcriptina, am deja 3 luni de cand l-am inceput. Pe 27 ma duc la T sa vedem ce zice.
Te si-ti doresc sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Oana, daca am retinut bine, problema cu prolactina era la sot,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Of,of,fata mosului,ce-mi ,,pricepusi'' tu vorbele cu subinteles.Ce bine-ar fi sa fie toate roz sau macar putin lila.
Si nu intimplator mi-am ales acel motto!
Tu cum stai?Ai inceput analizele?Sau mai intai Barcelona si din ianuarie.
Iti doresc din suflet sa te bucuri de aceste sarbatori si sa pasesti in noul an plina de optimism!
Sa stii ca ,,te citesc'' de mult timp din umbrala FIV si la ,,vechi aspirante''!Sunteti o ,,gascuta''de fete tare haioase si ma mai hranesc si eu spiritual din postarile voastre

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ma, iubitele mele, iouu credeam ca exista paravane intre subiecte si cand sa va spun povestile mele, na, ca am ramas cu gurita cascata de cat de bune cititoare sunteti....

Isa asa e, prolactina marita e la sot si tot acolo si adenomul hipofizar descoperit in urma unei tomografii. Eu am testat evolutia prolactinei lui si cu bromcriptina si cu mastodynom, dar dostinexul a fost solutia salvatoare, mai ales ca la el prolactina e de 4 ori marita, iar la el a fost si este cazul unor medicamente "serioase". Mastodynomul e din plante, e mai safe, numai ca trebuie un tratament de lunga durata, iar barbatii nu prea sunt consecventi in astfel de tratamente. La bromcriptina nu prea am avut rezultate, dar nu sunt 2 organisme identice pe lumea asta. Testeaza prolactina dupa cele 3 luni de tratament, apoi, daca nu da rezultate, poti incerca celelalte 2 medicamente. Noi asa am facut.
Aaaa, inainte de a merge la Tutu ar fi bine sa repeti prolactina, sa vada omu' cum ai reactionat la cele 3 luni de tratament. Eu la fiecare vizita ma duc cu toate temele facute si am nota 10 pe linie si asa reuseste si el sa treaca cu 10..........
Teo via Barcelona, apoi laparoscopie, apoi GIFT/ZIFT (prefer ZIFT-ul FIV-ului), dupa cum se stabileste din vizionarea laparoscopica. Eu sunt in situatia in care nu ma suspectez de nimic pe interior (nici medicii care m-au studiat pana acum nu ma suspecteaza) insa nu ajung la cele 2 proceduri, fara o vizionare amanuntita pe interior, desi am tot sperat ca exteriorul sa-l convinga pe domn doctor, dar toata artileria mea verbala a capitulat in fata tehnicilor medicale.
Dar daca ma supun acestor proceduri medicale draconice, asta nu inseamna sa nu ma amuz teribil pe seama lor, asa trec cu voiosie peste toate luptele cu balaurii, din poveste.....
De multe ori visez ca zbor (in somn, desigur) si este asa un sentiment extraordinar sa prinzi aripi....... In viata asta, de zi cu zi, aripile le prinzi daca te lasi purtat de voie buna si imaginatie.....
Bradutul l-am impodobit si eu, de saptamana trecuta, dar inca lucrez la imaginea lui, asta pana vineri, cand plec la Valcea, unde ma asteapta alti pomisori cu crengutele intinse spre imaginatia mea......... Anul asta l-am dedicat jucariilor.
Kora stie.....
Pe langa cateva globulete transparente (Bam Boo), pe crengute am asezat ursuleti de plus imbracati de sarbatoare, bebelusi din portelan (am gasit la Brasov cu 4 lei), ingerasi de portelan (Sara Blu), funde imense, iar sub bradut cutii de tabla (in genul celor pentru cozonacii italienesti Panettone)..........

O seara linistita si plina de magie........

Mergi la inceput