Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Da Inuta, a facut inseminare si Diddy cu d-na Matei si inca un dr. ( nu mai stiu cum se numeste Mateescu parca ) la CFR 2.Vezi...tot ar trebui sa vb cumva cu d-na Matei....

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

kora multumesc din suflet. atunci voi sta pana la ora 19 daca se poate si tot intru la ea.super veste. mii de plecaciuni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Salut,
Vreau sa ma inscriu si eu aici. In octombrie anul asta am avut o sarcina oprita in evolutie si m-am hotarat sa ma duc la dr. T. Am fost pe 13 decembrie prima data. Nasa mea se duce tot la el si e foarte multumita. Am vazut ca sunt pareri controversate pe forum, dar eu cred ca e OK. Nici eu nu am stat foarte mult timp in cabinet, dar m-a lamurit.
Bafta tututor fetelor de pe forum. Se dea Domnul sa fie cat mai multe gravi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Mai fetelor, pe unde ati disparut de nu mai vreti sa scrieti deloc? Subiectul acesta nu mai e la fel fara voi... Marinush, LauraVoinicu, Laurasilk, Zenobia, Didy, Ana_p, Ana_Id si Ioana ... asa, meteoric , iar Kitty, Alexia, MamideVladut, Amely, Silvana, Raza de Soare, Miruna79, mmc_nd deloc...
sim_stoian, bine ai venit printre noi! Imi pare rau pentru sarcina oprita in evolutie, pot doar sa imi imaginez ce greu iti este... eu te trec pe lista aspirantelor, dar tu sa nu stai mult, sa treci repede la , bine?
Teo, multumim pt vesti! Si miercuri sa ne spui acelasi lucru despre tine!
Copilut, ce mult ma bucur ca totul este ok! Refacere usoara si asteptam vesti bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

sim stoian bine ai venit printre noi, imi pare rau de problema ta din trecut,sper ca dr. T sa te ajute si cat mai curand sa ne anunti ca esti posesoare de burtica ,adica !

Ar fi nevoie de cateva modificari pe listuta,daca nu e cu suparare...Irina br a nascut,dar se regaseste si pe lista de gravidute,Bonitta din fericire nu mai are chist pe ovarul drept,Ana_p face laparo in ianuarie, Copilut a facut azi si stim deja rezultatul, Mada28 e in plina procedura de FIV la Giulesti, asta asa in mare....

O zi frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Copilut , imi pare bine ca esti bine si nu ai nimic...
Teo , bafta maine si poimaine si sa ne dai vesti bune la fel ca si Copilut
Inuta , ia legatura cu Matei pt inseminare dar si cu dr. T ,fiindca el te va monitoriza si iti va spune cand sa faci inseminarea . Dr Matei face inseminari la Sabyc cu dr . Miciner(eu numai aici am facut) , si la CFR 2 cu dr. Mihalache (ceea ce nu iti recomand). Nu stiu daca dr. T face inca inseminari . De fapt nu dr. Matei iti face inseminarea , ea doar va prepara sperma , ci dr mai sus amintiti , oricum te va lamuri si dr. T , bafta . Daca vrei sa faci inseminare va trebui sa faci si stimulare .
Felicia , sa va iubiti la liber luna asta si sa ne dai o veste buna in ianuarie.
Despre mine nimic nou , acum iau o pauza fiindca nu ma simt prea bine de la menogonul asta deloc , pe langa faptul ca nu si-a facut efectul deloc mai am si o stare de voma continua si ameteli non stop.

Va pup pe toate fara nici o exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kora, nu e cu suparare, (poate m-a deranjat putin doar tonul impersonal...)
Recunosc ca mi-a scapat Irina, despre Copilut voi scrie dupa ce intra ea sa ne spuna exact, nu te superi, nu? Despre Mada28 nu stiam... banuiesc ca nu mai e pacienta dr T, daca e in plina procedura FIV la Giulesti? O scot de pe lista?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!
Of, Doamne, aglomerata saptamana se anunta..
Kora, multumesc din suflet pentru toate detaliile care imi vor fi foarte-foarte utile.
Felicia, eu sunt pe aproape, numai ca nu prea mai apuc sa scriu nimic, ca la serviciu toate sunt pe capul meu si imi umplu timpul cu ele si acasa.
Raportez si eu: am fost azi la T si- surpriza- pe coridor nu astepta nimeni, desi era 4 si ceva. Am intrat repejor la o noua runda de monitorizari, valorile sunt OK: z. 10, E=8,9, OD=21,7. Cam asta e, ma duc iar miercuri dupa-amiaza.
Pup toate fetele optimiste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna seara!

Felicia m-am gandit ca deoarece timpul trece, intervin modificari si e bine de rectificat datele,eu am ceva mai mult timp pt net deocamdata asa ca am aflat mai multe amanunte si ti le spun si tie: Maria 08 este suspecta de hidrosalpinx, va face laparo dupa care (depinde de rezultat) urmeaza poate cateva inseminari si apoi FIV, Mada 28 a fost pacienta lui T, dar deoarece avea nevoie de FIV si-a deschis dosar la Giulesti mai demult ( nu stia ca dr. T incepe FIV ), la fel Lachione care acum e fericita graviduta,Ana_id are probleme cu spina bifida,din pacate nu a mai scris demult…, danotino este in prezent pacienta d-nei dr. Cezara Bucur…,Ellis stiu ca posteaza pe la subiectul FIV…,si Laurasilk a mai tot scris despre problemele ei, dar nu mai stiu sa spun concret poate iti spune ea exact ce sa scrii la diagnosticul ei,Iyoana a facut monitorizare luna aceasta,daca imi mai amintesc ceva am sa scriu.

Ana _p cu placere draga fata, ai niste valori f. bune, poate da DD si nu mai ajungi la laparo!!!
Teo mai da un semn imi lipsesti din zona...!!!

O seara frumoasa tuturor!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Hai ca intru si eu in graba!
Sunt fff fericita,am impodobit bradul si e o atmosfera atit de placuta in casuta noastra ca m-au napadit toate nostalgiile.Am cumparat cadouri,le-am impachetat frumos si asteptam sa le daruim cu mult drag!
Am fost intr-o alerta maxima toata ziua,la cumparaturi,la medicul de familie,la niste prieteni.Plus trebuta de acasa.Vreau sa-mi pregatesc toate cele,sa stau linistita.
Joi,imediat dupa ce voi fi externata voi pleca la parintii mei ,la Ploiesti si voi reveni dupa Craciun,probabil.Detalii despre laparo,cu siguranta la intoarcere.
Maine seara imi voi chema socrii si cumnata sa le ofer darurile de Craciun,restul le vor primi la destinatie.
Cam atit,intru mai tz sa va mai pov.una-alta!
Maine dimineata ma voi duce si pe la Copilut,asa ca voi veni cu hot news!


Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput