Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:


Buna fetelor!
Teo ma gandesc la tine, sper sa fie totul nu bine, ci foarte bine,acum précis faci nani,…
Oana un special pentru o fata speciala
Copilut felicitari inca o data pt. “verdictul” tau,spermograma sotului sunt convinsa ca se va imbunatati cu un tratament adecvat, stii tu e suficient unul si bun!Bafta pe viitor!
Diddy mult success in luna aceasta, nut e mai gandi la nimic, relaxeaza-te si fii fericita de sarbatori,poate asa va sosi si… Nu are rost sa faci presupuneri ca ai endometrioza sau orice altceva, e pacat sa intunece norisorii gandurile unei fete frumoase,daca vei ajunge totusi la laparo vei stii concret daca ai sau nu ceva.Am sa iti dau toate detaliile pt laparo,stai linistita,dar numai daca va fi cazul,ca poate nu va fi….Eu iti doresc o luna plina cu surpizele cele mai placute!
Kristind sper ca esti mai bine si poti sa papi cate ceva, bebe are nevoie sa se faca mare si voinic!
Inuta ciclul stimulat este pe baza de Clomifen si bromcriptina,adica ai sa iei din z 5 – z9 ( daca ai CM de 28 zile ) cate o pastiluta de Clomifen ca sa ai cati mai multi foliculi la ovulatie,asta inseamna: mai multi foliculi = mai multe sanse.Iti va explica dr. T totul,tu doar trebuie sa il anunti cand vei fi z1 si lungimea CM-ului tau ( daca e de 28,29,30 etc ), cand va fi ziua optima ( a ovulatiei, observata ecografic din 2 in 2 zile,) te va chema la inseminare impreuna cu sotiorul care va dona ( cred ca va trebui sa aveti abstinenta vreo 2-3 zile inainte de recoltare ca sa fie cati mai multi si mai fortosi ), hai ca e simplu, nu te stresa si petrece sarbatorile linistita si cu muuulta dragoste…

Fetelor eu sunt cam necajita ca CM-ul meu nu a sosit inca, e z34 si incep sa imi fac probleme,am tot felul de senzatii prin burtica de aprox. o saptamana dar de venit …nici gand.Exclud o posibila sarcina si atunci as vrea sa stiu daca e normal sa intarzie…de obicei imi venea intre 28-30-31 zile , o singura data anul acesta a venit la 32 prin primavara. Cred ca mai astept pana maine si daca tot nu vine il sun pe T,ca sambata noi plecam in nordul tarii si nu sunt deloc linistita.Am inteles ca tuturor care ati facut laparo v-a venit cand trebuia, nu a intarziat, sau nu am inteles bine?Va pup, va rog sa nu faceti galerie, nu e cazul si nu mi-ar pica bine…totusi sunt candidata FIV asa ca nu e posibil…Multumesc!

O zi cat mai buna !



Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna dragele mele !

Copilut, FELICITARI pentru rezultatul frumos de la laparo !!! Refacere rapida si de-acum unda verde la bbei !!! Spermograma sigur o veti imbunatati (mobilitatea) cu ceva naturiste, sa dea Domnul sa ne dai vesti bune in curand !!! Multumesc frumos pt. cuvintele si gandurile calde !

Fetelor, am vesti despre TEO "am avut trompele cam ametite, citat din Mr. T, dar acum sunt 100% BETON..." DECI, E DE BINE SI FFFFF BINE !!! BRAVO SI FELICITARI !!! Ai grija de tine acum si refacere rapida ! +

Fetelor intru mai tarziu...este nebunie la firma...

Va pup pe toate !

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , TEO este bine , a avut niste trompe ametite si acum este BETON , am primit de la ea mesaj putin mai devreme..... O sa mai vb cu ea dupa amiaza ca acum cred ca face nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata! Ma bucur ff mult pt Teo! Felicitari si asteptam cat mai curand vestea cea mare!
Fetelor, care deschideti un capitol nou? Cred ca ar fi cazul sa predau stafeta, poate se inmultesc -dutele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mi-a trimis si mie Teo mesaj, ma bucur enorm ca este bine,am sa o sun si eu dupa amiaza.

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Felicia ai avut mana buna, ca uite-ma :
Asa ca trebuie sa deschida altcineva un nou capitol ca sa fie si Felicia!!!!!!!!!!!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Felicia , uite ca raspund la apel!

Stiu ca n-am mai scris, dar v-am urmarit, sunt cu sufletul si rugaciunea alaturi de voi, la bune si rele. Va pup pe toate colectiv, nu-mi scapa nici una, sa stiti!

Pentru noi a fost o perioada grea, cu fel de fel de vesti proaste, de toate felurile. Tin insa tratamentul homeopat in continuare, sa vedem ce ne mai zice Dr.T dupa ce trece postul.

Ultima veste proasta a venit chiar ieri, o ruda apropiata a primit un diagnostic deloc bun, asa ca am fost tare amariti. Vreau sa ajung cu diagnosticul la dr. T azi, aveti idee daca este azi la cabinet si pana la ce ora? Saru' mana!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by copilut

Zenobia , cand esti programata la laparo?

Copilut



Pe 14 februarie. Poate o fi cu noroc. Ma bucur ca te simti bine.

Feli, te pup.

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarissa spune:

Buna ziua la toata lumea.

Citesc de mult ce scrieti voi aici si cum am avut marele noroc sa raman insarcinata inainte de a ma apuca de investigatii amanuntite (trecuse 1 an de cand incercam) m-am hotarat sa imi aleg un medic bun. Si cum voi il laudati atat de mult pe dl. Tutunaru m-am gandit ca ar fi bine sa imi fac o programare. Zis si facut. O sa va povestesc in continuare cam cum a decurs totul si sper sa nu supar pe nimeni...este strict experienta mea...si vreau sa imi lamuresc niste aspecte.
Deci, programare la cabinetul dansului la 19.30. Prevazatoare, fiind prima data cand mergeam, ajung cu jumatate de ora mai devreme. Inauntru o multime de burtici. Stiind din experienta ca o consultatie dureaza in jur de 20 min. m-am cam speriat la gandul ca trebuie sa astept pana intra toate mamicile din fata mea. Dupa ceva timp am vazut ca fetele nu stau mai mult de 10 min. inauntru.
Am intrat pe la ora 8.30 cred. Intrevederea, desi prima, a fost scurta, 12-13 min. Dl. dr. a fost super expeditiv, s-a uitat rapid peste analizele mele si echo de la 12 sapt., a facut comentarii acide si intepatoare, nu m-a intrebat nimic esential sau important, nici cum ma simt, nici ce vitamine iau sau daca iau, in schimb mi-a zis la final sa iau Bio-Marine...mentionez ca eu am o infectie cu Chlamydia si abia asteptam sa ajung la dansul ca sa imi zica cum o rezolvam (pt. ca asteptasem sa treaca primul trimestru ca sa pot lua medicamente). Nu a parut sa ii pese prea mult de asta...dovada ca nu mi-a dat tratament..chiar a trecut peste intrebarea mea ref. la infectia asta. Eu imi fac echo la dr. Iosup la CMU (pt. ca suntem arondati) si nu platim...eram incantata ca dr. T. lucreaza cu Iosup la cabinetul sau...nu a fost de aceeasi parere dr. T. cand a comentat ca e nasol ca imi fac echo gratis la CMU...asta insemnand ca nu voi cotiza la cabinet pt. ele. M-am mirat de acest comentariu si chiar sper sa fi fost o gluma proasta...pt. ca stiam de la voi cat de nematerialist este acest medic si ce persoana deosebita este. Sincer, cu mare regret o spun, ca am plecat super dezamagita, bulversata chiar, nu intelegeam ce mi s-a intamplat. Nimic din ceea ce citisem despre acest medic nu era real, cel putin nu l-am recunoscut deloc din descrierile voastre. Ca sa fie totul complet m-a programat sa imi faca el masuratorile pt. triplu test (considerand ca Iosup m-a sfatuit sa le fac prea tarziu in ianuarie) si pentru ca mi-am permis sa ii spun ca e ok ora 19.40 cand mi-a zis sa vin la masuratori, desi nu am reusit sa inteleg in ce ordine intra pacientele, pt. ca nimeni nu le striga, iar ora mea de programare fusese oricum depasita, mi-a raspuns ca se intra dupa inaltime. Am crezut ca nu aud bine. Mi se pare total deplasat comportamentul pe care l-a avut si nu inteleg daca asa este mereu (ceea ce ma face sa ma intreb de ce il iubiti voi atat de mult) sau poate doar a avut o zi proasta. Ideea este ca m-a pierdut de pacienta, simt ca nu as putea avea incredere in el, si nu cred sa conteze asta prea mult ca doar are atat de multe paciente incat e posibil ca a si uitat cum sa se poarte cu cele noi.
Scuze ca m-am intins atat de mult, sper ca nu am suparat pe nimeni, daca am facut-o imi cer scuze. Va doresc sarcini usoare si bebici frumosi si sanatosi.

Clarissa



A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie. ( Antoine de Saint-Exupery )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Clarissa nu se supara nimeni pe tine.

Aici insa esteun subiect in cadrul caruia chiar ca ii suntem fane domunului doctor. Pana la un punct, cand unele dintre noi se muta la alt subiect. Daca nu le mai place. Dar acesta este al lui. Eu asa cred, ca de aceea suntem "optimiste si gravidute ale dr. Tutunaru".

Imi pare rau ca nu l-ai recunoscut din descrieri, poate comportamentul lui este interpretat de fiecare in felul lui, si daca nu esti pe aceeasi lungime de unda il poti interpreta intr-un mod neplacut.
Imi pare rau ca ai plecat dezamagita, s-a mai intamplat, precum s-a intamplat ca prima vizita sa reprezinte o super-incantare pentru multa lume.
Au mai fost discutii de acest gen aici, si eu personal cred ca nu aici le este locul. Aici discutam probleme, griji, fericiri, intrebari, si avem un lucru comun - doctorul al carui paciente suntem.

In general el nu intreaba daca nu intrebi. Deci daca te duci cu listuta poti pune toate intrebarile posibile. Dar nu mai este cazul acum, daca te-a pierdut de pacienta.

Iti doresc sa gasesti doctorul cu care sa comunici cel mai bine si un bebic sanatos si mancacios.

Cat despre eco gratis la Iosup e super!


Pupilici



8+

bb mic

Mergi la inceput