Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-19

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Inuta am intrat iarasi expres pt tine esti o fata super haioasa ,m-ai facut sa rad in hohote , esti tare simpatica!!!!!!!Sa dea DD sa "te salute" cat mai des si la 80 de ani la fel!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Inuta,esti mortala...
Asa ,,efecte''nebanuite are acest Tribullus Terestris?Pina acum fetele ai caror soti au consumat n-au ,,reclamat''asa ceva
Super!!!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Teoooo trebuie sa recunosc ca si al meu sot de cand ia Trribullus...ma lasa cu febra musculara, nu ca inainte aveam ceva de comentat dar parca acum e prea de tot....da' nu ma plang!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Kristin, in primul rand felicitari si sa dea DD sa te bucuri de bb mic si sa fiti amandoi sanatosi si voinici. Ma bucur f. mult pentru tine.

Fetelor, ultimele 2 saptamani au fost un cosmar la servici, asa ca si acum intru in fuga sa va pup pe toate si sa incurajez viitoarele noastre laparoscopiate: Copilut si Teo! Fetelor, va doresc din toata inima sa se termine totul cat mai repede, sa va recuperati si mai rapid, si ce e cel mai important sa va dea T raspuns bun. Copilut, cred ca tu intrebai cum e cu analizele - eu tot intr-o luni sunt programata la laparo, si mi-a zis sa vin de vineri sa facem internarea si analizele si apoi sa ma prezint luni dimineata. Presupun ca si la tine va fi la fel. LA Beta HCG nu stiu daca iti iese ceva - in ce zi esti maine? Eu din cate stiu BetaHCG iese cam de la 7-8 zile de conceptie.
Teo, imi pare rau de rezultatul spermogramei, sincer eu nu ma pricep sa te incurajez la cap. asta - pe barbatiorul meu il pot exploata drept donator. Scriai tu acum cateva zile cand a fost discutia cu Kristin ca ai sentimente in contradictoriu ref la T si laparo si te inteleg perfect, aceleasi sentimente am si eu, dar pana la urma eu pentru laparo am venit la el, asta este telul meu. Cred ca si tu ar trebui sa privesti asa situatia si o sa vezi va fi totul bine - zicea cineva daca stii cum sa comunici cu el, ceea ce, e drept, este putin cam problematic , dar daca reusesti cred ca nu poate sa iasa decat bine.

Cat despre mine, de ieri din z23 au inceput petele maronii asa ca ...mai incerc luna viitoare care e ultima inainte de laparo.

Pentru toate celelalte fete, care sper din suflet ca ma iarta pentru ca nu va scriub la fiecare, multi multi pupici si sper sa reusesc saptamana viitoare sa fiu putin mai vorbareata.

Va pup pe toate fetele dragi si va doresc weekend super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Exact Kora..febra musculara.. ..si ma gandeam eu de unde e...ca doar ma lasai de sport de ceva vreme....sa ne fie de bine atunci...si sa ne "plangem" numai de astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bonitta spune:

FELICITARI!!! Kristind. Ma bucur mult pt. tine, bine ca esti bine si samburelul la fel.Bravo, mamico!
Diddy- imi pare rau ca nici acum n-a fost sa fie... stiu cum e sa te apropii cu pasi repezi de laparo... Dar mai e o sansa pana atunci, nu? Eu iti tin pumnii.
Copilut si toate fetele care se pregatesc de laparo, va tin pumnii si va astept cu detalii.
Ioanatugs- deci nu e atat de negru cu sotul. Te
Teodora - nu intra in panica deocamdata, stai sa vezi ce zice si Calomfirescu. Problema cu mobilitatea se poate rezolva.
Cat despre Tribullus T., fetelor, ce haioase sunteti! Si al meu sot ia asa ceva, ca a devenit sport national inghititu de T.T. la sotii cu probleme, dar nu a avut nici un efect pana acum.Oricum, al meu poate sa ia si elixir de T.T., si tot degeaba, ca e mereu obosit si stresat cu serviciul, ajunge tarziu acasa si mai si lucreaza cand ajunge.. Asa ca, eu nu mai sper nimic, iau totul asa cum e si cum o vrea Dzeu...
Va pup pe toate, fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Kora,draga,infectia a suspectat-o dupa ce a vazut nr.crescut de leucocite,aglutinarea lorA sper si faptul ca sotul meu i-a spus ca din cind in cind,acuza dureri si usturime la urinat.L-a intrebat daca a avut 4-5 zile succesiv febra mai mare de 39-40C,ceea ce nu a fost cazul,daca lucreaza in caldura,iar nu e cazul...
Necrospermia=spermatozoizi morti.Pe langa aia 50 milioane vii,sunt fff multi morti!Si ei au murit fie din cauza unei infectii fff probabil cu chlamydia,ori din cauza caldurii,nu e cazul!
De-aia ne-a recomandat vizita la urolog si cu spermocultura care va fi gata pe 20.12.2006.

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kristind, acum pot sa iti spun si eu FELICITARI cu inima impacata! Iti doresc ca de acum inainte sa ai parte numai de bucurii, iar bb sa se dezvolte normal, fara probleme! Pregnyl se gaseste cam peste tot, vezi ca se da gratuit pt ! Iti trebuie doar reteta de la medicul de familie!
Copilut, in mod sigur iti va face internarea vineri, asa ca, daca vrei, il suni azi, daca nu... mergi maine dimineata cu buletinul, adev de la serviciu si trimiterea.
Ioana, ma bucur mult ca te-ai mai linistit!
Mai fetelor (stiti voi care ), mi-e dor de voi! Pe unde umblati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Kristind, felicitari si numai bine iti doresc tie, sotului tau si bebelusului cel rezistent! BRAVO!


Teo, imi pare rau ca nu e chiar roza situatia, dar sunt convinsa ca o sa fie bine, daca faceti ce zice nenea dr.

Ioana, ma bucur pentru vestea cea buna! Sa dea Dumnezeu sa va faceti bine cu totul ca sa nu mai fiti suparici!

Inuta, ma bucur si pt tine ca ai reusit sa mergi cu sotul tau si ca v-ati linistit!

Kora, deci de la T.T., ti se trage tie optimismul....ahaaaa....

Vali, ce se aude dinspre Rusia? Ce inseamna GIFT?

eu sunt ok, mult de munca....ca peste tot, de altfel..

Va pup pe toate si va doresc o zi excelenta!



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Iyoana,
GIFT = Introducerea in Trompa a Gametilor, a ovulului si a spermatozoidului.
Este o metoda cu sanse mai mari de reusita decat IA si costuri mai mici decat FIV. Evident, conditia esentiala este ca trompele sa fie permeabile si functionale (macar una).
Eu am deschis un subiect pe aceasta tema, dar fetele, se pare, sunt cam sceptice (inca nu venise confirmarea ca Tutu va face GIFT).
Sa ai o zi frumoasa!

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput