Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Salutari celor de pe forum!
Eu tot la capitolul aspiranta sunt... de cand nu v-am mai urmarit vad ca s-au intamplat multe .... sunt mai multe mamici cu bebici si mai multe insarcinate... Super ... e de bine... vom urma noi.... aspirantele...

Eu va sfatuiesc sa repetati spermograma la Medical Analysis, pe General Manu, Tel 550650. La IDS nu prea am incredere ... mi-a povestit o asistenta de laborator care a lucrat acolo ca nu prea fac treaba buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

blondiemonik puteti sa refaceti spermograma la sanmarina ca noi am facut la syunevo initial si a iesit dezastru apoi am repetat la bucuresti(medsana) si la sanmarina si a iesit cat de cat bine (14 mil) fata de 5 mil de la synevo.
Oricum nu prea fac analize la synevo deoarece verisoarei mele i-au zis ca are copilul ei leucemie si dupa ce a repetat analizele la bucuresti a primit si scuzele,de rigoare, de la synevo cum ca au incurcat analizele.
Oricum repetati in alta parte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Rubia, poti sa ne spui te rog unde este cabinetul de analize medicale Samarina? Multumesc.

Noutati nu am. Doar ca m-am hotarat ca in ianuarie sa facem IA. Asa cred.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Nici eu nu recomand IDS pentru analize. Eu patit-o cu un rezultat de la ei.Am fost cu proba colectata de dr. Daduianu la ei pentru chlamydia si ureaplasma si mycoplasma sambata si am intrebat cand este gata rezultatul si mi-au zis ca nu stiu. Zic pana joi pot sa am rezultatul, la care asistenta imi zice mai sunati dvs pe luni si va spunem. Sun luni si intreb cand pot fi gata, raspuns "a pai nu stim" , zic "pai cum nu stiti" mie imi trebuie pana joi ca atunci ma duc la control si trebuie sa le am. Mi-au zis sa ma duc joi pentru o parte din ele , m-am dus si imi daduse rezultatul la chlamydia-pozitiv, iar la restul scria ca sunt in lucru. Am intepenit pentru ca in iulie facusem testul papanicolau si acolo scria clar ca nu am asa ceva. Am ajuns vineri la dr. in Bucuresti si mi-a zis sa repet analiza unde ma trimite ea ca acolo se lucreaza bine. Am fost saptamana trecuta marti si martea asta am luat rezultatul pentru tot( chlamydia, ureaplasma/mycoplasma, secretie de col, secretie vaginala, testul papanicolau- asta a durat mai mult ca timp in rest erau gata in 3 zile) si surpriza toate analizele sunt bune, nu am nicio infectie nimic , nimic, de chlamydia nici vorba. A si ma suna sambata de la laborator sa-mi spuna ca am rezultatul gata, cand eu fusesem la dr vineri.
Eu am ajuns la concluzia ca nici macar o banala analiza nu mai pot sa fac in orasul asta, pentru tot trebuie sa bat drumul pana la Bucuresti, nu mai am incredere deloc in laboratoarele din Constanta.



Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Eu am patit-o la MedStar 2000 ca m-au scos cu chlamidia pozitiv si dupa ce am repetat-o la inca alte 2 laboratore m-am linistit, ca de fapt nu aveam nimic. Imi este si terama sa mai fac analize, ca cine stie cu ce ma maiscot astia.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

Fetelor,multumesc muuult pt toate sfaturile,chiar eram in necunostiinta,pt ca in-afara de Synevo si Provita,chiar nu stiam alte laboratoare. Stiam si de Samarina,care e pe Mamaia,putin mai jos de intersectia cu Bdul Tomis,pe dreapta la parterul unui bloc.Nu stiam totusi ca fac si spermograme.
M-ati uimit cu promptitudinea voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Acum realizez si eu unde este cabinetul Samarina, dar nici eu nu stiam ca se fac spermograme acolo. Mi-ar conveni sa incerc pentru ca este foarte aproape de locuinta mea.

Blondiemonyk, nu ar trebui sa te mire promptitudinea noastra, pentru ca de aceea ne-am adunat toate pe acest forum, ca sa ne ajutam acolo unde putem si avem cunostinte.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! "La multi ani!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Nu pot inca sa spun"Buna dimineata la Mos Ajun",dar,dat fiind ca deja unele dintre fetele noastre pleaca de sarbatori,vreau sa urez Craciun fericit,in sanatate,dragoste,liniste si speranta!LA MULTI ANI!

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

fetelor, va doresc un craciun fericit, sa vi se implineasca toate visele si sperantele si sa pasim cu iubire si credinta in noul an!!!
CRACIUN FERICIT si LA MULTI ANI tuturor!!!!

Deea, mami de Eric

PICS

dortmund

Mergi la inceput