Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

A-deju felicitari, sa-ti traiasca bebelusul si sa fie sanatos!
Mada bine ai venit acasa cu micutul Darius! Va pup pe amandoi!
Va mai asteptam pe amandoua cu impresii de proaspate mamici!

Va pup fetelor pe toate si mai vorbim vineri!

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

a_deju felicitari sa va traiasca bebe eric
am modificat listuta
mada pentru tine si bebe darius
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna ziua, fetele mele.

Am si eu o intrebare. Am postat si la Endometru dar fetele cred ca nu stiu si problema imi sta pe creier. Va rog, daca stiti raspundeti-mi si mie daca pot exista foliculi care sa aiba 2,2 cm lungime si 1,1 cm latime, adica foliculi care sa fie lunguieti. Deci asa o formatiune pe ovar poate fi folicul, sau chist, in conditiile in care la eco de acum o luna nu aveam asa ceva (daca era chist se putea forma asa de repede, intr-o luna) Normal ca eu sper sa fie foliclul, dar mi se pare foarte ciudata forma. Va rog mult spuneti-mi si mie o parere. Chestia asta mi-a gasit-o luni la eco de care va vorbeam dar am uitat sa va spun.


Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

Fetelor,n-am mai scris demult dar va urmaresc zilnic(cred ca e o dependenta).Acum s-a mai ivit o problema..cam mare.Spermograma refacuta dupa 2 ani a iesit nu prost,FOARTE prost!
mobili - 0%
imobili/mobil.redusa - 100%
forme normale - 10%
forme aberante - 90%.

E posibil sa fim asa ghinionisti si sa ne fi gresit laboratorul spermograma? Pt ca ,sa nu fie nici macar un 1% mobili mi se pare cam imposibil. Noi am recoltat-o la ora 08.27 iar ei au scris pe buletin 08.50. Sa fie o greseala? Poate va uitati si voi pe buletinul vostru sa-mi spuneti daca ora coincide cu ora voastra.
Spuneti-mi va rog unde as mai putea s-o repete sotul.Acum am facut-o la Synevo-Medicover Rombel.
Am uitat sa va zic: zile abstinenta-5 zile (contact sexual-marti seara,analiza-luni dimineata).
Si apropo! Cred ca motivul din cauza caruia sperma "curge" dupa actul sexual este timpul de fluidizare,care tb sa fie <30min.Deci nu din cauza spermatozoizilor imobili sau lenesi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

AngeliqueS, eu stiu ca foliculii sunt chiar lunguieti.Nu poti sa te ingrijorezi de pe acum ca ar fii chist.Daca erai cam din ziua a 8-a inseamna ca este folicul.Daca ai facut eco pana in ziua 5 atunci poti sa-ti pui un semn de intrebare.Si doar daca la urmatorul ciclu tot mai exista pe ovar...atunci poti sa-l numesti chist.
Deci,recapitulez : daca faci eco pana in ziua a 5-a si-ti apare o formatiune,si nu dispare la urmatorul ciclu, atunci e chist. Dar daca faci eco din ziua a 6,7,8-a si-ti apare formatiunea,atunci e folicul. Depinde cand ovulezi,sau cand presupui tu.
Si DA, poate sa fie chist si dupa doar o luna.Trebuie doar urmarita evolutia(poate sa dispare dupa un ciclu, sau poate sa fie folicul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ufff, blondymonik, imi pare asa de rau de asemenea rezultat!

Ora de pe buletin este ora la care ati dat proba laboratorului, ora recoltarii o scriu ei doar pe borcanas, deci in privinta asta nu e nici o greseala.

Din pacate pot fi si 0% mobili, se poate sa fie si asa, din nefericire. Pt linistea voastra repetati spermograma la alt cabinet. Unde ati facut-o?

Si noua tot sub limite normale ne-a iesit. E ceva de speriat, barbatii incep sa aiba probleme mai mari decat noi.

EDIT: acum am vazut ca ai mai scris. puteti repeta spermograma la dna Lutzescu in ianuarie.

Cand am facut eco eram in ziua 14. Deci dupa spusele tale ar putea fi folicul, asa lunguiet, 2,2 pe 1,1?

Ce mult regret ca nu mai este dna Lutzescu sa ma lamureasca!

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Blondiemonyk, incearcati sa repetati spermograma si cu un interval mai mic de abstinenta de 2-3 zile.Eu stiam ca la Synevo dau rezultatul cat de cat bun la analiza asta.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

AngeliquedeS, sigur este folicul daca ai facut eco in ziua 14. Felicitari! In-afara de lutescu as mai putea avea alte alternative?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

angeliquedes, e posibil sa fi fost un folicul in plin proces de spargere ( ovulatie).
Bafta multa

gabi

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Multumesc, mult, fetelor, sa dea Dumnezeu sa fie cu spuneti voi.

Blondiemonik, mai poti merge aici

IDS LABORATOR:
Bd. Mamaia nr. 266, bl. L1 parter ( la delfinariu - complex)
tel: 0241/696517
CENTRUL MEDICAL IDS
Str. Marcovici nr. 1 ( intre gara si complex Abator)
tel: 0241/581900
Preturi: spermograma = 30RON
prolactina = 30 RON
www.ids-laborator.ro
persoana de contact ioana_p76

Este postat la inceputul listutei noastre, ioana stiu ca a fost cu sotul acolo si a facut spermograma. Multa bafta.


Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput