Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

cornelianeli, la analiza de sange nu prea cred ca a fost eroare pt ca am facut-o de 2 ori, la interval de 1 luna. Tratament am facut si eu cu summamed 5 zile, dar se pare ca boala e parsiva si nu trece repede. Despre tratamentul de acum Dantes mi-a zis ca n-ar vrea sa-mi dea antibiotice ( poate in ultima luna de sarcina eventual) si mi-a mentionat de eritromicina ( am citit ca asta ar fi totusi permisa in sarcina ). Voi face testul din secretie col si apoi vom mai vedea. Bafta multa tie sa scapi de boala si sa n-*o mai faci in veci.

gabi

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Andicu:cum de ai reusit sa vezi pozele? k eu ma chinui de ceva timp sa le fac vizibile si nu reusesc.Hai cand imi dai vestea k am o nora acolo in burtica?

Cine ma ajuta si pe mine cu pozele? Albumul este pe public dar cand sa il deschid imi apare mesajul: "We are really sorry, but something went wrong while handling your request."Daca va pricepeti mai mult intrati voi si modificati ceva pe acolo...k eu mi-am prins urechile .

AngeliquedeS; si eu cred k trebuie sa mergi la medic cat mai repede.Nu trebuiesc ignorate asemenea dureri...

maria08 :Bafta cu noul tratament si sa auzim de bine

mav:nu mai citi nimic despre sarcini pierdute sau ce s-ar fi intamplata daca....Citeste despre ce trebuie sa faci pentru a evita neplacerile in viitoarea sarcina si gandeste-te k in scurt timp vei fi o fericita.Eu cred k dc ai avut sangerari cu cheaguri, sigur sarcina era pierduta. Asa k nu te mai invinovati degeba.
Coornelianeli, Ioana:

Despre noi ce sa va spunem...suntem niste grasani...Am fost la controlul de la 1 luna si avem deja 5,2 kg ( imbracat cu un costumas subtire si pampers) si 57 cm. Deci cam dublu fata de cat ia un copil obisnuit...Suntem foarte mancaciosi , nu ne ajunge laptele lui mami si mancam si supliment mult...asa k dc mancam dublu, e normal sa cantarim k un copil de 2 luni...
Speram sa nu ajungem obezi , dar ma gandesc k e destul de lungut k sa nu ajunga un umflat , caci nu imi place.

Madalina +Darius Cristian 1 luna

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by madaluta

Cine ma ajuta si pe mine cu pozele? Albumul este pe public dar cand sa il deschid imi apare mesajul: "We are really sorry, but something went wrong while handling your request."Daca va pricepeti mai mult intrati voi si modificati ceva pe acolo...k eu mi-am prins urechile .

Despre noi ce sa va spunem...suntem niste grasani...Am fost la controlul de la 1 luna si avem deja 5,2 kg ( imbracat cu un costumas subtire si pampers) si 57 cm. Deci cam dublu fata de cat ia un copil obisnuit...Suntem foarte mancaciosi , nu ne ajunge laptele lui mami si mancam si supliment mult...asa k dc mancam dublu, e normal sa cantarim k un copil de 2 luni...
Speram sa nu ajungem obezi , dar ma gandesc k e destul de lungut k sa nu ajunga un umflat , caci nu imi place.




pt bebelinu' "grasunel" (hihihi, dupa parerea mea, este suuuuper ok)!!!!!!! Ah, ce mi-ar placea sa-l pupacesc si eu nitel!!!!!!!!

Daca ai selectat la un moment dat ca pozele sa nu fie accesibile decat cu limita de varsta, "noul" yahoo photos nu te mai lasa sa le faci publice, decat daca le trimiti o sesizare. Ei verifica daca pozele au continut "compromitator" si daca vad ca sunt ok, iti trimit email cu ce trebuie sa faci, dupa ce le-au deblocat. Am avut si eu pb asta si am rezolvat-o pana la urma. ...Dar nu stiu sa-ti spun exact pasii pe care trebuie sa-i urmezi, asa pe nevazute... Daca vrei, trimite-mi pe PM parola (pe care o poti schimba dupa ce se rezolva situatia) si incerc eu sa te ajut.

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor! Mi-a fost dor de voi!
Am lipsit o vreme ca am fost ocupata cu mutatul. Acum, gata ne-am mutat in casa noua si speram sa ne ajute Dumnezeu sa facem si un bebe mic!

Am o veste buna! O fata cu care corespondam eu si de la care auzisem prima oara despre tratam. dr. Serghei cu aloe e insarcinata!! Deci tratamentul a avut efect!
Cris poate si la voi va avea efect! Iar daca nu a venit CM de pe 5 dec, poate fi un semn! Cat despre rezultatele la testul de sange, nici nu stiu ce sa mai cred, avand in vedere cate am auzit despre laboratoarele de analize, poate ar fi cazul sa repeti testul, daca tot nu vine ciclul.
Mada ma bucur ca bebe Darius creste si e mancacios, nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi de pe acum ca ar deveni grasut.Multi penrtu amandoi!
Andicu abia astept sa ne spui ce va fi bebelusul tau! Pana atunci ai grija de tine si redu programul de munca! Tu si bebe sunteti mai importanti!
Maria iti multumesc pt. urari si iti doresc si eu tie succes cu tratamentul!

Si ca sa fiu si eu putin on-topic, ce parere aveti despre dr. stomatolog Rezeanu - are cab. la Inel II, ca maine ma duc la el, ca am probleme cu o masea

toate fetele!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

cornelia analiza am facut-o la ProDiagnostic, am uitat sa zic. Imi pare rau ca nu ti-e bine de la tratament, dar important e sa scapi de boala in orice fel, asa ca rezista

gabi

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Gabi, scuza-ma, dupa ce am scris am vazut ca si tu ai probleme cu Chlamydia in sarcina. Iti doresc din toata inima sa scapi de afurisita pana la nastere!
Mada, eu ti-am vazut pozele la subiectul cu "Fulguleti", la "Poze cu noi". Sunteti mai multe fete pe care le stiu acolo si am intrat sa va vad bebeii. Nu stiu cum, dar eu le-am vazut. Cred ca erau puse pe o adresa comuna, si poate doar pe adresa ta de yahoo nu se pot vedea.



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Madalina, am reusit sa intru in contul vostru de pe Yahoo Photos. Nu mi-am dat seama care sunt pozele lui Darius (in albumul "Darius" am vazut foto cu mai multi "fulguleti", am recunoscut-o pe fetita lui Elise?!) Ma rog, nu asta conteaza!
Am incercat sa schimb permisiunea pt tot albumul "34-35 sapt" si pt ca n-am reusit, asa ca, presupunand ca problema este cea descrisa de mine mai sus, am urmat pasii:
-Help,
-"Why can't I make a photo "Public"?"
-customer care form
-optiunea/formularul: "Re-screen account to change age-restricted status"
-am completat formularul cu adresa de email a mamicilor, cu numele "Madalina" si rugamintea "Please, re-screen account to change age-restricted status!"

Acum, trebuie sa primesti email de confirmare de la Yahoo, apoi, dupa ce te vei loga pe Yahoo Photos, intri pe albumul pe care vrei sa-l faci public, dai click dreapta pe "omuletul galben" de langa titlul albumului (care acum iti indica setarea "Private") si apoi schimbi setarea in "Public" si salvezi.

Mai poti incerca sa faci publice doar pozele voastre, una cate una (fol. optiunea "Edit Photo")... dar nu stiu daca in final te lasa sa vezi tot albumul si e o munca....

Sper ca ai inteles ce ai de facut, ca cei de la Yahoo vor debloca ,,,,"contul" si ca am rezolvat problema!

PS: N-ai vrea sa-ti faci un cont separat, doar cu pozele tale? Mi-ar fi mai usor sa te ajut cu chestia asta!

foto Sebi




Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by ioana_p76

Buna, fetelor! Mi-a fost dor de voi!
Am lipsit o vreme ca am fost ocupata cu mutatul. Acum, gata ne-am mutat in casa noua si speram sa ne ajute Dumnezeu sa facem si un bebe mic!
Si ca sa fiu si eu putin on-topic, ce parere aveti despre dr. stomatolog Rezeanu - are cab. la Inel II, ca maine ma duc la el, ca am probleme cu o masea




Felicitari pt casuta voastra si sa va simtiti minunat in ea!!!!!!!!!!
Spor la ... sa iasa burtik cu oki !!!!!!
Eu nu am fost personal la dr Rezeanu, dar sa stii ca si eu intentionam sa merg la el. I-a reparat sotului meu niste dinti si el a fost f multumit. Dar stiu ca este cam aglomerat.....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Am sa postez raspunsul meu si pe forum, ca poate mai este cineva interesat!
Poti sa intri pe Yahoo Photos cu adresa ta de email si cu aceeasi parola ca si pe email!!!!
Ai grija ce setari faci!!!
Acum nu-mi aduc aminte exact pasii pt a creea un cont nou pt foto, dar daca faci ce-ti scriu eu si nu reusesti, poti sa-mi trimiti adresa ta de email si... parola si iti deschid eu contul!(Eu vreau sa evit totusi lucrul acesta!)
Apoi, nu stiu cum incarci tu pozele acum... Eu le incarc una cate una, nu am vrut sa instalez Yahoo! Photos Easy Upload Tool for Internet Explorer (nu am voie sa descarc/instalez alte programe pe calculatorul de la munca)!
Deci, dupa ce intri in contul tau, apesi "Upload Photos" si nu instalezi nimic, ci te duci in josul paginii care se va deschide, unde scrie "upload photos one-by-one".
Se va deschide o pagina unde vei putea selecta albumul si pozele pt el.
Step1: apesi sagetica si ai posibilitatea sa incarci pozele in "All My Photos", intr-un album existent sau intr-un album nou. Alegi "New Album" si se va deschide automat o fereastra unde sa scrii numele si descrierea albumului. Apesi "Continue" si te vei intoarce la pagina unde poti selecta pozele.
Step2: Apesi pe "Browse" -cauti si selectezi in calculator poza pe care vrei sa o atasezi si dai "Open".
Procedezi la fel pt fiecare poza in parte.
Apoi apesi "Start Upload".
Dureaza ceva sa-ti incarce pozele, dar mie mi se pare destul de usor de "controlat" tot procesul asta. Dupa ce termina de incarcat, te anunta "Upload Complete" si apesi "Continue". O sa-ti deschida o pagina unde poti edita numele si descrierea pt toate pozele pe care doar ce le-ai incarcat. Sa nu uiti sa salvezi!
Te va aduce in "All My Photos".
Sa intri pe albumul creeat (in fereastra din stanga).
Langa numele albumului, vei gasi "omuletul galben" (cel ce descrie setarea "Private").
Click stanga (cred ca mai devreme ti-am zis dreapta, dar de fapt, e stanga! acum am vazut) pe el si schimbi in "Public" si salvezi.
Mai departe, sa ne dai link-ul, cred ca te vei descurca si singurica!
Daca mai ai intrebari, sunt aici!



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna fetelor!
Am asa mult de munca.....dar mai arunc cate un ochi si aici!
Ioana: Ce veste buna ne dai! Poti sa ne mai spui si alte detalii: cat a facut tratamentul, de cat timp incerca......asa daca e posibil bineinteles.
Mav: Iti multumesc si eu pentru informatiile date.....am mai invatat si eu ceva util.
Angeliquedes: Ce faci? Ai fost la medic? Astept vesti de la tine1
La mine s-a instalat CM......
Va pup!

Mergi la inceput