Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Da, Cornelia, poti lua linistita maca chiar daca iei si antibiotice. Nu se intampla nimic daca le amesteci.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Am lipsit cateva zile ......ce harnicute ati fost!!
Mav: Te imbratisez si-ti doresc multa putere si speranta!
Angelique: Pai ...ce faci fata frumoasa? Cum sa-ti fie rusine de cei de la urgente?? Dupa postarile tale.....nu ma asteptam sa fii asa timida! Ma bucur ca nu a mai fost nevoie de consultatie si ca totul e bine acum!
Madaluta: pentru bb si sa fie o petrecere frumoasa!
Cornelia, Ioana: Va doresc succes in procedura pentru care va pregatiti! Sa veniti cu vesti bune!
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna dimineata, fetelor

Maria, treaba cu urgenta sta asa: o buna perioada de timp bantuiam pe la urgenta ca sa iau cazurile deosebite de peste zi, eram reporter. ce-mi vazura mie ochii acolo, nici nu am cuvinte sa va spun: batuti, injunghiati, mutilati, infarcturi, capete sparte, oase rupte, etc, etc, asa ca in capul meu s-a format o idee preconceputa, ca urgenta este pentru cazuri DISPERATE. Or in mintea mea, o durere de burta sau o criza de astm nu au ce cauta la urgenta intrucat, dupa mine, ar ocupa timpul, si asa putin al celor de acolo, cu ceva minor in comparatie cu cazurile cu adevarat grave. Ma rog, cu criza de astm am aflat si eu intre timp, ca este un caz cu adevarat grav, ca dovada si deplina seriozitate cu care am fost tratata de fiecare data (eu cu astmul meu sunt o clienta frecventa a sectiei de Urgenta, din pacate. Ba chiar mi s-a spus de la Urgenta sa nu astept declansarea crzei ca sa merg la ei, ci la primele simptome ca urmeaza sa se produca, sa ma prezint la ei ca sa o tina sub control. Odata chiar am facut asta, si m-am prezentat cu inima stransa spunand ca simt ca voi intra in criza de astm si am ramas cu gura cascata vazand cat de repede s-au mobilizat. De unde am tras eu concluzia ca e chiar o treaba serioasa. Dar O DURERE DE BURTA inca nu ma convinge ca e un caz demn de Urgenta. Desi poate ca gresesc.

Adevarata problema este ca burta nu ma mai doare dar nici CM nu a venit. Oricum probabil isi va face aparitia cat de curand pentru ca ma dor sanii in continuare.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Hai, Cristinico, mai fa-ti inca un test de sarcina, ca stau ca pe ghimpi! Eu cred ca ai un samburel in burticuta!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, nu are cum sa fie bb, pentru ca acum o saptamana am facut testul de sange si acolo scria ca valoarea este < 0,1, deci a iesit negativ. Or testul de sange nu minte si nici nu lasa loc la interpretari ca testul de sarcina.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Acum o saptamana ti-a intarziat? sau mai bine zis, in ce zi a CM ti-ai facut BHCG-ul? Nu exista posibilitatea sa fi ramas intre timp?


Citesc acum despre ce/cum se vede la echo la 6 sapt de sarcina si-mi vine sa mooooor..... Cum draq si-a dat seama dr Dascalu ca sarcina mea a incetat in evolutie la 3 sapt??????????
Btw, aveam doar 5 sapt si 4 zile de la ultimul CM.....
Doamne, cat de proasta am putut sa fiu...........
......Zilele acestea am avut si momente mai bune, dar acum sunt iar cu moralul sub nivelul marii.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, incearca sa nu te mai gandesti la asta, te implor, pentru ca iti faci atat de mult rau! Daca iti vine in minte acest gand din nou, incearca sa il amani, nu ii da curs, pentru ca iti invartesti cutintul in rana.

Cat despre mine, ultima menstruatie a fost pe 5 decembrie. Testul de sange l-am facut in ziua 36, ar veni a 5-a zi de intarziere. Intre timp am luat progesteron ca sa imi vina deci nici o sansa sa fi ramas. Ma mir numai de ce nu vine, mie intotdeauna mi-a venit dupa 10 pilule de duphaston. dar la mne cu dereglarile astea nu poti sti. Si in plus cu astenoteratospermia sotului, sansele tind spre 0

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Mav: Iti inteleg durerea si nelinistea......am pe cineva apropiat care a trecut prin asta......dar incearca sa nu te mai invinovatesti; faptul e consumat si nu se mai poate face nimic......eu zic sa-ti faci planuri pentru viitor ......va fi bine! Ai sa vezi!
Angelique: Nu crezi ca ar trebui sa mergi la o consultatie? Te va ajuta sa nu mai stai in incertitudine.....eu totusi astept vesti bune de la tine!
Despre mine....nimic nou.....au aparut primele semne de rushi.....maine ma programez pentru monitorizare......si incep tratamentul lui Andritoiu in sfarsit.......
Va sarut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor
gabiu multumesc pentru incurajari si imi pare rau sa aflu ca te lovesti de afurisita de chlamydia,cel mai bine este sa repeti testul,poate a fost o eroare la analiza sangelui?unde ai facut-o?iti tin pumnii sa fie bine
eu fac acum tratamentul combinat sumamed si zanocin,este cumplit...ma doare ingrozitor stomacul(desi iau omeran),am o stare cumplita de greata si niste dureri de cap,azi nici nu m-am putut da jos din pat...in fine,am si racit...
va pup pe toate


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Maria, succes cu tratamentul!
Angelique, si eu zic ca trebuie sa mergi la dr; e si dereglarea mare si nici nu te simti bine; decat sa stai asa , nu e mai bine sa cauti o solutie?
Mav, NU TE MAI CHINUI !!! incearca sa uiti si fa-ti planuri pt o noua reusita! asa o sa-ti mai speli gandurile negre! n-are nici-un rost sa te chinui asa, ca nu rezolvi nimic!
Cornelia, sper sa scapi de data asta! si eu am patit la fel! a fost groaznic! imi venea sa vomit intr-una de la pastilele alea si ma durea stomacul! cred ca sunt f tari. Multa sanatate!
Mada, ti-am vazut bebele la pozele de la Fulguleti! e un dulce si un scump, iar mamica lui e o frumusete de fata!

Noi suntem bine, ma cam chinuie durerile de mijloc; azi la birou pe la 2.30 a inceput chinul. Degeaba m-am plimbat un pic, ma durea spatele si mi-era un somn..asta e, ce sa-i faci! cred ca o sa-mi reduc programul de lucru ca stiu ca am voie. Sper ca pe 25 ian. sa va dau vesti despre culoarea caruciorului.
toate constantencele!



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput