Informatii utile Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

isidora,nu m-ai ranit absolut deloc.Uite,ca sa-ti demonstrez.Lectia de invatat este,intr-adevar,ca nu totul este asa cum pare,ca intotdeauna adevarul este la mijloc si este bine sa ascultam mai multe versiuni sau elemente ca sa ne facem o parere.Si eu am invatat cu varsta,cu experienta si cu multe lovituri si cazaturica nu e bine sa te precipiti in hotarari,judecati ale actiunilor sau etichetari ale persoanelor.Si mi-a fost foarte greu,caci mama si sora mea poseda acest gen de personalitate,care nu asteapta,care se grabesc sa traga concluzii,de cele mai multe ori,evident,eronate,dupa care se umplu de regrete.Pe mine m-a sustinut tatal meu in rabdarea de a analiza o persoana,o situatie si mai multe sensuri/nuante/subtilitati,partea rea si partea buna.Nu ma erijez in lupul moralizator si nu neg raul imens care ne inconjoara,dar incerc sa va transmit si voua aceasta filozofie de viata care va protejeaza mult si va ajuta sa va gasiti fericirea si echilibrul.Incercati intotdeauna sa gasiti ceva bun in orice situatie sau persoana si sa va ganditi ca se poate si mai rau,nu e sfarsitul lumii

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Trebuie sa-mi cer si scuzele de rigoare ca navighez pe langa subiectul topicului,dar nu ai activata optiunea "mesaje private".

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dragelor, spuneti-mi si mie, trebuie sa astept sa-mi vina urmatorul CM si apoi sau e ok si acum (sau peste inca vreo saptamana, sa zicem)? ....Ori sa ma apuc sa-mi fac niste analize (care anume?), sa ma asigur ca sunt bine, sa incep sa iau acid folic si dupa aceea sa trecem la actiune?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Pupam toate constantencele...

Mav:din ce ce imi amintesc, eu ai voie sa dupa cel putin 7 zile, dar nu ai voie sa ramai in acea luna. E vorba despre endometru care a fost curatat in urma chiuretajului si care nu se reface asa repede, deci nu are cum sa sustina o eventuala sarcina. Multi medici spun k el se reface in 3 luni, dar cum ti-am mai spus si in mesajul anterior, dr Tutunaru sustine k dupa un CM organismul este capabil sa duca o noua sarcina. Acum nu stiu care parere e adevarata , caci alti medici spun k 6 luni nu ai voie sa ramai...
Cat despre analize ar fi bine sa faci toxoplasmoza, chlamydia, citomegalovirusul,examenul citologic vaginal – Babes-Papa Nicolau,
Multa bafta!

Madalina +Darius Cristian 4 sapt+

poze Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Of,fetelor sunteti prea bune....Va pe toate si .
Ai mare dreptate ,Mamacita!
Mav,subscriu la ceea ce a spus Madaluta si dr. Tutunaru.Endometru se reface odata cu prima menstruatie deci devine responsabil cu mentinerea unei noi sarcini.Asa ca nu-ti ramane decat sa te linistesti , sa ai rabdare...si sa te lasi in bratele Domnului care te iubeste si care o sa aiba grija de voi.Pupici si rabdare si lui Sebi!Si fetita mea se roaga seara pt." surior si fratioara ,da amandoi odata ,ca o ajut eu pe mama sa-i creasca"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Madaluta, saru-mana pt raspuns! Ma voi ocupa de analize cat de curand posibil. Daca pana acum as fi vrut si parca nu chiar sa vina bb2, acum de abia astept sa "raman" din nou. Ne-ar fi greu sa asteptam 3-6 luni (sotul meu a fost hotarat de la bun inceput ca vom avea cel putin 2 copii ... sper sa mai pot eu!)..... asa ca preferam varianta cu urmatorul CM.

<Si fetita mea se roaga seara pt." surior si fratioara ,da amandoi odata ,ca o ajut eu pe mama sa-i creasca"!>

Isidora pt fetita cea inteleapta!!!!! Ce varsta are? Exista vreo sansa sa-i impliniti dorinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Da Mav ,ma tem ca exista sanse mari sa se implineasca dorinta fiicei mele:ambele bunici au nascut gemeni,iar tatal meu e unul dintre ei...ASa ca ,Doamne ajuta!Isidora are 3 ani si 3 luni si ideea cu gemenii s-a nascut de mult in capsorul ei asa pur si simplu,de cand si-a exprimat prima dorinta pt. fratior.Iar noi simtindu-ne cu musca pe caciula am fost f. surprinsi...Poate stie ea ceva...Speram anul asta sa se intample a doua sarcina pt. ca ne dorim si am tot amanat din diverse motive ...
Nu stie nimeni nimic de Angeliquedes???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Isidora, lasa, nu te mai teme, sanatosi sa fiti si cu toate fortele inainte!!!!!! pt fetita isteata!

Cristina, ai fost la dr? Esti ok?

O zi buna tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, va multumesc din suflet ca v-ati gandit la mine . Sunt bine acum, nu stiu insa ce s-a intamplat pentru ca dr nu am ajuns. Vineri seara v-am spus ca m-au apucat durerile, asa, dintr-o data, desi niciodata pana acum nu am patit asa ceva, nici la CM nu am dureri, decat o eventuala jena in burtica, acum v-am spus ca durerea a parut in partea stanga jos si dupa aceea a cuprins toata burta, dar dureri crancene, nu altceva.

M-a tinut 20 de minute la intensitate maxima dupa aceea durerea a inceput sa scada si pana la urma am adormit. Cristi s-a speriat rau de tot, a vrut sa mergem la urgenta, insa eu am o problema cu urgenta, am impresia ca o sa rada medicii de mine "ca pentru asa ceva vii la urgenta?" Stiu ca sunt nebuna, dar eu asa gandeam si cand eram in criza profunda de astm, cu bataile inimii de 160, ma gandeam, vai daca merg la urgenta o sa se uite aia la mine ca la o nebuna. Daramite acum, pentru o durere de burta sa merg la urgenta??!

Aveam de gand sa merg sambata la doamna dr dar m-am trezit la ora 13 si era prea tarziu, in plus, ma linistisem si nu mai aveam nimic . In schimb ma dor sanii de innebunesc, nici nu pot sa ii ating. daca nu as fi facut lunea trecuta BHGc as fi intrat iar la banuieli ca sunt insarcinata dar asa sunt ametzita de cap, nu mai stiu ce e cu mine. De unde simptomele astea? Ieri am luat a 10-a pilula de duphaston, deci ar trebui sa imi vina, dar de ce durerile acelea de burta daca oricum nu a venit. Nu mai inteleg nimic .

In week-end nu am scris nimic, nu mi-a mers netul si m-am invartit ca un leu in cusca....

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor
mi-am comandat maca si acum am o dilema:
daca iau antibiotice pot lua si maca?le-am intrebat si pe fete la "naturiste..."dar poate stiti si voi?


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput