FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, cand am vazut ca deja s-a ajuns cu programarile pe martie, m-am cam stresat (ca si eu vroiam tot in martie sa merg la consultatie). Asa ca ieri seara l-am stresat si pe sotul meu (ca nu mai prindem loc de programare), si in dimineata aceasta la sunat pe dr. sa-i spuna ca vrem sa facem FIV prin aprilie-mai si sa ne programam in martie pentru consultatie. Dr. a spus ca in ianuarie sa merg la o eco si ca mai vorbim atunci, stabilim cum facem. Sunt putin gandita, oare de ce m-a chemat la eco? Mirabela, Andicu stiu ca si voi ati facut 2 FIV la Szeged, pe voi v-a chemat la eco intre FIV-uri? Sper sa nu fie ceva problema cu mine.... sotul meu nu l-a intrebat mai multe.
Oricum, intr-un fel nu-mi pare rau ca merg la eco, inca dupa FIV nu mi-am verificat "zona" respectiva. Parca nici nu mai am incredere sa mai merg la alti dr. de pe aici, de aceea voi fi linistita doar dupa ce imi face dr. Z. eco (mai ales ca am avut durerile acelea foarte mari).
Pussi eu am facut betahgc la Bioclinica in Brasov (sambata); la ora 9 mi-a luat sangele si mi-a dat rezultatul intr-o ora (desi inainte cu o zi mi-a spus ca doar dupa ora 14 o sa-l primesc). Vorbeste cu ei, ca poate au sa faca analiza mai repede.
Ioana78, Gabitu, Cornelianeli va multumesc pentru raspunsuri.
Cornelianeli, Ioana_p, Gabitzu voi cam cand vreti sa faceti FIV-ul?
ZoRi tu ce te-ai mai hotarat in legatura cu FIV-ul?
Steliana
Pis, Pussi va tin pumnii.
Aurel_cris nu stiu sa-ti raspund.
pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor! Va multumesc ca ma primiti si pe mine in grupul vostru!
Dupa cum v-a zis si Cornelia, am inceput oficial demersurile pentru FIV la Szeged si abia astept luna martie sa mergem la prima consultatie. Pana atunci o sa facem toate analizele necesare.
Crinutza noi ne-am programat pe 26 mar. la prima cons. si daca totul e OK cred ca putem incepe tratamentul din aprilie, deci sa facem FIV-ul cel tarziu in mai. Tu daca mergi la echo in ian. cred ca o sa incepi mai devreme, nu? Dar nu ti-e greu sa mergi pana acolo pt. echo sau stai aproape de Szeged? Nu cred ca e ceva in neregula ca te cheama la echo, nu ar trebui sa te ingrijorezi.
Pis, Pussi va tin si eu pumnii si contribui si eu la galerie, sa vada bebeii din burtici ca sunt asteptati!
Liana dupa ce vine CM ce faci, incepi tratamentul pt. FIV? Off-topic: Sa stii ca de mult iti urmaresc postarile si vreau sa-ti zic ca-mi place stilul tau si faptul ca incurajezi pe toata lumea!

Fetelor, va pup pe toate!

Ioana


vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana_p76 si eu vreau doar prin aprilie-mai sa fac FIV-ul si dr. stie asta (i-a spus sotul). Si stam cam departe de Szeged, trebuie sa ne luam liber de la lucru, e destul de complicat. Dar daca asa spune dr., trebuie sa merg. Daca m-a chemat, are sigur un motiv, numai ca sunt putin ingrijorata. Oricum, eu am mare incredere in el si stiu ca face ceea ce e mai bine. Cred ca vom fi cam deodata la FIV in primavara. Intradevar, daca totul e ok cu analizele, se incepe tratamentul pentru FIV (adica AC, cand vine primul CM), asa a fost si la mine. Doar ca eu am mai luat si Bromocriptina (imediat dupa eco, inainte de a incepe AC) pentru ca aveam prolactina marita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

fetelor, vreau si eu valorile normale la analizele TSH, LH, FSH, prolactina, in ziua 2 , 3 a menstruatiei, mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Crinuta eu nu stiu cand voi face FIV-ul, adica nu mi-am propus o anumita perioada. Ma rog sa fiu sanatoasa pana atunci, sa ne iasa analizele bine si... restul nu mai depinde de noi. Toate in viata se intampla in anumite momente, independent de vointa noastra. Sper totusi sa am fir intins spre aceasta procedura, adica sa vina cat mai curand iar rezultatul.. Macar un , nu ma supar nici la . Nu sunt deloc pretentioasa .
Liana iti multumesc de primire . Multa bafta iti doresc si sper sa trecem toate cat mai repede la Odisee.

Va pe toate.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MIKI-MIKI, CRINUTA 71 multumesc ca m-ati ajutat,voi vedea ce voi facebafta multa
Va tin pumni la toate fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

crinutza cred ca e cel mai bun lucru pe care-l putea face doctorul: sa te cheme din timp la control, stii tu ca urmeaza analizele si e bine sa stii din timp ce trebuie sa faci. nu te ingrijora.

andicu ma bucur sa aud ca esti bine. stai linistita. bebele ala se tine scai de tine ca doar te-o fi asteptat si el pe cat l-ai asteptat tu. inca putin si ajungi la saptamanile in care doar te bucuri de sarcina...mda, te mai ingrijorezi si atunci din cand in cand.

pussi, pis noi doua (eu si fiica-mea ) credem ca e de bine

micuta mea va ajunge dansatoare sau boxer (la feminin nu stiu cum e). inca nu stiu cu ce da . dar imi place sa o simt.

tin pumnii tuturor fetelor

pe toate

exact 19 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki thank you for PM Te-am ascultat si am intrat in mesaja private si am dat optiunea activare...Habar n-am daca a fost bine;Kosi (asa spun unguroaicele mersi ) pt ajutor !
Andra si Miki s-ar putea sa nu fi fost destul de explicita. Noi am fost de 2 ori la Szeged si ultima data am facut spermograma ca sa vada daca facem in ian biopsie sau nu .Pana la anu mai baga vitamine...
Crinuta in ce data ai programare ? Si noi mergem inapoi in 11 ian...Eu zic sa nu te stresezi pt ca va fi bine ! O sa vada dr ca esti intr-o forma super, gata de un nou FIV reusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana 78, Miki am PMrepede si eumersi frumos de informatie!!!!

Crinuta nu te mai stresa ca nu ia motive si ma bucur ca ai demarat!!!

Pisvoi cum sunteti???

Legaturooooooooooo bafta iubito...o scoti la capat..am incredere in tine

Auburn pup balerina si pe mamica ei

Ioana 76 multumim ca esti alaturi de noi

Andicu, gabitu daca ziceti si voieu ce sa mai zic... ca astept sa vina cu sau cu . Sa dea DD sa fie asa



PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Crinuta sa nu te strezezi ca te-a chemat dr. la eco. Este mai bine sa te vada inainte, o sa mai puteti discuta. Este un drum lung de facut dar cred eu ca merita. Eu deocamdata iau utrogestan si nu am luat nici o hotarare. Astept sarbatorile sa avem mai mult timp pentru Noi.
Va pupacesc pe toate si sa aveti parte de bucurii !

Mergi la inceput