FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Tzuca ma bucur ca ia fost alaturi de mine!!! imi pare rau pentru ce s-a intamplat sti cum e ..asta e viata. Trebuie sa trecem prin atatea ca sa se implineasca minunea!!! Te admir ca poti sa nu te mai gandesti la si sa iei o pauza... eu din pacate nu pot sa fac asta, parca acum sunt mai disperata. Nu pot deloc sa accept ideea ca nu voi avea copilul meu!!! 2007 o sa fie anul nostru!!!

Legatuuuuuurooooocum a fost la Chivu??? de cand te muti la unguri??? Osa facem la tine la unguri cartierul general al romancelor fiviste

Tiamare pentru Daria, tot am vrut sa te intreb: tu ce perioada ai lasat sa treaca intre FIV-uri???

Ioanadaca tu zici..si eu zic la fel...De 2007 o sa ne tinem in brate in fata bradului!!! sa ne ajute DD!!!

CrinutaCRACIUN FERICIT, SA VA ADUCA MOSUL TOT CE VRETI VOI SI LA CRINA NISTE OASE ZDRAVENE DE ROS!!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Am refacut testul, nici o modificare Bhcg=0.1, oricum de dimineata au venit si "rusii"...am vorbit cu dr.care mi-a spus sa opresc tratamentul si ...i-am spus ca vrem sa mai incercam in luna mai...vreau sa treaca mai mult timp...sa ma pot reface si fizic si mai ales psihic. Daca vrem sa incercam in luna mai mi-a spus sa-i dau un e-mail sau sa-l sun la inceputul lunii februarie pentru programare...mi s-a parut destul timp inainte... In luna iunie mi-a spus ca are sa fie plecat mai mult in Franta la niste conferinte...

Cu Liana am vorbit eu, este bine, amanuntele poate le scrie ea...

Fetele am sa intru mai rar pe aici de sarbatori...va doresc la toate multa sanatate , un Craciun linistit, pentru mamicile cu bebei sa sa bucure de ei, pentru gravidute sa aiba grija de "punctuletze" ca tare greu se "obtin" si pentru aspirante sa nu-si piarda curajul si sa spere ca anul 2007 le va aduce "miracolul" mult asteptat.

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

legaturooooo acu aparui..ete sunt acimama nu'ti mai spun cat de rau imi pare..ti'am trimis sms..stii tuvroiam doar sa'ti spun ca mi'ai trimis ieri un sms..am ramas mascanu stiam ce sa cred..???oi fi io si inca nu aflai da afla legaturaa??acu ma dumirii cred ca ai gresit adresa ..era pt Lachii nu?
Moniland am ajuns sunt bine!!!
crinuta "Craciun fericit!!"te pupic...
hai sa va spun..e totul ok....de pe 6 ianuarie incep stimularea...dar voi pleca de pe 27..sau 28 si voi ramane acolo..nu cred ca voi avea net..dar va mai trimit sms..sa va tin la curent..
va pupacesc pe toate..si daca nu va mai prind pe'aci pana plec va urez de pe acum..|"Sarbatori fericite!!!"sa va aduca noul an tot ce'i mai bun !!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Liana30

hai sa va spun..e totul ok....de pe 6 ianuarie incep stimularea...dar voi pleca de pe 27..sau 28 si voi ramane acolo..nu cred ca voi avea net..dar va mai trimit sms..sa va tin la curent..
va pupacesc pe toate..si daca nu va mai prind pe'aci pana plec va urez de pe acum..|"Sarbatori fericite!!!"sa va aduca noul an tot ce'i mai bun !!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"




Liana, sunt cu sufletul alaturi de tine. Iti tin pumnii, draga mea. Stiu in adancul sufletului meu ca de data asta DD iti va darui minunea mult visata.
Bafta multa iti doresc si ai grija de tine.
Numai bine.


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Pis
andicu fara rugaciunile tale nu as fi reusit..multumesc din suflet..
Nana sa te auda DD..iti multumesc din sufelt..numai bine iti doresc si tie..noul an sa iti aduca numai impliniri..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pis, LA multi ani si Sarbatori fericite in familie! sa va aduca Noul An ingerasul mult visat!
Liana, ma bucur tare mult ca ai intrat in linie dreapta! multa, multa bafta si sa ne tii la curent cum poti! Sarbatori fericite si sa te intorci cu bebe in burtik!

Dragelor, pe voi inca nu va urez, sper sa ne uram mai aproape daca nu plecati pe nicaieri!


Andreea 11+
Vine barza!

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Mi-am repetat Bhcg ieri..valoarea tot 1.2, tot ieri mi-a venit si CM..desi nu am intrerupt ULTROGESTANUL..decat dupa ce am stiut valoare. De dimineata am am sunat la clinica si am raportat valoarea in Z14 cum a zis Zadori si mi-am facut programare pe 16.01 ora 13. Ma sa fie intr-un ceas bun!!!

Va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am o intrebare pentru cele care ati fost recent in Ungaria. Cat mai e acum cursul euro/forint?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi eu am facut 3 luni pauza intre FIV-uri, nu aveam rabdare sa astept mai mult, ultima data am facut pauza 6 luni ( asa am prins programarea la Zadori).
Liana multa bafta.
Va pup pe toate

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, se pare ca si noi suntem in aceeasi oala . Ni s-a spus ca daca si a treia spermograma e nasoala( primele doua sunt rele de tot), mai avem sanse doar ci FIV - ICSI.
Se face asta in Ungaria ? Cam cat costa ? Care sunt procedurile? Si trebuie sa stiu maghiara? In engleza sau romana nu putem vorbi?
Si unde credeti ca e mai bine sa merg in Ro. sau in Ungaria.
Aici preturile sunt f. mari. La privat ma costa intre 3200-4500 euro, iar la public probabil un pic mai putin, dar m-au programat deabia in septembrie 2007!!!
Va doresc CRACIUN FERICIT si numai reusite pozitive.( II )

Noi 2 singurei

Mergi la inceput