De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by nelis

Vin si eu sa ma alatur voua cu toate ca-mi doresc sa fiu trecuta pe lista.Noi incercam din august 2006 dar nu am reusit nimic. Trebuie sa recunosc ca la noi sunt probleme cu din cauza unui varicocel. Speranta moare ultima dar tot i-mi vine sade cate ori ma gandesc. Mult succes tuturor.
Pupici



Nu fi dezamagita. Si sotul meu are varicocel de multi ani, l-am descoperit de abia in ianuarie, iar eu am ramas insarcinata de doua ori inainte de a afla, dar le-am pierdut din pacate, si acum din nou. Si totul natural. E drept ca i-am dat sotului un trat. naturist, dar varicocelul tot acolo e. Asa ca sperante sunt si pt voi. Trebuie doar insistat.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Din pacate la noi spermogramele sunt din luna in luna mai descurajante,asa ca ni s-a recomandat sa operam varicocelul oricum la cati gigei avem nu putem decat FIV.
Doamne ajuta, ca oricum FIV nu ne permitem.
Apropo, poti te rog sa-mi spui ce tratament naturist a-ti luat.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

Fetelor, ma lamuriti si pe mine...ce se intampla in conditiile in care la un ciclu regulat de 26-28 zile, de la ultimul ciclu au trecut deja 31 zile in care nu mi-a venit.Am facut un test SURE check, chiar azi in a 31-a zi, dar a iesit negativ.E posibil ca aceste teste sa dea gres?sau e doar o dereglare hormonala cauzata de caldura si dorinta mea aprinsa de a avea un bebbe?Sa mai fac si alt test sau sa mai astept?Mentionez ca de 4 ani si ceva il asteptam pe bebe.Ce parere aveti?Alte simptome..nu stiu sa am decat niste dureri de burta, care trec si revin.Va pup si astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

chislauriana si eu m-am confruntat in ultimele luni cu dereglari. Adica la un Cm de 28-29 de zile acum doua luni mi-a venit menstruatia la 33 de zile (tot asa facusem teste si au iesit negative).

In aceeasi masura poate fi si sarcina . Doamne ajuta.
Mai asteapta o zi doua si repeta un test.
Eu iti tin pumnii stransi


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Prin martie 2006 ... am facut primii pasi timizi...

Nu m-am inscris inca pe lista... acum iar ne rugam (la Doamne - Doamne si unul de altul ... ) si speram...

Tratamente inca nu am abordat...

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Ina, nu a-ti facut analize deloc, asa sa vedeti daca sigur nu sunt probleme?
Si noi eram convinsi ca suntem ok si surpriza avem o caruta de probleme, chiar si cu ajutorul Lui DD si tot tre sa facem si noi cate ceva.
Oricum succes si sper sa reusiti.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ne-am facut analizele de singe si urina... generale.
Inca nu am trecut la testari de specialitate.

Insa noi n-am fost consecventi, am vrut o perioada, apoi iar am folosit calendarul citeva luni... si acum de ceva timp iar ... incercam.
Am vrut anumite zodii... dar se pare ca renuntam la idea asta, ce-o fi sa fie sanatos...

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Ina si noi acum 2 ani ne programasem tot si vroiam o singura zodie, dar daca totul ar fi atat de usor poate nu ne-am bucura la fel de mult .
Din momentul cand am realizat ca sunt probleme ne doriam orice, nu conteaza sexul, zodia sau altceva decat sa fie si sa fie sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by nelis

Din pacate la noi spermogramele sunt din luna in luna mai descurajante,asa ca ni s-a recomandat sa operam varicocelul oricum la cati gigei avem nu putem decat FIV.
Doamne ajuta, ca oricum FIV nu ne permitem.
Apropo, poti te rog sa-mi spui ce tratament naturist a-ti luat.
Multumesc.



Eu i-am dat Trat. Liviei, pe care-l gasesti mai jos, cu diverse combinatii : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99817

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lika spune:

Eu incerc activ deja de 2 ani, din 2005. Pina in 2005 nu am acordat importanta faptului ca nu ramineam insarcinata, ma bucuram si eu ca nu mai trebuie sa ne protejam amindoi. Iar acum ....

Mergi la inceput