De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

ne alaturam si noi listutei voastre
incercam din 2005 cu fel de fel de tratamente, dupa ce am vazut ca in intervalul 2004-2005 nu s-a intamplat nimic de la sine
am reusit sa obtinem 2 sarcini, din pacate le-am pierdut pe ambele
prima in ianuarie 2006 la 12 sapt, se pare ca bebe nu era ok
a doua in mai 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna fetele! Ma alatur si eu listutei voastre daca ma primiti. Noi incercam din decembrie 2006, dar nimic deocamdata. Azi am facut si eu primul test de sarcina din viata mea, eu am menstruatie 5-6 zile de obicei, in mai am avut doar 3 zile ( am auzit ca exista menstruatie peste sarcina ) si de vreo saptamana am si stomacul intors pe dos, dar testul a iesit negativ. Nu stiu ce sa mai cred. Multa bafta tuturor si fiecare sa aiba puiutul ei mult dorit curind !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acadea spune:

...Dragelor, va urmaresc de multa vreme,insa pana acum nu am indraznit sa va rog sa ma primiti in randul vostru.
De 3 ani sunt de fapt pe lista aspirantelor ,cand optimista si plina de speranta , cand pesimista, descurajata si depresiva.
Dar merg inainte si sper din suflet ca intr-o zi ne vom tine fiecare la piept...
Am facut o gramada de investigatii si am schimbat 3 medici. Acu mi-am gasit "jumatatea" , sper. Dr. e superprofesionist si fff uman.
Luna asta urmeaza o op. laparoscopica pt ca ovarele mele au chistulete endometrice si pt ca pe acolo e muuult prea mult lichid si se ratacesc...Mi-e putin teama, dar am mare incredere in medicul meu. Sper sa fie bine si va rog sa-mi tineti pumnii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r33a spune:

Acadea buna ! Operatie laparoscopie am facut si eu si tin sa te anunt k in salon cu mine aveam o fata care se opera din cauza trompelor le avea infundate ( asta a vazut doctorul cand i-a facut eco. endovaginala ) . In timp ce o opera dr. i-a mai gasit fetei pe ambele ovare multe chistulete mici precum k niste cosuri ... asta i-a zis dupa ce s-a trezit din anestezie ... ii s-au stors toate chisturile si ii s-a dat un tratament sa nu mai apara ... Dar eu vreau sa te linistesc k totul e ok si nu are de ce sa iti fie frica operatia dureaza maxim 20-30 de minute si te trezesti imediat ... Eu iti tin pumnii !! Bafta !!

Eu Sunt Aici Tu Esti Acolo Cineva Nu E Unde Trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Oare pe cate listute ma voi mai inscrie pana voi vedea minunea?
Incercari si investigatii din oct 2004.
Prima sarcina obtinuta in viata asta in mai 2007 si pierduta din pacate.

Ma rog pentru toate sa ne vedem visul cu ochii


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Ma alatur si eu listei voastre. Incercam din 2002 si din pacate fara nici un rezultat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Scuze, acum am observat ca sunt deja pe lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Of, oare cat mai dureaza asteptarea asta?
Eu am luat multi ani AC, acuma cred ca se vad efectele, pana isi revine organismul meu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Vin si eu sa ma alatur voua cu toate ca-mi doresc sa fiu trecuta pe lista.Noi incercam din august 2006 dar nu am reusit nimic. Trebuie sa recunosc ca la noi sunt probleme cu din cauza unui varicocel. Speranta moare ultima dar tot i-mi vine sade cate ori ma gandesc. Mult succes tuturor.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ramonella, te rog sa scoti semnul de de la Bubuleana, din pacate sarcina s-a oprit din evolutie de cateva sapt. Mersi.

Noi 2 singurei

Cum creste pisoiul nostru

11+


Mergi la inceput