De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

hello fetele dragi!
de 2 incerc sa-mi urmaresc ovulatia, asa cum e ea la un cm super neregulat, dar nik pana acum. nu am avut nici o sarcina pana acum.
pt a nu stiu cata oara, m-am hotarat sa fac investigatii mai complete si sper sa fiu pe drumul cel bun.
va si mult succes!

aspiranta la unu, doi sau mai multi bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naneioana spune:

buna fetelor eu sunt noua pe aici, si dupa 10 ani ne-am hotarat sa mai avem un bebe, si a mers din prima, spor la treaba fetelor si succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada101 spune:

Naneioana, felicitari...esti o norocoasa.
La mai multi
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jovi spune:

Salut fetelor v-am mai scris eu mai demult ca si noi incercam sa aducem pe lume un ingeras dar se pare ca se lasa cam mult asteptat(10 luni),insa acum fac tratament cu duphaston este a doua luna si trebuia sa-mi vina in 14 si nu a venit.Aseara am facut un test dar a iesit doar o liniuta.Cu siguranta o sa-l refac si maine daca intre timp nu-mi vine desi in aceste 10 luni de cand incercam sa vina doar intr-o singura luna a mai intarziat 3 zile in rest a venit la fix(28 de zile)
Va pup pe toate si multa bafta sa auzim de cat mai multe

Asteptam cu nerabdare mult doritul bebe.
http://tt.lilypie.com/iicdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

10 luni si zici ca se lasa cam mult asteptat ?!
10 ani atunci ?! zi de zi, luna de luna ...
din '97 - sarcina pierduta in martie '99 apoi acalmie totalaaaa pana in sfarsitul lui februarie '07 - sarcina pierduta , ambele mici.
analize si paranalize, laparo si histero, peste 20 de spermograme la activ.
cu toate astea - ce nu te omoara te face mai puternic !

Mariaa

rabdarea este cheia fericirii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana2580 spune:

Salut!
Vreau sa ma alatur si eu .......! Ma primiti?
Noi incercam din februarie si deocamdata nimic.., daca nici luna asta nu se intampla am hotarat sa ma duc la !
Sper k dupa consultatie sa nu apara nimic care sa nu fie la locul lui...., intelegeti voi!
Sunt cu sotul de aproape 10 ani, acum 7 ani am ramas insarcinata, am facut o intrerupere iar de atunci ne-am ferit pana in februarie!
Eu am o alta intrebare pe care de altfel i-am pus-o si dr. meu gineco: oare atat de bine ne-am ferit noi in toti anii astia? Nu stiu ce sa mai cred..., la ultimul consult(anul trecut) mi-a zis dr. sa incerc 1 AN si dak nu raman abia atunci sa ma duc la ea si sa incepem toate investigatiile!Mie una mi se pare mult 1 an, voua?
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
Ce parere aveti?
Va pup, sper k ma primiti si pe mine si dak s-a mai confruntata cineva poate ma lumineaza si pe mine!
O seara minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evi25 spune:

Si eu incerc sa am bebe din 2005 decembrie,mi-am facut analizele hormonale, din care a rezultat ca am prlactina marita,si din ac cauza am insuficienta ovriana. Dar sper ,in iunie vom merge la Sovata,sper sa ma ajute ac tratament si sa raman.Sotul meu si eu am fi f fericiti.

Sa fiti cuminti si succes la bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r33a spune:

Buna fetelor am si eu nevoie de un sfat de la voi ... de 6 ani ne chinuim si noi sa facem un bebe ... prin luna ianurie 2007 am inceput as fac analize la Victor Babes clinica aia noua particulara ...foarte scump adevarat dar se comporta cu tine foarte frumos ... din toate analizele care le-am facut a reiesit ca am trompele infundate ... bun ... acum o saptamana am facut operatia aia laparoscopie trompele au fost desfundaate ... DAR ... cand m-am trezit din anestezie am ramas socata cand mii s-a spus k eu nu mai am ovarul drept ... asta pentru k in 1999 m-am internat in spital pt. operatie de apendicita si doctorii au gasit un chist pe ovarul drept un chist foarte mare a fost scos fara probleme dar doctorii atunci mi-au taiat si din ovar fara sa imi spuna ... acum eu am ramas socata cand mii s-a spus k nu mai am ovarul .. de ce ... pentru k la ecografia endevaginala care am facut-o sa vad ovulatia ovarul drept aparea k fiind functionabil si avnad si ovulatie ... imi este foarte greu acum sa traiesc cu asat pe creier cu toate k stiu ... se poate ramane insarcinata si cu un ovar ... dar mai am o problema eu am si uterul retrovers si din cate am auzit cele care sunt asa raman foarte greu insarcinate . Este adevarat fetelor ? Va rog dati-mi si mie un sfat cum sa fac sau sa nu fac ... vreau si eu un bebelus ... dupa cate am indurat paan sa aflu k am trompele infundate si cati bani am cheltuit ... ultima vorba a doctorei mele inainte sa ies din spital a fost : " o sa faci copii acum " ... sa cred sa nu cred ...offf !!! Astept raspuns de la voi ... ms ... va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Si cu un ovar se ramane insarcinata, chiar daca ai uter retrovers. In plus ziceai ca ti-a ramas o parte din celalalt ovar, care poate ca mai functioneaza, mai ales daca s-a vazut ca ovuleaza la echografie. Sa ai incredere si totul va fi bine si pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Ca ai ramas fara un ovar nu este f grav, mai sunt sanse, si inca f mari. Ce sa spuna prietena mea care, dupa 8 ani de tratamente (inclusiv desfundat trompe), la o laparoscopie a aflat ca ea nici macar nu are trompe.
Cand inca era virgina s-a operat pentru un chist pe ovar si atunci minunatul dr i-a taiat si trompele.
Dupa operatie, cand am mers sa vb cu dr, l-am gasit facandu-si cruce, n-a mai intalnit asa ceva.

Mergi la inceput