De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexela spune:

Fetelor,
intru si eu pt prima data pe acest topic.
Eu incerc din septembrie 2006, dar mi se pare ca a trecut deja o vesnicie!!!

Alexela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Ma inscriu si eu pe lista voastra, incercam din mai-iunie 2005 , in martie 2006 s-a intamplat minunea, in iulie am pierdut sarcina la 4 luni si jumate, iar din noiembrie 2007 ne-am pucat iar de treaba numai ca se lasa asteptat si de data asta..
succes si sper sa stam cat mai putin aici (ca eu deja is cam deprimata ...ma asteptam ca luna asta sa am rezultatul mult dorit)

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ramonella, te rog sa-mi stergi " burtica" din lista, ca nu mai sunt de mult gravi. si sa treci sarcina pierduta in ianuarie 2006 si februarie 2007.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viriniana spune:

Irlandeza, ce rau imi pare!!! Acum am aflat si de a doua sarcina!!!


http://tt.lilypie.com/63gDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viriniana spune:

Intrasem sa va spun ca noi incercam cu siguranta din noiembrie 2004 cand am facut prima eco transvaginala, chiar cu cateva luni inainte, dar nu mai shtiu exact...
Oricum, cand am citit mesajul Irlandezei m-am intristat foarte tare...
Off

http://tt.lilypie.com/63gDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilirusu spune:

Noi incercam din 2005,in septembrie 2006 sarcina oprita din evolutie 6 saptamani si 9 martie 2007 chiuretaj la o sarcina 12 saptamani cu malformatii.Astept rezultatele de la genetica si ma rog la bunul Dumnezeu sa am si eu un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fetelor v-am trecut pe listuta.Scuze de intarziere.Sa dea Dumnezeu sa vina cat mai repede bebele.
Irlandeza,scuze,dar am uitat sa te sterg.Imi pare tare rau.Pai mai bine nu imi aminteai ca oricum o sa ramai in curand si nu mai trebuia sa te sterg.Nu?

poze
vine bebe

Ramonel7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ramonella, esti o dulce. Sa te auda Dumnezeu.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Irlandeza: imi pare tare rau. offf sa dea DD sa iti vezi visul implinit cat mai curand.
Noi incercam efectiv sa facem bebici din ianuarie 2004, dar dat fiind faptul ca eu si sotul meu am locuit in orase diferite pana in septembrie 2005....se poate spune ca de atunci incercam.
PS: nu mai iau anticonceptionale de prin 2001


va pe toate
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!
Ma primiti si pe mine? Noi incercam din august 2005 si am deja o laparoscopie la activ, in ianuarie 2007. Perseveram...
Ramonella, vreau si eu pe listuta, te rog.

Mergi la inceput