De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisela spune:

Eu incerc din anul 2000 si nu am ramas niciodata,dar mai sper.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Buna, fetelor.
Eu incerc sa fac bb din 2000. Am schimat multi dr. de-a lungul timpului. Am facut laparoscopie in 2001, inseminari, tratamente hormonale, HSG-3, histeroscopie in 2005, Fiv in iulie 2005, 2006- Sovata. Acum sting informatii pentru Fiv nr.2 si ma gindesc in paralel si la adoptie.
Va urez succes tuturor si sa ne vedem cindva visele indeplinite.

Magduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Irlandeza, imi pare tare rau pt. sarcina pierduta si sa fie cu mai mult noroc data viitoare. Am o prietena care a pierdut 2 sarcini (una la 3 luni, a doua la 6 luni), iar a treia oara - acum 7 ani - a nascut o minune de baiat!! Mult succes si nu-ti pierde speranta!!

Vreau si eu pe listuta, cu toate ca noi abia din ianuarie 2007 incercam si chiar mi-e rusine sa ma compar cu celelalte fete de aici care au atata vechime.

Ramonella si toate fetele, va pup pe toate si sa ne auda Dumnezeu pe toate si sa ne binecuvanteze cu cate un ingeras mic !!


Felicia
Poze cu noi si vacantele noastre

************************************************
Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

salut fetelor!
io bantui mai mult pe la aspirantele optimiste de prin martie anul trecut...dar efectiv am inceput "insamantarea" de bebe din ianuarie 2007...voiam noi sa incepem de anul trecut, dar am avut necazuri mari care ne-au impiedicat: in aprilie a murit tatal sotiorului, iar in iulie fulgerator a murit mama mea...asa ca am amanat proiectul pana am zis noi c-o sa ne simtim linistiti sufleteste.
nu vreau sa va plictisesc prea tare cu povestea mea...
esential este ca e a treia luna si speram ca acuma sa fie ok
va pup


ioana

http://tt.lilypie.com/okk1p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chislauriana spune:

din sept 20o2, exact din luna cand am mers in concediu de nunta.....si nimic pana in ziua de azi.-probabil exista in tot ceea ce ni se intampla o explicatie, un motiv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

noi abia am inceput: deci..din martie 2007.
Multumim mult pt listuta, Ramonela. Sigur e obositor sa ii ai grija, maia ales ca acum te solicita si sarcina. Asa ca noi apreciem mult efortul.
Pup.

hai, bebitza, vino...

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Ramo burtika. Dc poti trece-ma si pe mine te rog pe lista. Eu am inceput proiectul bb in august 2006. Am avut si o sarcina pierduta la 5 sapt. in febr. 2007. Multumesc!

Bebica te asteptam! august 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Alinus te-am trecut!Sper sa vina bebe cat mai repede.

poze
vine bebe

Ramonel12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ramonnela, sa o scoti pe Liana de la gravidute si sa o pui pe bubuleana la gravide.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

irlandeza, scuza-ma ca ma bag si eu in seama pe aici, dar de ce sa o scoata pe Liana de la gravidute? S-a intamplat ceva rau cu bb ? Sper ca nu !!!

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput